Poznaj mobilną klawiaturę E Ink Freewrite 2 dla pisarzy, dziennikarzy i blogerów

Elektroniczna klawiatura E Ink Freewrite po raz pierwszy pojawiła się na rynku w 2014 roku i od początku przypadła do gustu wielu początkującym pisarzom, dziennikarzom i studentom. Druga generacja urządzenia jest dostępna dopiero od niedawna. Osoby zainteresowane zakupem klawiatury E Ink mogą sięgnąć po jej wersję limitowaną (urządzenie w kolorze morskiego błękitu). Największą zaletą Freewrite 2 jest praca samej mechanicznej klawiatury oraz możliwość bezpośredniej synchronizacji zapisanego z jej pomocą tekstu ze smartfonem lub chmurą online przez Wi-Fi. Dowiedz się więcej

Klawiatura E Ink Freewrite 2 dla pisarzy, dziennikarzy i blogerów

Elektroniczna klawiatura E Ink została zaprojektowana w taki sposób, aby w żaden sposób nie zakłócać koncentracji w czasie pisania. Nie jest ona połączona z mediami społecznościowymi, nie wyświetla również na ekranie żadnych powiadomień. Wielu doświadczonych pisarzy twierdzi, że jednym z najtrudniejszych elementów ich pracy jest radzenie sobie z zewnętrznymi źródłami rozproszenia. Dzięki swojej minimalistycznej konstrukcji klawiatura E Ink Freewrite 2 bardzo temu sprzyja.

Wyświetlacze

Druga generacja urządzenia została wyposażona w dwa wyświetlacze E Ink. Pierwszy z nich występuje w rozmiarze 5.5-cali i posiada wbudowane podświetlenie. Dzięki temu możemy bez problemu pisać na niej również w nocy. Aby uruchomić podświetlenie ekranu, należy po prostu wcisnąć odpowiedni przycisk. Ponieważ ekran E Ink nie mieni się w słońcu, klawiatura Freewrite świetnie sprawdza się przy pracy na zewnątrz. Ponieważ tekst na ekranie przez cały czas pozostaje odpowiednio kontrastowy i wyraźny, bez problemu możemy korzystać z urządzenia siedząc przed domem lub nawet w parku.

Drugi wyświetlacz urządzenia jest mniejszy (4.5-cali) i posiada podłużny kształt. Na ekranie na bieżąco pojawiają się informacje, jak wiele słów zawiera dany dokument oraz jak wiele słów na minutę zapisujemy. Jeżeli chcemy wykorzystać mniejszy wyświetlacz do innych zadań, wystarczy je skonfigurować.

Unboxing klawiatury E Ink Freewrite2 [Good e-Reader]

Klawiatura

Obudowa klawiatury Freewrite 2 w edycji limitowanej ma kolor morskiego błękitu, podczas gdy jej przyciski i klawisze są białe. W trakcie pisania na urządzeniu nowej generacji występuje mniej opóźnień niż wcześniej, a ponieważ klawiatura jest mechaniczna, jej obsługa przypomina obsługę zwykłej klawiatury komputera. Wykorzystane w klawiaturze przełączniki Cherry MX są najlepsze w swojej klasie, delikatnie i przyjemnie reagując na dotyk.

Klawiatura E Ink Freewrite 2 do kupienia na stronie getfreewrite.com
Klawiatura E Ink Freewrite 2 do kupienia na stronie getfreewrite.com

Chociaż wielu z nas nie zwraca uwagi na różnice pomiędzy klawiaturami, dla początkujących pisarzy, blogerów lub dziennikarzy, którzy codziennie zapisują tysiące słów, ich właściwości posiadają ogromne znaczenie. Ponieważ przeciętne laptopy są wyposażone w miękkie klawisze membranowe, nie najlepiej nadają się one do długich pisarskich sesji. W rezultacie znalezienie odpowiedniej klawiatury dla siebie jest w stanie znacząco podwyższyć komfort naszej pracy.

Synchronizacja

Klawiatura E Ink może zostać zsynchronizowana z Dropboxem, Evernote i Google Drive. Wykorzystując kabel USB-C możemy ją również połączyć do komputera MAC lub PC. Poza przesyłaniem danych pozwala on również na szybkie ładowanie baterii. Wykorzystana w klawiaturze E Ink bateria spokojnie wystarcza nawet na kilka tygodni pracy.

Co ciekawe, Freewrite posiada stronę internetową Postbox, na której możemy zapisywać wszystkie tworzone przez siebie treści. Dzięki temu po wyświetleniu strony na komputerze lub laptopie jesteśmy w stanie wygodnie pokazywać owoce swojej pracy innym. Umieszczony z prawej strony urządzenia przełącznik pozwala na włącznie i wyłącznie Wi-Fi. Przełącznik z lewej stronie umożliwia natomiast zapisywanie tekstu w jednym z trzech folderów (A/B/C) w pamięci wewnętrznej urządzenia. Aby wybrać odpowiadającą naszym potrzebom destynację zapisu, musimy wyłącznie nakierować przycisk na wybraną literę. Wszystkie przygotowane przez nas dokumenty mogą zostać zapisane w prostym formacie tekstowym lub w PDFie.

Test klawiatury E Ink Freewrite2 [Good e-Reader]

Podsumowanie i cena

Właściwości klawiatury Freewrite sprawiają, że nie jest to jeden z sezonowych gadżetów dla osób, które chciałyby spróbować doświadczyć wrażeń związanych z efektownym pisaniem książek lub raportów w kawiarni. Druga generacja elektronicznej klawiatury E Ink to narzędzie dla procesjonalnych pisarzy, dziennikarzy i blogerów, które znacznie ułatwia pracę z tekstem i sprzyja unikaniu dekoncentracji.

Cena edycji limitowej klawiatury E Ink Freewrite 2 wynosi 699 USD. Klawiaturę Freewrite Traveler drugiej generacji, która różni się jedynie swoją kolorystyką (czarna obudowa i białe klawisze), można natomiast kupić za 549 USD. Urządzenia są dostępne na oficjalnej stronie producenta.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Jak wyglada sprawa obsługi języka polskiego? Czytałem gdzieś, ze urządzenie średnio sobie radzi z naszą mową i trzeba je restartować co jakiś czas

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *