Tablet Wacom One – tworzenie i edycja grafiki dla każdego

Jeszcze do niedawna tablety graficzne uchodziły za narzędzia dla profesjonalistów, a ich zakup wymagał zgody na zapłacenie wysokiej ceny. Wraz z pojawieniem się na rynku tabletu Wacom One sytuacja jednak się zmieniła. Przekonaj się, dlaczego jest on idealnym gadżetem dla wszystkich, którzy chcieliby tworzyć lepszej jakości materiały graficzne

Tablet Wacom One – tworzenie i edycja grafiki dla każdego

Chociaż firma Wacom posiada w swojej ofercie wiele różnych tabletów dla artystów i profesjonalistów, większość z nich jest droga i nie najlepiej nadaje się dla przeciętnych użytkowników. Wraz z pojawieniem się na rynku tabletu Wacom One sytuacja uległa jednak zmianie. Jest to urządzenie przeznaczone dla początkujących i wszystkich tych, którzy tworzą materiały graficzne na potrzeby mediów społecznościowych. Wyposażony w dotykowy wyświetlacz tablet Wacom One, który kupimy już w cenie 1 699 PLN, jest kompatybilny z komputerami Mac i Windows, a także z niektórymi urządzeniami działającymi na Androidzie.

Tablet Wacom One posiada 13-calowy ekran o rozdzielczości 1,920 x 1,080 px i specjalną folię przeciwodblaskową. Urządzenie obsługuje 72% gamy kolorów NTSC. Do tabletu dołączony jest bezprzewodowy, pozbawiony baterii rysik, który jest wrażliwy na 4,096 stopni nacisku. Ponieważ reaguje on na siłę nacisku, rysik zapewnia pełną kontrolę nad rysowanymi na ekranie elementami.

Tablet Wacom One – tworzenie i edycja grafiki dla każdego

Największym minusem tabletu Wacom One jest to, nie posiada on wejścia USB-C, dlatego do połączenia go z nowszymi MacBookami i urządzeniami z Androidem konieczne jest użycie przejściówki. Elektroniczny gadżet został wyposażony w składane nogi, a przy tym jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w każdej torbie lub plecaku. W rezultacie doskonale sprawdza się on w roli narzędzia wykorzystywanego poza stacjonarnym miejscem pracy.

Materiał wideo producenta:

Najważniejsze funkcje tabletu Wacom One:

  • Rysowanie – Szkicuj, rysuj i maluj bezpośrednio po ekranie tabletu, ciesząc się naturalnym tarciem jego powierzchni. Wyobraź sobie, że możesz korzystać z rysika, który dzięki specjalnemu oprogramowaniu przemienia się w cokolwiek zechcesz: pędzel, długopis, marker, ołówek, kredę lub gumkę.
  • Myślenie wizualne – Świetnie imitując wrażenie rysowania długopisem po zwykłym papierze, Wacom One pozwala na wygodne zapisywanie pomysłów, tworzenie map myśli, rysowania diagramów i tworzenie wielu innych form graficznych. Gdy już będą one gotowe, istnieje możliwość szybkiego udostępnienia ich znajomym.
  • Edycja wideo i zdjęć – Zaskocz swoich fanów i followersów w mediach społecznościowych. Precyzyjny rysik Wacom One Pen i ekran o wielkości zbliżonej do formatu A4 pozwalają wygodnie ulepszać zdjęcia lub filmy, doskonaląc przy tym swoje umiejętności graficzne.
  • Adnotacje – Lekki, niewymagający baterii, ergonomicznie zaprojektowany rysik pozwala na to, aby błyskawicznie poprawiać, podpisywać i zapełniać notatkami dokumenty w taki sam sposób, jak za pomocą zwykłego długopisu i kartki papieru.
Autor: Kuba
Źródło

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *