Onyx Boox Phone – nadchodzi 5.8-calowy smartfon E Ink z Androidem od Onyxa

Podczas targów CES 2020 Onyx Boox zaprezentował nowy smartfon z ekranem E Ink, Onyx Boox Phone, który ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Jest to 5.8-calowe urządzenie działający na Androidzie 9.0 i pozwalające na korzystanie z wielu aplikacji Google Play. Jeśli chodzi o funkcjonalność, Onyx Boox Phone ma nie ustępować smartfonom z tradycyjnymi wyświetlaczami. Dowiedz się więcej

Onyx Boox Phone

Podczas targów CES 2020 w Las Vegas Onyx Boox zaprezentował nowy smartfon z ekranem E Ink, który ma zadebiutować na rynku jeszcze w tym roku. Jest to drugie tego typu urządzenie stworzone przez chińskiego producenta, ponieważ pierwszym smartfonem w ofercie firmy był Onyx InkPhone z 2011 roku. Onyx Boox Phone ma zostać wyposażony w najnowszą wersję Androida, która pozwoli instalować na telefonie wiele różnych aplikacji z Google Play Store.

Podstawowe parametry

Zaprezentowany w Las Vegas smartfon E Ink będzie posiadać 5.8-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 300 PPI. Wyświetlacz urządzenia jest podświetlany oraz umożliwia regulację temperatury kolorów.

We wnętrzu Onyx Boox Phone ma znajdować się ośmiordzeniowy procesor, lecz producent na razie nie ujawnia wartości pamięci RAM oraz ilości wewnętrznej przestrzeni dyskowej. Oprócz tego smartfon zostanie wyposażony w port USB-C, a także czytnik linii papilarnych do blokowania i odblokowywania dostępu. Przyszli użytkownicy smartfona Onyx będą mogli również korzystać dwóch mikrofonów, które mają zagwarantować wysoką jakość połączeń głosowych, a także korzystać z karty SD lub dodatkowej karty SIM.

Onyx Boox Phone

Dzięki dwóm głośnikom telefon z ekranem E Ink będzie w stanie odtwarzać muzykę, audiobooki i podcasty, a Bluetooth pozwoli mu na łączenie się z innymi urządzeniami. Onyx Boox Phone bez problemu poradzi sobie również z obsługą WiFi, sieci 4G/LTE.

Jak informuje producent nowego smartfona, zaprezentowana na targach CES wersja urządzenia jest prototypowa i zostanie jeszcze udoskonalona. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy chińskie przedsiębiorstwo technologiczne udostępni również więcej informacji na temat jego parametrów technicznych.

Design Onyx Boox Phone jest nieco zbliżony do designu iPhone’a XS MAX. Z tyłu smartfona z ekranem E Ink umieszczone zostaną dwie kamery. Dokładna ilość posiadanych przez nie megapikseli nie jest jeszcze znana, ale prawdopodobnie znajduje się ona w graniach od 12MP do 18MP.

Materiał wideo producenta

Oprogramowanie

Jeśli chodzi o oprogramowanie, smartfon Onyx zostanie wyposażony w najnowszego Androida 9.0. Będzie to już trzeci produkt w ofercie chińskiej firmy, który działa na tej wersji mobilnego systemu. Na ekranie głównym urządzenia znalazły się ikony połączeń, wiadomości tekstowych, aplikacji oraz ustawień.

Ponieważ Onyx Boox Phone ma obsługiwać znane z czytników ebooków tryby Normal Mode, Speed Mode, A2 Mode i X Mode, odtwarzanie na nim aplikacji na Androida powinno przebiegać stabilnie. Wykorzystany w Onyx Boox Max 3 i Onyx Boox Note 2 nowy system odświeżania ekranu E Ink pozwala m. in. na komfortowe przeglądanie sieci, oglądanie filmów oraz streamowanie muzyki. Wszystko wskazuje na to, że będą mogli z niego korzystać również przyszli użytkownicy Onyx Boox Phone.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Onyx Boox

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *