Okładki ebooków na ekranie blokady czytników Kindle

Wraz z najnowszą aktualizacją oprogramowania użytkownicy czytników Kindle zyskają dostęp do nowej funkcji. Urządzenia będą w stanie wyświetlać na ekranie blokady okładki aktualnie czytanych ebooków. To oznacza, że obrazy będą widoczne nawet wtedy, gdy elektroniczne czytniki pozostaną uśpione. Dowiedz się więcej.

Okładki ebooków na ekranie blokady czytników Kindle

Amazon nie należy do producentów, którzy wprowadzają aktualizacje oprogramowania czytników ebooków w pierwszym możliwym terminie. Tym większe wrażenie robi fakt, że po najnowszej aktualizacji systemu użytkownicy Kindle będą mogli korzystać z nowej, wcześniej niedostępnej funkcji.

Które czytniki zyskają funkcję wyświetlania okładek ebooków na ekranie blokady?

Część dostępnych w ofercie Amazona urządzeń (Kindle Paperwhite, Kindle Oasis i Kindle 10) będzie w stanie wyświetlać okładki ebooków na ekranie blokady. To oznacza, że obrazy będą widoczne nawet wtedy, gdy czytnik ebooków pozostanie uśpiony. Jest to jedna z funkcji, których użytkownicy Kindle domagali się już od przeszło dekady. To właśnie jej niedostępność powodowała również, że decydowali się oni na przeprowadzenie jailbreaka czytnika Kindle.

Możliwość wyświetlania okładek ebooków na ekranie blokady pojawi się na wszystkich czytnikach Kindle, które będą działać na wersji oprogramowania 5.13.5. Jakie dokładnie obrazy zobaczą użytkownicy Kindle? Z pierwszych informacji wynika, że będą to okładki aktualnie czytanych ebooków. Podobno funkcja ma poprawnie działać zarówno w przypadku ebooków kupionych w księgarni Amazona, jak również książek z innych księgarni internetowych.

W tej chwili nie wiadomo, czy okładki ebooków będą widoczne również na Kindle z reklamami. Są to tańsze wersje czytników ebooków, które wyświetlają reklamy na ekranie głównym i ekranie blokady.

Jak aktywować funkcje wyświetlania okładek ebooków na ekranie blokady?

Aby się upewnić, że funkcja wyświetlania okładek ebooków jest aktywowana, wystarczy wejść w Ustawienia (Settings) Kindle, nacisnąć na Opcje urządzenia (Device options), a następnie zaznaczyć pole Wyświetlania okładek (Display cover). Jeżeli czytnik Kindle został zaktualizowany do wersji 5.13.5, a opcja wyświetlania okładek ebooków pozostaje niewidoczna, należy go zresetować. Po resecie urządzenia funkcja powinna być już dostępna.

Kiedy funkcja wyświetlania okładek ebooków na ekranie blokady stanie się dostępna?

Amazon zwleka z wprowadzeniem funkcji wyświetlania okładek ebooków na rynek międzynarodowy, ponieważ jest ona wstępnie testowana w Indiach, Meksyku i kilku innych krajach. W najbliższym czasie funkcja powinna stać się dostępna również w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Potwierdzam, że na swoim Kindle Paperwhite 3 zaraz po dostaniu aktualizacji 5.13.5 zobaczyłem opcję włączenia funkcji okładki na blokadzie ekranu. Tyle dobrego.

    Niestety okładki książek zakupionych w polskich e-księgarniach i dodane przez kabel USB przez Calibre, niestety widocznie póki co nie są obsługiwane przez tą nową funkcjonalność 🙁

    Szkoda bardzo bo się szczerze napaliłem. Swego czasu zgłaszałem do oficjalnego wsparcia Kindle Amazona prośbę, o udostępnienie funkcji w Amazon Kids (statystyki czytania, achievs. itd.) dla szerszego grona odbiorców czytaj: dorosłych użytkowników w tym czytających książki zakupionych poza Amazonem. Z osoby do osoby dostałem wreszcie wiadomość, z podziękowaniem za ciekawy pomysł i obietnicą, że w najbliższej przyszłości wprowadzą to w życie. Na ile mogę im ufać – nie mam pewności. Będę póki co żył dla matki nadziei 🙂

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *