Jak przesyłać ebooki na Kindle z telefonu lub tabletu?

Gdy chcemy przesłać pliki z komputera na czytnik Kindle, możemy połączyć urządzenia kablem. Jak przesyłać ebooki na czytnik ebooków prosto z telefonu lub tabletu? Pokazujemy, w jaki sposób to zrobić.

Jak przesyłać ebooki na Kindle z telefonu lub tabletu?

Jeśli chodzi o przesyłanie plików ze smartfonów lub tabletów na czytniki ebooków Kindle, nie jesteśmy w stanie po prostu połączyć urządzeń kablem, a następnie wszystkiego skopiować. Na szczęście istnieją inne metody, aby szybko to zrobić. A więc jak przesyłać ebooki na Kindle z telefonu lub tabletu?

1. Przesyłanie ebooków na Kindle za pomocą poczty e-mail

W czasie korzystania ze smartfona lub tabletu możemy dołączyć wybrane pliki do wiadomości e-mail, a następnie przesłać je na adres naszego czytnika ebooków Kindle.

Adres Send-to-Kindle jest unikatowym adresem e-mail przypisanym do konkretnego czytnika ebooków. Aby sprawdzić adres swojego czytnika Kindle, wejdź w Ustawienia (Settings)Swoje konto (Your Account) lub zakładkę Zarządzanie urządzeniem (Manage Your Device) na stronie Amazon.com.

Uwaga: Zanim prześlemy pliki z telefonu lub tabletu na czytnik Kindle za pomocą poczty e-mail, musimy autoryzować wybrane konta pocztowe. Aby to zrobić, powinniśmy wejść w zakładkę Zarządzania czytnikiem Kindle (Manage Your Kindle) na stronie Amazona, otworzyć stronę Ustawień osobistych dokumentów (Personal Document Settings), a następnie dodać dane konta pocztowe do Listy autoryzowanych dokumentów e-mail (Approved Personal Document E-mail List).

Powyższa metoda pozwala na przesyłanie ebooków w różnych formatach (DOC, DOCX, HTML, HTM, RTF, JPEG, JPG, MOBI, AZW, GIF, PNG, BMP, PDF). Przesyłanie plików PDF wymaga przekonwertowania ich na format Kindle (AZW). Gdy to jednak zrobimy, zyskamy możliwość regulacji szczegółowych parametrów tekstu (takich jak np. wielkość czcionki) oraz dodawania do niego notatek oraz podkreśleń.

Jeżeli korzystamy z plików ePUB bez zabezpieczenia DRM, musimy jedynie zmienić jego rozszerzenie na .png. Dzięki temu Amazon automatycznie przekonwertuje ebooka na format Kindle. Alternatywnym sposobem na przekonwertowanie przesyłanego pliku na format Kindle jest wpisanie w polu tematu wiadomości e-mail słowa CONVERT.

 

2. Przesyłanie ebooków na Kindle za pomocą aplikacji

Aby zyskać możliwość przenoszenia plików ze smartfona lub tabletu na czytnik Kindle, możemy również zainstalować na wybranym urządzeniu aplikację Kindle. Aplikacja jest dostępna do pobrania za darmo na systemy Androida lub iOSa. Gdy już ją zainstalujemy, po przytrzymaniu danego ebooka lub innego pliku na smartfonie lub tablecie w menu kontekstowym zobaczymy opcję Wyślij na Kindle (Send to Kindle).

Uwaga: Jeżeli korzystamy z systemu iOS, jesteśmy w stanie wykorzystać tę samą metodę do przesyłania stron internetowych na czytnik ebooków. Aby to zrobić, w czasie przeglądania wybranej strony powinniśmy nacisnąć na przycisk Wyślij na Kindle (Send to Kindle) w przeglądarce Chrome lub Safari. Jeżeli przycisk nie jest widoczny, znajdziemy go w zakładce Więcej (More).

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com, Amazon.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *