Jak wygląda robienie notatek na Sony Digital Paper? [materiał wideo]

13.3 calowy Sony Digital Paper to jedno z najlepszych urządzeń do robienia elektronicznych notatek, które są obecnie dostępne na rynku. Do urządzenia dołączony jest specjalny aluminiowy rysik, który imituje wrażenie pisania piórem lub ołówkiem po zwykłym papierze. Przekonaj się, jak wygląda rysowanie po ekranie Sony Digital Paper w praktyce

Jak wygląda robienie elektronicznych notatek na Sony Digital Paper?

Sony jest jedną z tych firm, które w największej mierze przyczyniły się do rosnącej popularności urządzeń do robienia elektronicznych notatek. Jeżeli mielibyśmy wskazać konkretne czytniki japońskiego producenta, które za to odpowiadają, byłyby to przede wszystkim modele z linii Digital Paper. W jaki sposób wygląda przygotowywanie elektronicznych notatek za pomocą rysika Sony?

Sony Digital Paper jest dostępny w dwóch różnych wariantach: 13.3 (DPT-RP1) oraz 10.3 calowych (DPT-CP1) rozmiarach. Ponieważ jest on nieco bardziej przystępny cenowo, w filmie wykorzystały został pierwszy model. Nie ulega wątpliwości, że jakość rysowania i robienia elektronicznych notatek jest w przypadku urządzeń Sony jedną z najwyższych możliwych. Chociaż czas reakcji po dotknięciu rysikiem ekranu nie jest tak krótki, jak w przypadku Apple Pencil, mimo wszystko nie zostawia wiele do życzenia.

Jak wygląda robienie notatek na Sony Digital Paper? [Material Good e-Reader]

Dołączony do czytnika rysik jest wykonany z aluminium i posiada wymienne grafitowe końcówki, które dość szybko się zużywają. Aby go naładować, wystarczy odkręcić górną śrubę, pod którą znajduje się port micro USB, umożliwiający podłączenie rysika do komputera. Ponieważ rysik nie jest wrażliwy na siłę nacisku, lżejsze lub mocniejsze przyciskanie go do powierzchni wyświetlacza nie wywoła żadnego efektu. Zamiast tego użytkownicy modeli Sony Digital Paper mogą samodzielnie określić parametry wirtualnego ołówka lub pióra, decydując o tym, jaką linię będzie on kreślić.

Cena Sony Digital Paper DPT-RP1 mieści się w granicach 2 500-3 000 PLN.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *