Jak zainstalować aplikację KOReader na czytnikach PocketBook?

Ponieważ PocketBooki działają na systemie Linux, nie jesteśmy w stanie pobierać na nie aplikacji na Androida. Czytniki ebooków pozwalają jednak na instalację kilku narzędzi, które współpracują z ich oprogramowaniem. Jednym z nich jest aplikacja do czytania ebooków KOReader. Skąd ją pobrać i jak ją zainstalować?

Jak zainstalować aplikację KOReader na czytnikach PocketBook?

Aplikacje zewnętrzne na czytnikach PocketBook

Ponieważ PocketBooki działają na systemie Linux, nie jesteśmy w stanie pobierać na nie aplikacji na Androida. Inaczej niż w przypadku czytników Onyx Boox, nie mamy na nich dostępu do Google Play. PocketBooki pozwalają nam jednak na instalację kilku aplikacji, które współpracują z ich systemem oprogramowaniem. Jedną z tego typu aplikacji jest KOReader.

Aplikacja KOReader

KOReader to popularna aplikacja do czytania ebooków, która jest dostępna na Androidzie i kilku innych urządzeniach, np. czytnikach Kobo lub Kindle po jailbreaku.

Chociaż mamy możliwość uruchomienia KOReadera na PocketBookach, aplikacja działa na nich gorzej niż na Kobo. Od czasu do czasu się zawiesza i nie reaguje na polecenia, nie radzi sobie również z poprawnym wyświetlaniem kolorów na PocketBooku Color z kolorowym ekranem.

Tryb ciemnego ekranu

Pomimo powyżej opisanych problemów istotną zaletą KOReadera jest obsługa ciemnego trybu ekranu (biały tekst na czarny tle). Ponieważ standardowe oprogramowanie PocketBooków nie pozwala na korzystanie z tej funkcji, dla zainteresowanych nią osób możliwość uruchomienia jej w KOReaderze może mieć duże znaczenie.

Aplikacja KOReader na czytniku PocketBook
Aplikacja KOReader na czytniku PocketBook [źródło zdjęcia: blog.the-ebook-reader.com]

Instalacja KOReadera na czytniku PocketBook


Uwaga: Zanim zdecydujemy się na instalację aplikacji KOReader na PocketBooku, powinniśmy zwrócić uwagę, że producent tego nie zaleca. Takich ingerencji w oprogramowanie czytnika ebooków dokonujemy na własną odpowiedzialność.


Szczegółowy opis instalacji KOReadera na czytniku PocketBook został udostępniony przez jednego z użytkowników na platformie Github.com. Proces instalacji aplikacji z powodzeniem powtórzył bloger z serwisu the-ebook-reader.com.

Jak zainstalować aplikację KOReader na czytniku PocketBook?

  1. Podłącz PocketBooka do komputera za pomocą kabla USB, a następnie wybierz na czytniku opcję dostępu do jego pamięci.
  2. Pobierz zaprojektowaną na PocketBooki wersję aplikacji KOReader z oficjalnej strony. Upewnij się, że odnaleziona wersja nosi nazwę koreader-pocketbook.
  3. Wypakuj pobrane pliki na komputerze, a następnie przenieś pliki koreader folder i koreader.app z folderu aplikacji (Applications) na komputerze do folderu aplikacji na czytniku ebooków. Najwyraźniej nie ma potrzeby, aby przenosić tam katalogu system.
  4. Odłącz PocketBooka od komputera i uruchom czytnik ebooków ponownie.

Od tej pory możemy czytać książki w wersji elektronicznej na PocketBooku za pomocą aplikacji KOReader. Jej ikona powinna pojawić się w menu z aplikacjami. Jeżeli dotychczas nie mieliśmy do czynienia z KOReaderem, w sieci znajdziemy wiele poradników na temat jego obsługi.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Skopiowanie plików do katalogu system/bin pozwala na integrację z systemem.
    Pojawia się dodatkowa pozycja w menu/Otwórz w.
    Koreader może być domyślną przeglądarką dla wybranych typów plików.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *