Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color [Empik Go i Legimi]

Wraz z niedawną aktualizacją oprogramowania użytkownicy czytnika PocketBook InkPad Color zyskali możliwość korzystania z Legimi i Empik Go. Czy czytanie książek w ramach abonamentu na czytniku z kolorowym ekranem posiada wiele atutów?

Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color

PocketBook InkPad Color

PocketBook InkPad Color to nowy czytnik ebooków z kolorowym ekranem, który został stworzony przy użyciu udoskonalonej technologii e-papieru E Ink Kaleido Plus. Urządzenie zostało wyposażone duży, niemal 8-calowy wyświetlacz, który czyni z niego świetne narzędzie do czytania ilustrowanych ebooków, magazynów czy czasopism w wersji elektronicznej.

Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color

We wnętrzu kolorowego czytnika ebooków znajdziemy dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 16 GB wewnętrznej pamięci flash. PocketBook InkPad Color jest zasilany baterią o pojemności 2,900 mAh, która pozwala korzystać z niego codziennie nawet przez ok. 3-4 tygodnie.

Legimi i Empik Go

Po niedawnej aktualizacji oprogramowania użytkownicy czytnika PocketBook InkPad Color mogą już korzystać z aplikacji Legimi i Empik Go.

Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color

Legimi jest popularną aplikacją do legalnego czytania ebooków i słuchania audiobooków online. W serwisie znajduje się ponad 16 000 tytułów, do których możemy uzyskać dostęp nie tylko z poziomu elektronicznych czytników książek, lecz również smartfonów, tabletów i komputerów. Empik Go to platforma Empiku, która działa na podobnych zasadach. Jak informują twórcy aplikacji, w jej bazie danych znajdziemy nawet 40 tys. ebooków i 4 tys. audiobooków.

Ebooki w abonamencie na PocketBooku InkPad Color

Chociaż materiały z zasobów Legimi i Empik Go nadają się do czytania na czytnikach z czarno-białymi wyświetlaczami, kolorowy wyświetlacz PocketBooka InkPad Color powoduje, że niektóre publikacje elektroniczne prezentują się znaczenie lepiej. Jest tak szczególnie w przypadku książek z kolorowymi ilustracjami, takimi jak książki dla dzieci. Możliwość odtwarzania kolorowych obrazów pozytywnie wpływa również na odbiór książek kucharskich i poradników. Warto wspomnieć, że na PocketBooku Color możemy oprócz tego uczyć się dostępnych w Empik Go i Legimi książek edukacyjnych.

Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color

Co istotne, użytkownicy czytnika PocketBook InkPad Color mogą samodzielnie wyregulować parametry wyświetlania obrazów w książkach, takie jako jasność, kontrast i nasycenie. Dzięki temu publikacje w wersji elektronicznej prezentują się jeszcze lepiej.

Książki w abonamencie na czytniku PocketBook InkPad Color

Chociaż przeglądanie bazy serwisów bezpośrednio z poziomu czytnika ebooków jest niemożliwe, w celu dodania nowej książki na półkę biblioteki PocketBooka InkPad Color wystarczy skorzystać ze smartfona lub tableta.

Czy warto kupić czytnik z kolorowym ekranem do książek z Legimi i Empik Go? [materiał wideo]

Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

2 Responses

  1. Na codzien korzystAm z niemieckiego Amazon, bo tu mieszkam.
    Mam wykupiony pakiet Legimi i chce dokupić Empik.
    Czy dobrze rozumiem, że mogę spokojnie kupić na amazonie niemieckim czytnik i potem nie będzie problemu z synchronizacja czy zmiana języka?
    Jestem prawie zdecydowana na Pocket Boom, bo g reco co znalazłam, jest jedynym, na którym mogę obie aplikacje -Legimi i Empik – uzywac

    1. Zgadza się, czytniki PocketBook obsługują zarówno język polski, jak i niemiecki. Na wszelki wypadek proszę jednak przed zakupem sprawdzić specyfikację czytnika. Powinna być tam informacja o dostępnych językach. Jeżeli zobaczy Pani na liście język polski, po zakupie czytnika wystarczy się na niego przełączyć.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *