Kindle – na jakie formaty najlepiej konwertować pliki EPUB?

Amazon Kindle to najpopularniejsza marka e-czytników na świecie. Jest graczem numer jeden, jeśli chodzi o sprzedaż na całym świecie. Jednak czytniki Kindle nie obsługują najpopularniejszego formatu e-booków – EPUB, jak więc czytać książki kupione poza sklepem Amazon? W tym artykule przyjrzymy się, na jakie formaty najlepiej konwertować e-booki, aby były później obsługiwane przez Kindle.

 

Czytnik Amazon Kindle

 

Jak konwertować?

Najlepszym narzędziem do konwertowania formatów książek jest darmowy program Calibre. Oprogramowanie jest idealnym narzędziem do zarządzania książkami, które dodatkowo często jest ulepszane i aktualizowane. Aplikacja dostępna jest na systemy Windows, MAC, Linux, Android i IOS. Po pobraniu i zainstalowaniu Calibre należy dodać wybrane książki do swojej biblioteki. Jeśli w jakiejś książce brakuje okładki wystarczy kliknąć na książkę, a następnie wybrać Edit Metadata. Po tej operacji program pokaże znalezione okładki, a po wybraniu jednej z nich doda ją do pliku książki. Po takim przygotowaniu można konwertować książkę na inny, przyjazny dla Kindle format.

 

Jak konwertować za pomocą Calibre
Program Calibre

 

Na co konwertować?

KFX – format najnowszej generacji, obsługuje typografię, wyraźny, bez problemów z odstępami.

AZW3 – Najczęściej używany format. Obsługuje Amazon X-Ray, więc nawet z książkami zakupionymi poza Amazon można korzystać z tej funkcji

MOBI – Najstarszy format obsługiwany przez Kindle. W internecie można znaleźć miliony książek przekonwertowane na ten format. Minusem są występujące problemy z czcionkami.

Po przekonwertowaniu e-booków na któryś z wymienionych formatów wystarczy podłączyć czytnik do komputera, za pomocą kabla i przenieść pliki na czytnik. Po odłączeniu kabla wszystkie książki będą dostępne w bibliotece.

 

Jak znaleźć darmowe książki na internecie? W interncie istnieje wiele serwisów do pobierania ebooków za darmo, jak Project Gutenberg lub Standard E-books. Można też wyszukać nazwę książki z dopiskiem „ebook za darmo” i kliknąć któryś pierwszych linków. 

 

Autor: Karolina

Źródło: GoodEReader

 

Zobacz również:

10 najlepszych funkcji Kindle

Czy bateria Kindle Paperwhite naprawdę wytrzymuje 10 tygodni?

Kindle Paperwhite 5 Signature Edition – jakie cechy ma czytnik 11 generacji?

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *