Kindle Oasis 3 – regulacja barwy światła i mocniejsza bateria

Trzecia generacja czytnika Kindle Oasis pojawi się na rynku już 24 lipca. Jego najbardziej innowacyjną funkcją będzie możliwość regulacji barwy światła wyświetlacza, pozwalająca na uzyskanie efektu ciepłego światła świecy. Urządzenie zostanie również wyposażone w mocniejszą baterię. Czy to wystarczy, aby przekonać potencjalnych klientów do zakupu czytnika ebooków Amazona?

wodoodporny kindle oasis 3 pozwala na czytanie ebooków na basenie

Kindle Oasis to flagowy produkt Amazona, których w ostatnich latach z trudem dotrzymywał kroku konkurencji. Nowy model Oasis 3 ma to zmienić, oferując potencjalnym użytkownikom funkcję znaną m. in. z PocketBooka Touch HD 3, InkBOOKa Prime HD oraz Kobo Clary.

 

Regulacja barwy światła – na czym polega?

Czym dokładnie jest system temperatury barwowej? Jest to funkcja, którą najlepsze czytniki ebooków posiadają już od kilku lat. Warto wskazać tu m. in. na produkty Barnes & Noble, PocketBooki (SMARTLight) i modele Kobo. Standardowe oświetlenie ekranu bazuje na białych żarówkach LED umieszczonych na dole lub na górze krawędzi urządzenia, które równomiernie oświetlają cały wyświetlacz elektronicznego czytnika książek. Gdy korzystasz ze swojego urządzenia w nocy, takie światło może być naprawdę jasne, nawet jeżeli maksymalnie obniżysz jego moc w ustawieniach.

W przypadku systemu temperatury barwowej mamy do czynienia nie tylko z białymi, lecz również pomarańczowymi diodami LED (Kindle Oasis 3 został wyposażony w 12 białych i 9 pomarańczowych diod). Ponieważ wszystkie diody mogą działać równocześnie, czytnik jest w stanie łagodzić siłę białego światła odcieniami światła pomarańczowego.

Frontowe oświetlenie ekranu i system temperatury barwowej można kontrolować za pomocą suwaków w menu szybkich ustawień. Mogą one również działać automatycznie, dostosowując poziom oświetlenia do pory dnia dzięki czujnikowi światła otoczenia.

 

Kindle Oasis 3 – parametry techniczne

Kindle Oasis 3 zostanie wyposażony w 7-calowy pojemnościowy ekran dodatkowy E Ink Carta HD o rozdzielczości 1680 x 1264 i 300 PPI. Czytnik będzie również posiadać dwurdzeniowy procesor Freescale/NXP IMX7 o mocy 1 GHZ oraz 512 MB pamięci RAM. Urządzenie o charakterystycznej, asymetrycznej budowie ma być wyposażone w dwa przyciski po prawej stronie ekranu, umożliwiające wygodne zmienianie stron ebooków na Kindle.

kindle oasis 3 - charakterystyczna asymetryczna budowa

Waga Oasis 3 będzie wynosić 188g, a więc mniej od Kobo Formy (197g). Czytnik Amazona zostanie wyposażony w baterię o mocy 1130 mAh (powinna ona wytrzymywać do 6 tygodni pracy), która jest nieco większa od 1000 mAh poprzedniej generacji urządzeń. Oasis 3 ma być również wodoodporny, a po podłączeniu przez Bluetooth do słuchawek lub zewnętrznych głośników bez problemu odtworzy audiobooki do pobrania z Audible.

Kindle Oasis 3 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych (grafit lub złoto) oraz z dwoma różnymi pojemnościami dysku twardego (8 lub 32 GB).

 

Kindle Oasis 3 – parametry techniczne

  • 7-calowy pojemnościowy ekran dodatkowy E Ink Carta HD o rozdzielczości 1680 x 1264 i 300 PPI
  • Boczne klawisze do zmiany stron
  • Regulacja barwy światła
  • Dwurdzeniowy procesor Freescale/NXP IMX7 o mocy 1 GHZ oraz 512 MB pamięci RAM
  • 8 lub 32 GB pojemności dysku twardego
  • Waga 188g
  • Bateria o mocy 1130 mAh
  • Wodoodporność
  • Obsługa audiobooków z Audible

 

Kindle Oasis 3 – Cena

Oficjalna cena Kindle Oasis 3 w przypadku wersji 8GB wynosi 249 USD, natomiast 32 GB – 279 GB. Jej wysokość jest więc identyczna, jak w przypadku poprzedniego modelu. Czytnik można również zamówić na niemieckim Amazonie w cenie od 229, 99 EUR do 319, 99 EUR. Czy zakup czytnika ebooków amerykańskiego producenta okaże się dobrym pomysłem?

 

Źródło: https://goodereader.com

Powiązane treści:

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *