Kindle Paperwhite V oraz Paperwhite Signature Edition nie będą miały dostępu do sieci 4G

Już wiadomo, że 11 generacja modelu Kindle nie będzie posiadała dostępu do sieci komórkowej, co oznacza że kupowanie e-książek bez połączenia Wi-Fi, będzie niestety niemożliwe.

Jest to dość odważna decyzja, gdyż dotychczas każdy model Paperwhite’a, był dostępny w wersji z dostępem do sieci 3G bądź 4G. Oczywiście wiązało się to z dodatkowymi kosztami. Z kolei za pośrednictwem szeregu dostawców usług telekomunikacyjnych, takich jak amerykańskie AT&T, Amazon zapewniał bezpłatny dostęp do Internetu. 

Amazon był niezwykle zaskoczony, kiedy to Good e-Reader ujawnił jako pierwszy informację o utracie dostępu do sieci 3G w tysiącach modeli Kindle. Wieść rozniosła się bardzo szybko w krótkim czasie. Kilka tygodni później, Amazon zauważył, że ich nowo podjęta decyzja narobiła dużo szumu w mediach. Z tego powodu, aby zapobiec nadmiernego niezadowolenia klientów, firma zaoferowała szereg promocji dla modeli Kindle Paperwhite 4 i Kindle Oasis. 

Czytnik Kindle Paperwhite V
Kindle Paperwhite 5

Dowiedz się więcej na temat modelu Kindle Paperwhite 5!

Dlaczego Amazon nie zaoferował dostępu do sieci dla najnowszej, 11 generacji Kindle?

Może to być spowodowane kilkoma czynnikami. Możliwe, że wydawanie milionów dolarów na zasięg sieci 3G i 4G do AT&T nie jest już opłacalne. Jeśli to jest jedną z przyczyn, to już możemy się nastawić na koniec modeli Kindle z dostępem do sieci komórkowej. Inną możliwą rzeczą jest, że firma zaczęła się przyglądać swoim sprzedażom, z których wywnioskowała, że większość ich klientów kupuje standardowe czytniki Kindle, to znaczy z najmniejszą pamięcią oraz z dostępem do WiFi. Znaczna mniejszość ludzi decyduje się na czytnik z dostępem do sieci komórkowej. Być może Amazon pokusił się o dodatkowy research, gdzie większość ludzi uznała dostęp do sieci za funkcję zbędną.

W jednym i w drugim założeniu może być ziarno prawdy. Faktem jest, że oferowanie Kindle Paperwhite 5 oraz Kindle Paperwhite Signature Edition bez możliwości dostępu do sieci komórkowej jest znacznie tańszą opcją dla firmy. Obecnie każdy smartphone posiada funkcję udostępniania internetu, więc podłączenie czytnika do sieci za pomocą Wi-Fi nie stanowi dużego problemu. Warto wspomnieć, że pierwszy model Kindle z dostępem do sieci 3G wyszedł 14 lat temu. Wówczas, smartphony i tablety nie były w zasięgu ręki. 

Czytnik Kindle Paperwhite Signature Edition bezprzewodowe ładowanie.
Kindle Paperwhite Signature Edition

Kindle Paperwhite Signature Edition już do kupienia w przedsprzedaży!

źródło: Goodereader.com

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *