Najlepsze wodoodporne czytniki na lato 2021

Restrykcje obowiązujące w czasie pandemii sprawiły, że z wielką niecierpliwością czekaliśmy na lato. Czy istnieje lepszy sposób na relaks, niż czytanie ulubionej książki na słonecznej plaży lub przy pobliskim basenie? Poznaj listę wodoodpornych czytników ebooków, które ułatwią spełnienie tego marzenia.

Najlepsze wodoodporne czytniki na lato 2021

Najlepsze wodoodporne czytniki na lato 2021

1. Nook Glowlight Plus

Nook Glowlight Plus

Ten model miał swoją premierę już w 2019 roku i nadal pozostaje jednym z najlepszych wodoodpornych czytników na rynku. Nook Glowlight Plus Posiada certyfikat IPX7, który pozwala na zanurzenie go w wodzie na głębokość do 1 metra na 30 minut.

Urządzenie jest odporne na zalanie kawą lub herbatą, możemy go również używać w wannie. Jeśli na ekranie znajdą się krople wody, nadal jesteśmy w stanie przeglądać książki za pomocą przycisków ręcznego przewracania stron. W momencie, w którym czytnik zostanie całkowicie zanurzony w wodzie, dotykowy ekran przestanie działać, jednak fizyczne przyciski wciąż pozwolą na przewracanie stron wybranej przez nas e-książki. 

2. Pocketbook Inkpad 3 Pro

Pocketbook Inkpad 3 Pro

E-czytnik pojawił się na rynku w 2019 roku i do tej pory pozostaje najlepszym wodoodpornym e-czytnikiem, jaki oferuje szwajcarska firma. Pocketbook Inkpad 3 Pro posiada stopień ochrony IPX8, co oznacza, że można zanurzyć go w wodzie na głębokość do 2 metrów na maksymalnie 60 minut.

3. Kindle Oasis 3

Kindle Oasis 3

Główny przedstawiciel linii wodoodpornych e-czytników firmy Amazon. Kindle Oasis 3 spełnia wymagania normy Międzynarodowej Komisji Elektrotechnicznej (IEC) 60529 o stopniu ochrony IPX8 i może wytrzymać zanurzenie do 2 metrów pod wodą przez godzinę. 

4. Kobo Forma

kobo forma

Godnym przedstawicielem wodoszczelnych czytników firmy Kobo jest z kolei model Forma. Ponieważ urządzenie zapewnia możliwość korzystania z aplikacji Dropbox, jego użytkownicy zyskują wygodny dostęp do swojej kolekcji ebooków w chmurze. Dzięki usłudze Onedrive możemy natomiast przeglądać zasoby biblioteki publicznej, wypożyczając ebooki i wyświetlają je bezpośrednio na urządzeniu.

Kobo Forma posiada certyfikat IPX8, dzięki czemu czytanie na plaży lub w wannie nie sprawia jego użytkownikom większej trudności. Czytnik może być całkowicie zanurzony w wodzie na maksymalnie 60 minut.

Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Takie czytniki zdecydowanie by mi się przydały. Ostatnio mówiłam, że nie chce zmieniać, ale jak widać wszystko może zmienić – widząc takie cudeńka. A mi lubi się coś zalać, zachlapać

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *