Odtwarzacze audiobooków i ebooków dla osób z zaburzeniami widzenia [produkty Victor Reader]

Jeszcze do niedawna osoby z zaburzeniami widzenia, które chciały sięgnąć po nowe książki, musiały korzystać z pomocy swych bliskich. Dzisiaj jest już jednak inaczej. Na rynku znajduje się kilka urządzeń, które świetnie radzą sobie nie tylko z odtwarzaniem audiobooków, lecz również czytanych przez elektronicznego lektora ebooków. Dowiedz się o nich więcej.

W ostatnim okresie wiele bibliotek publicznych w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych zdecydowało się na poszerzenie swojej oferty w taki sposób, aby dostosować swoje usługi do potrzeb osób z zaburzeniami wzroku. Instytucje uznały, że zarówno audiobooki, jak i ebooki powinny być dostępne dla każdego. W jaki sposób mogą temu sprzyjać?

Rozwiązania technologiczne dla niewidomych [oferta Humanware]

Humanware to przedsiębiorstwo technologiczne, które od lat tworzy innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę jakości życia osób niewidomych. Najpopularniejsze produkty w ofercie firmy to nowy Victor Reader Stream oraz Victor Reader Stratus 12. Do czego służą?

Victor Reader Stream

Victor Reader Stream 2
Victor Reader Stream 2

Victor Reader Stream to najnowszy, prawdopodobnie najlepszy produkt w ofercie firmy Humanware. Jest to cyfrowy odtwarzacz plików audio, który jest kompatybilny z książkami w formatach MP3, MP4, a nawet ePUB. Ebooki są odczytywane na głos przez elektronicznego lektora za pomocą funkcji Text-to-Speech. Urządzenie zapewnia również możliwość głosowego odtwarzania podcastów, czasopism i magazynów w wersji elektronicznej.

Jak informuje producent, urządzenie dobrze radzi sobie również z nagrywaniem notatek głosowych. Jest to funkcja, która pomoże niewidomym w wygodnym zapisywaniu pomysłów lub ważnych informacji.

Victor Reader Stream posiada wejście na kartę SD, dzięki któremu jego pamięć może zostać rozszerzona do 32 GB. Cena produktu wynosi 425 USD (1 610 PN).

Jak działa Victor Reader Stream? [materiał wideo]

Victor Reader Stratus 12M Daisy

Victor Reader Stratus 12M Daisy
Victor Reader Stratus 12M Daisy

Victor Reader Stratus 12M Daisy to produkt dostępny na rynku już od kilku lat. Jest to odtwarzacz plików MP3 i płyt CD, który zawiera klawiaturę składającą się z 12 przycisków fizycznych. Dzięki temu użytkownicy urządzenia mogą wykorzystywać je do odtwarzania różnego rodzaju treści, błyskawicznie przełączając się pomiędzy folderami, plikami czy stronami audiobooków. Ponieważ Victor Reader Stratus 12 M Daisy posiada wbudowane głośniki, dźwięk może być w jego przypadku odtwarzany na głos, bez potrzeby używania słuchawek.

Co ciekawe, Victor Reader Stratus 12M Daisy znajduje się na wyposażeniu wielu bibliotek publicznych. Wynika to z jego relatywnie niskiej ceny (495 USD/1 880 PLN).

Jak działa Victor Reader Stratus 12M Daisy? [materiał wideo]

Elektroniczny lektor na czytnikach ebooków

Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, z automatycznym odczytywaniem tekstu radzą sobie również najlepsze czytniki ebooków. Jest tak np. w przypadku wyposażonego w funkcję TTS czytnikiem PocketBook Touch HD 3, który świetnie sprawdza się jako narzędzie dla miłośników książek z zaburzeniami wzroku. Po wybraniu jednego z kilku dostępnych polskich lektorów, urządzenie zapewnia łatwy i komfortowy sposób przyswajania treści ebooków.

Źródło: Good e-Reader, Vision Australia's Store, Aroga Technologies

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *