Onyx Boox Max z ulepszonym 13,3-calowym wyświetlaczem już dostępny w pre-order

Jeszcze chwilę temu chodziły plotki o nowym ekranie Onyxa Boox Max z wyższą rozdzielczością. Jak się okazuje Max 2 pojawił się właśnie w pre-order.Onyx Boox Max

Jego pełna nazwa to Onyx Boox Max Carta, ponieważ posiada ekran E Ink Carta o rozdzielczości 2200 x 1650 px 207 ppi. Jeden z autoryzowanych sprzedawców, Onyx eReader-Store.de, właśnie rozpoczął przyjmowanie zamówień pre-order. Wysyłka ma się rozpocząć 20 kwietnia br., zatem jeszcze kilka tygodni do tego momentu pozostało.

Cena wynosi 669 euro, z podatkami 796 eur. To o 40$ więcej od pierwszej generacji Boox Max, zatem nie jest to ogromna różnica.

W pierwszej chwili nowy Onyx Boox Max Carta wydaje się być taki sam jak jego poprzednik. Różnicą jest lepszy ekran o wyższej rozdzielczości, który ma również lepszy kontrast niż ekran Möbius zastosowany w oryginale.

Carta stworzona jest na bazie tworzyw sztucznych, jak i Mobius, dzięki czemu jest bardzo lekka i wytrzymała i co ważniejsze, czytnik ma 13,3 cala, a nie standardowe 6. Max Carta posiada ekran o rozdzielczości 2200 x 1650. Jego poprzednik ma 1600 x 1200. Również PPI poszło w górę, ze 150 do 207 w nowym Max Carta.

Pozostała specyfikacja jest taka sama jak w pierwszej generacji. Czytnik posiada 16GB przestrzeni dyskowej, nie posiada gniazda kart pamięci, korzysta z Bluetooth i wi-fi. W zestawie dołączony jest rysik do robienia notatek, czytnik obsługuje audio i TTS, działa na Androidzie 4.4 i jest możliwość instalacji aplikacji dostępnych na tym systemie.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *