Nowy Onyx Boox Note Air: najcieńszy 10.3-calowy tablet E Ink z podświetleniem

Onyx Boox Note Air to nowy, wielofunkcyjny czytnik ebooków, który wyróżnia się zgrabnym rozmiarem, świetnymi parametrami technicznymi oraz regulacją barwy podświetlenia. Urządzenie działające na Androidzie 10 pozwala na pobieranie aplikacji zewnętrznych oraz korzystanie z nich jednocześnie w trybie dzielenia ekranu. Czy warto je kupić?

Onyx Boox Note Air

Onyx Boox Note Air to nowy, wielofunkcyjny czytnik ebooków w ofercie chińskiej firmy, który wyróżnia się zgrabnym rozmiarem oraz regulacją barwy podświetlenia. Urządzenie działa na Androidzie 10, który pozwala nie tylko na pobieranie wielu aplikacji, lecz również korzystanie z nich jednocześnie w trybie dzielenia ekranu.

Jest to funkcja, której do tej pory nie posiadały żadne narzędzia do robienia elektronicznych notatek. W zestawie z Onyx Booxem Note Air znajduje się dobrze wyważony rysik, który doskonale sprawdza się przy rysowaniu.

Onyx Boox Note Air

Wyświetlacz i podświetlenie

Onyx Boox Note Air został wyposażony w 10.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Ponieważ urządzenie posiada zarówno białe, jak i bursztynowe diody LED, jego użytkownicy mają możliwość regulacji intensywności oraz barwy podświetlenia.

Onyx Boox Note Air

Wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada ekran z warstwą dotykową, która jest wrażliwa na gesty i dotyk, a także warstwę WACOM do rysowania i robienia elektronicznych notatek. Warstwa WACOM jest zintegrowana z dołączonym do urządzenia rysikiem i reaguje na ponad 4,096 stopni nacisku.

Materiał wideo producenta

Parametry techniczne i funkcje

We wnętrzu Onyx Booxa Note Air znajduje się procesor Qualcomm Snapdragon 636 z ośmioma rdzeniami Kryo 260 o mocy 1.8 GHz, karta graficzna Adreno 509, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash.

Ponieważ narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje łącze Bluetooth 5.0, istnieje możliwość podłączenia do niego specjalnych akcesoriów, takich jak bezprzewodowe słuchawki lub głośniki. W rezultacie Onyx Boox Note Air dobrze radzi sobie z odtwarzaniem audiobooków, muzyki i podcastów. Warto zaznaczyć, że urządzenie posiada również jeden wbudowany głośnik.

Onyx Boox Note Air

10.3-calowy czytnik ebooków pozwala również na przeglądanie Internetu (Wi-Fi 2.4GHz + 5GHz) oraz zapewnia funkcję automatycznej zmiany orientacji ekranu (najnowszy G-Sensor). Największe wrażenie robi jednak jego design. Onyx Boox Note Air jest o kilka cali cieńszy od modelu Onyx Boox Note 2.

Android i pobieranie aplikacji

Wyposażone w Androida w wersji 10 narzędzie do robienia elektronicznych notatek działa stabilnie i zaskakuje swoją wszechstronnością.

Onyx Boox Note Air

Użytkownicy czytnika ebooków mogą instalować na nim aplikacje zewnętrzne oraz otwierać je jednocześnie w trybie dzielenia ekranu. Ponieważ Onyx Boox Note Air obsługuje Google Play, urządzenie pozwala na wygodny dostęp do tysięcy aplikacji. W rezultacie jedyną rzeczą, którą trzeba samodzielnie na niego wgrywać, są nowe ebooki.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *