Onyx Boox Note Pro z podświetleniem!

Już wkrótce ukaże się czytnik z ekranem 10,3-cala, który będzie wyposażony w podświetlenie! Mowa o czytniku Onyx Boox Note PRO

Onyx Boox Note pro

Do tej pory żaden czytnik z ekranem powyżej 9 i 10-cali nie był wyposażony w podświetlenie. W ciągu dnia podświetlenie nie jest konieczne, jednak ma duże znaczenie wieczorami i w ciemnych pomieszczeniach, gdyż nie trzeba wówczas korzystać z dodatkowego oświetlenia.

Czytnik Onyx Boox Note PRO nie tylko ma podświetlenie, wyposażono go również w regulację barwy podświetlenia, która umożliwia zmianę koloru podświetlenia od barwy białej do ciepłożółtej. Taki rodzaj podświetlenia dobrze znamy z czytników takich jak: Pocketbook InkPad 3 czy Touch HD 3. Podświetlenie oraz regulację barwy można ustawiać dowolnie według własnych potrzeb i preferencji za pomocą suwaków.

Choć podświetlenie w czytniku Onyx jest kluczową zmianą w stosunku do poprzednika, to pomyślano jeszcze o czterordzeniowym procesorze 1,6 GHz, dwukrotnie większej pamięci RAM – 4GB, oraz większej pojemności pamięci wewnętrznej, która wynosi 64 GB. Większa pamięć operacyjna RAM w połączeniu z dobrym procesorem ma zapewnić szybkie i płynne działanie czytnika.

Tak, jak to jest we wszystkich czytnikach Onyx, również ten model ma system operacyjny Android. Note Pro ma również Wi-Fi, Bluetooth, dwa głośniki zewnętrzne oraz mikrofon. Nie zapomniano również o rysiku i notatkach, z których Onyxy słyną. Rysik umożliwia obsługę czytnika, wykonywanie notatek i obrazków odręcznych, a także pozwala na robienie notek w plikach PDF i ebookach, które można potem zapisywać jako obrazy PNG.

Ciekawym zastosowaniem jest również możliwość wyświetlania dwóch stron pliku PDF obok siebie w orientacji poziomej. Urządzenie jest bardzo poręczne i lekkie – waży zaledwie 350 gram. Czytnik umożliwia również organizację plików w folderach oraz tworzenie nowych folderów. Pliki o jednej tematyce, w jednym folderze na pewno będzie łatwiej znaleźć.

Ze względu na liczne zastosowania i podświetlenie Onyx Boox Note Pro szybko zawładnie serca fanów czytania i pracowania na większym ekranie.

Model ma się ukazać na rynku w kwietniu 2019 roku. Informacje uzyskane ze sklepu internetowego czytio.pl wskazują, że premiera czytnika Onyx Boox Note Pro jest planowana na maj 2019, a szacowana cena czytnika to 2699 zł.

 

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *