Onyx Boox Nova Air 2 – Pierwsze wrażenia

Można powiedzieć, że przełom października i listopada to czas definitywnie firmy Onyx Boox. Na rynku ukazał kolejny nowy model od tej firmy. Jest to uaktualniona wersja dobrze znanego modelu – Onyx Boox Nova Air 2. Nowy model jest przeznaczony głównie do notatek oraz e-czytania.

Zdjęcie prezentuje czytnik Onyx Boox Nova Air 2, na którym sporządzane są notatki w języku angielskim. Dodatkowo znajduje się kobieta, która trzyma w ręce pióro przeznaczone do czytnika ebooków marki Onyx Boox.

Ekran

Onyx Boox Nova Air 2 posiada 7,8-calowy ekran E Ink Carta HD o rozdzielczości 1872 x 1404 wraz z 300 PPI. Ekran jest zlicowany z ramką poprzez dodatkowa warstwę szkła. Zlicowanie ma zapewnić większą ochronę czytnika przed potencjalnymi szkodami. Jak każdy czytnik od firmy Onyx Boox przystało, model Nova Air 2 również posiada podświetlenie. Czytnik idealnie sprawdza się podczas dnia i nocy. Wszystko to dzięki podświetleniu przez lampki LED o kolorze białym i bursztynowym.

Specyfikacja

Czytnik może nas zaskoczyć. Jak podaje producent, w środku możemy znaleźć ośmiordzeniowy procesor Qualcomm 662 CPU, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Standardowo pośród łączności znaleźć możemy Wifi 2,4 GHz + 5 GHz oraz Bluetooth 5.0. Miłym autem są głośniki stereo, które znajdują się tuż obok portu USB-C. Przydać się mogą do słuchania audiobooków, muzyki oraz podcastów. Autem znajdującym się również w czytniku jest mikrofon, który może się sprawdzić przy dodawaniu nagrań głosowych do notatek. Model zasilany jest baterią o pojemności 2000 mAh. Wymiary modelu wynoszą 194x136x6.3 oraz ważą 235 gram.

Rysik oraz Notatki

Funkcją, która ukazuje przewagę Onyx Boox nad innymi czytnikami jest notatnik, który posiada mnóstwo opcji do edycji PDF, rysowania oraz zapisywania swoich myśli. Rysik, który dołączony do zestawu wraz z czytnikiem, posiada 4096 różnych poziomów czułości. Czytnik umożliwia także wyłączenie dotyku dłonią podczas wykonywania notatek, dzięki czemu nie trzeba się obawiać przypadkowego dotknięcia. 

System

W Nova Air 2 posiadamy Android 11 wraz z zainstalowanym Sklepem Google Play. Aby skorzystać z tej funkcji należy się zalogować do swojego konta Google i wszystko gotowe. NeoReader, czyli aplikacja do czytania stworzona przez firmę Boox, określana jest jako jedna z najlepszych pośród dostępnych na rynku. Wspiera ona dziesiątki języków oraz wiele formatów plików (PDF, DJVU, AZW, AZW3, DOC, DOCX, EPUB, FB2, FBZ, HTML, MOBI, ODT, PRC, RTF, SXW, TRC, TXT, CHM i PPT).

Podsumowanie

Nova Air 2 jest dość podobny do swojego poprzednika. Różnice następują na płaszczyźnie procesora oraz systemu operacyjnego. Szacowana cena w polskiej dystrybucji to ok. 2000 zł. 

A Wy, co sądzicie na temat nowego czytnika od marki Boox?

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Czytio.pl

Zobacz również:

Onyx Boox Leaf 2 – pierwsze wrażenia

Kindle 11 – pierwsze wrażenia

Kindle 11 vs. PocketBook Touch Lux 5 – porównanie czytników

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *