Onyx Boox Leaf 2 – pierwsze wrażenia

Onyx Boox Leaf 2 debiutuje jako kandydat do najlepszego czytnika 2022. Pomimo faktu, że nie posiada ekranu kompatybilnego z technologią WACOM oraz możliwości ręcznego notowania, to może być zakwalifikowany jako czytnik premium.

Onyx Boox Leaf 2

Główne zmiany w modelu

Największą zaletą Leaf 2 na pierwszy rzut oka są przyciski do zmiany stron. Jest to zdecydowane ułatwienie dla osób, które kochają przyciski lub nie preferują zmiany stron za pomocą ekranu dotykowego. W przypadku trzymania czytnika prawą ręką, nie musimy się martwić o orientację ekranu, ponieważ czytnik posiada żyroskop, który pomoże dostosować stronę do pozycji czytania. Strony zmieniają się szybko, a wyświetlany tekst wyraźny i kontrastowy – wszystko jest zaletą najnowszego ekranu E-Ink Carta 1200.

Dwie wersje kolorystyczne

Leaf 2 posiada dwie wersje różniące się nie tylko kolorem, lecz także ekranem. W przypadku modelu czarnego, ekran jest zlicowany z ramką za pomocą warstwy szkła. Warstwa szkła zawsze pomaga dodatkowo ochronić ekran czytnika. Biały model Leaf 2 posiada wgłębiony ekran, bez warstwy szkła. Pozwala to uzyskać ostrzejszy obraz, który nie odbija refleksów światła. Obie wersje kolorystyczne czytnika są w takiej samej cenie.

Ekran

Onyx Boox Leaf 2 posiada 7-calowy ekran E INK Carta 1200 o rozdzielczości 1680×1264 wraz z 300 PPI. Dodatkowo czytnik posiada podświetlenie, które ułatwi czytanie w trudnych warunkach oświetleniowych. Czytnik posiada diody podświetlające ekran w kolorze białym oraz bursztynowym.

Zdjęcie ukazuje Czytnik Onyx Boox Leaf 2. Na czytniku otworzone jest menu aplikacji oraz ukazane wszelkie zainstalowane aplikacje.

Podzespoły

W środku nowego modelu od firmy Onyx Boox możemy znaleźć czterordzeniowy procesor Qualcomm 2.0 G (4 x Arm Cortex-A53), 2 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Dodatkowo znajduje się jeszcze slot na kartę SD, która maksymalnie obsługuje karty pamięci do  512 GB. Jest to dosyć imponujący wynik w porównaniu do innych modeli, które nie tak dawno się ukazały. Czytnik również posiada Bluetooth 5.0, WiFi 2,4 GHz/5 GHz, wbudowany głośnik, mikrofon oraz port USB-C. Zasilany jest baterią o pojemności 2 000 mAh, a jego wymiary to: 156x137x6 mm. Waga tego czytnika wynosi 185 gram w przypadku czarnej wersji oraz 170 gram w przypadku białej wersji.

System

Czytnik Leaf 2 ma system Android 11 wraz z pełnym dostępem do Sklepu Google Play. Zaletą czytników od marki Onyx Boox jest właśnie możliwość ściągania aplikacji. Najnowszy model obsługuje takie formaty jak: pdf, djvu, azw, azw3, doc, docm, docx, epub , fb2, fbz, html, mobi, odt, prc, rtf, sxw, trc, txt, chm oraz ppt. Do obsługi wspomnianych plików bardzo dobrze nadaje się jedna z lepszych aplikacji do czytania czyli NeoReader.

Podsumowanie

Czytnik pojawił się niedawno w polskiej dystrybucji. Jego cena wynosi 1199 zł. Czytnik jak na tę cenę jest imponujący i godny zakupu. Czytnik oferuje wiele możliwości i konfigurowalności oraz może być wykorzystywany do różnych zastosowań.

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Onyx Boox

Zobacz również: 

Kindle 11 vs. PocketBook Touch Lux 5 – porównanie czytników

Kindle 11 – pierwsze wrażenia

Onyx Boox – Nowa aktualizacja oprogramowania 3.3

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *