Pocketbook InkPad 3 pojawi się już w tym roku!

Zapowiedź nowego czytnika Pocketbook - pocketbook Ink Pad 3. Pocketbook po cichu tworzył nowy czytnik o wielkości 7,8 cala, a firma poinformowała, że zostanie wydany w tym roku. Nie ma jeszcze dostępnej wizualizacji, ale projekt będzie się znacznie różnić od wersji InkPad i InkPad 2.

Pocketbook InkPad 3 ma być wyposażony w 7,8-calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1872 × 1404 i 300 PPI. Będzie miał przedni podświetlany wyświetlacz i nie jest jeszcze pewne, czy będzie posiadać ten sam system kolorów RGB, jak nowy Nook, Tolino EPOS czy Kobo Aura One.

Producent zapowiada wyposażenie urządzenia w dwurdzeniowy procesor 1 GHz, 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wewnętrznej. Będzie również port microSD, który zwiększa pojemność do 32 GB. Jednak zabraknie gniazda słuchawkowego 3,5 mm i głośnika, ale trzeba pamiętać, że Pocketbook jest pionierem koncepcji adaptera audio podłączonego do portu Micro USB i mającego wyjście audio. Dzięki czemu można słuchać audiobooków, muzyki lub podcastów. Podobne rozwiązanie zostało zastosowane w modelu Aqua 2. Czytnik InkPad 3 ma również mechanizm zamiany tekstu na mowę, więc możliwe będzie także odczytwanie e-booka przez czytnik. Domyślny język jest to angielski, ale z głównej strony Pocketbooków można pobrać 15 pakietów językowych, w tym tradycyjnie polski.

Nie ma jeszcze informacji o cenie lub dostępności, ale będzie w sprzedaży w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

 

 

źródło: goodreader

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *