Nadchodzi nowy kolorowy czytnik ebooków od PocketBooka

PocketBook zapowiedział, że wkrótce wprowadzi na rynek swój pierwszy kolorowy czytnik ebooków. 6-calowe urządzenie będzie w stanie odtwarzać ponad 4 000 kolorów i pozwoli na czytanie takich pełnych ilustracji publikacji, jak biografie, książki popularnonaukowe, reportaże, albumy sztuki, komiksy czy bajki dla dzieci. PocketBook Color to pierwszy kolorowy czytnik ebooków od tak dużego producenta. Dowiedz się więcej

Nowy kolorowy czytnik ebooków PocketBook Color

PocketBook zamierza wprowadzić do sprzedaży nowy kolorowy czytnik ebooków. Przedsiębiorstwo poinformowało, że 6-calowe urządzenie powinno pojawić się w sprzedaży już w czerwcu. Firma pracowała nad projektem kolorowego czytnika ebooków już od dłuższego czasu i początkowa data jego premiery przypadała na kwiecień. Z powodu globalnej pandemii uległa one jednak przesunięciu.

Kolorowy wyświetlacz

Wyświetlacz PocketBooka Color E Ink Kaleido został stworzony z wykorzystaniem najnowszej technologii kolorowego e-papieru Just Print. Chociaż po tę technologię sięgnęło już wcześniej kilku innych producentów, żaden z nich nie posiadał tak wielkiego zasięgu jak działający na całym świecie PocketBook. Właśnie dlatego zapowiadana premiera PocketBooka Color jest tak ważnym wydarzeniem.

Podstawowe informacje na temat e-czytnika:

 • 6-calowy dotykowy ekran pojemnościowy
 • Rozdzielczość wyświetlacza 300 PPI,
 • Wyświetlanie 4096 kolorów,
 • Wbudowane podświetlenie,
 • Odtwarzanie dźwięku
 • Wi-Fi i Bluetooth.

Należy jeszcze podkreślić, że bez względu na wzrost swojej funkcjonalności wyświetlacz urządzenia pozostanie równie bezpieczny dla wzroku, jak czarno-białe wyświetlacze znane z tradycyjnych czytników ebooków. Ponieważ widoczny na powierzchni ekranu tekst nie utraci nic ze swojej czytelności, użytkownicy PocketBooka Color będą w stanie cieszyć się komfortowym e-czytaniem w najatrakcyjniejszym wydaniu.

Cechy i funkcje

PocketBook Color został wyposażony w 6-calowy dotykowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości 300 PPI. Wyświetlacz urządzenia pozwala na ponad cztery tysiące kombinacji kolorystycznych. Oprócz tego kolorowy czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie, które pozwoli jego użytkownikom na komfortowe czytanie w nocy.

Będą oni mogli również korzystać z Wi-Fi, Bluetootha oraz odtwarzania dźwięku, która zapewni im możliwości odtwarzania audiobooków lub konwersji tekstu na mowę. Pełna specyfikacja techniczna urządzenia nie jest jeszcze znana, lecz powinna zostać wkrótce ujawniona.

Zastosowania

Jedną z zalet kolorowego czytnika ebooków jest to, że pozwala on na wyświetlanie kolorowych okładek książek w wersji elektronicznej. Wiele innych publikacji, takich jak np. biografie, posiada oprócz tego sporo kolorowych ilustracji wewnątrz. Podręczniki, poradniki, książki na temat sztuki, podręczniki medyczne, komiksy, książki biznesowe będą od tej pory prezentować się świetnie również na czytniku ebooków.

Typy publikacji z kolorowymi ilustracjami:

 • Biografie i autobiografie,
 • Literatura popularnonaukowa,
 • Podręczniki i poradniki,
 • Reportaże,
 • Książki i albumy na temat sztuki,
 • Podręczniki medyczne,
 • Podręczniki biznesowe,
 • Komiksy i mangi,
 • Literatura dziecięca,
 • Magazyny i czasopisma.

Wraz z premierą PocketBooka Color pojawi się również szansa zachęcenia do korzystania z tego rodzaju urządzeń większej ilości dzieci. Ponieważ bajki i inne książki dla najmłodszych wypełnione są licznymi ilustracjami, czytanie ich na kolorowym czytniku ebooków zyska całkiem nową jakość.

Nie można oprócz tego zapominać o miłośnikach prasy. Umieszczone w kolorowych magazynach estetyczne zdjęcia lub fotografie dołączone do reportaży lub artykułów w czasopismach z pewnością umilą i urozmaicą lekturę najpopularniejszych publikacji elektronicznych.

Pozostałe informacje

PocketBook poinformował, że cena urządzenia wyniesie około 200 EUR lub 229 USD. Jeżeli PocketBook Color przyciągnie uwagę klientów, prawdopodobne wydaje się to, że firma wykorzysta kolorowe wyświetlacze również w kolejnych czytnikach ebooków.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, PocketBook.pl

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *