Czy warto kupić zegarek E-Ink Watchy?

Watchy to zegarek z wyświetlaczem E Ink, który samodzielnie spersonalizujesz za pomocą różnych wersji tarczy, obudowy i pasków. Urządzenie obsługuje szereg aplikacji, jest energooszczędne i wyświetla wyraźne w słońcu obrazy. Przekonaj się, czy warto je kupić.

Czy warto kupić zegarek E-Ink Watchy?

Watchy to w pełni skonfigurowany, zapewniający szereg użytecznych funkcji zegarek E Ink typu open source, który został zaprojektowany przez firmę Squarofumi (SQFMI).

Główną część zegarka stanowi płytka PCB. Zegarek ma prostą konstrukcję, dzięki czemu w razie potrzeby łatwo można go złożyć. Możliwe jest również dostosowanie wyglądu zegarka do swych indywidualnych potrzeb. Aby to zrobić, wystarczy skorzystać z drukowanych na drukarce 3D kopert oraz pasków.

Wyświetlacz E Ink i podstawowe funkcje 

Watchy wyświetla czytelne obrazy, a wszystkie pojawiające się na jego ekranie elementy pozostają wyraźnie nawet w jasnym świetle słonecznym. Przy rozdzielczości 200 x 200 px jakość wyświetlanego obrazu jest zaskakująca dobra.

Zegarek E Ink Watchy
Zegarek E Ink Watchy

Zegarek obsługuje Wi-Fi, dzięki czemu możemy uruchamiać na nim różne użyteczne aplikacje (np. pogodę, wiadomości, informacje o ruchu drogowym, mapy, Spotify itp.). Ponieważ Watchy został wyposażony Bluetooth LE, bez problemu łączy się z innymi urządzeniami. Ponieważ zegarek posiada mikrokontroler ESP32, jego pobór energii pozostaje stosunkowo niski. 

Funkcje i dane techniczne zegarka Watchy:

  • Energooszczędny wyświetlacz E Ink o przekątnej 1,54 cala, rozdzielczości 200 x 200 i szerokim kącie widzenia,
  • Wi-Fi i Bluetooth LE,
  • 3-osiowy akcelerometr z wykrywaniem gestów,
  • Zegar czasu rzeczywistego do dokładnego odmierzania czasu zgodnie z kalendarzem, funkcja alarmu,
  • Wbudowany adapter USB,
  • Cztery dotykowe przyciski,
  • Oprogramowanie typu open source,
  • Szeroki wybór estetyki tarczy zegarka,
  • Różne projekty etui (drukowane na drukarce 3D) i pasków,
  • Plastikowa obudowa.

Personalizacja zegarka E Ink

Wspierając kampanię Watchy na Crowd Supply, możemy stać się częścią projektu, w ramach którego decyzję o finalnym wyglądzie zegarka podejmą sami klienci.

Konstrukcja zegarka Watchy (płytka PCB)
Konstrukcja zegarka Watchy (płytka PCB)

Poza standardową, formowaną wtryskowo obudową producent oferuje również możliwość zakupu zegarka stworzonego przy użyciu bardziej wytrzymałego aluminium CNC. Aluminiowa obudowa składa się z anodowanych na czarno, przedniej i tylnej części, czterech przycisków i czterech śrub ze stali nierdzewnej.

Elementy zegarka i zawartość opakowania

Watchy składa się z wyświetlacza E-Ink, płytki PCB, baterii, taśmy dwustronnej, paska na nadgarstek oraz plastikowej, formowanej wtryskowo obudowy.

Zestaw z zegarkiem Watchy
Zestaw z zegarkiem

We wnętrzu opakowania produktu znajduje się instrukcja obsługi, która krok po kroku objaśnia przebieg procesu składania zegarka. Chociaż jest to pierwsza wersja Watchy z plastikową obudową, korzystanie z niej nie jest konieczne.

Różne wzory tarczy zegarka i certyfikat open source

Twórcy kampanii na Crowd Supply wciąż wychodzą z nowymi pomysłami, opracowując nietypowe wzory tarcz zegarka, a następnie prezentując swoje projekty w sieci.

Zegarek E Ink Watchy
Zegarek E Ink Watchy

Co istotne, Watchy posiada licencję MIT oraz certyfikat OSHWA. Są to dowody spełnienia przez niego określonych standardów technicznych, jak i również zgodności oprogramowania zegarka z wymogami open source.

Unboxing zegarka Watchy [materiał wideo Good e-Reader]

Plan produkcji i dystrybucji Watchy

Chociaż firma Squarofumi (SQFMI) posiada własną linię produkcyjną, chcąc przyspieszyć system dystrybucji zegarka na rynku, nawiązuje ona relacje z innymi producentami. Prace nad projektem Watchy trwają od 2018 roku. Do tej pory firma zdołała już wprowadzić na rynek setki innych gadżetów E Ink, które wzbudziły pozytywne reakcje odbiorców.

Zegarek E Ink Watchy
Zegarek E Ink Watchy

Powołując się na swoje bogate doświadczenia, przedstawiciele Squarofumi zapewniają, że masowa produkcja i sprzedaż Watchy zostanie przeprowadzona w szybki, skoordynowany sposób. Jeśli natomiast zainteresowanie zegarkiem przerośnie pierwotne oczekiwania, firma nawiąże współpracę z kolejnymi dostawcami, aby wyprodukować odpowiednią ilość zegarków w najbliższym możliwym terminie.

Źródło: Crowd Supply

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *