Premiera 13.3-calowego monitora E Ink Onyx Boox Mira

Chociaż urządzenia w ofercie firmy Onyx Boox już wcześniej sprawdzały się w roli monitorów do komputera, wciąż były to głównie narzędzia do robienia elektronicznych notatek. Onyx Boox Mira to 13.3-calowy, bezpieczny dla wzroku, dedykowany monitor E Ink, który odmieni sposób, w jaki wypoczywamy i pracujemy. Poznaj jego zalety.

Premiera 13.3-calowy monitor E Ink Onyx Boox Mira

Oferta firmy Onyx Boox

Onyx Boox to przedsiębiorstwo, które na rynku czytników ebooków zyskało już uznaną markę. W ofercie firmy technologicznej znajduje się szereg wielofunkcyjnych urządzeń E Ink. Część z nich już wcześniej sprawdzała się w roli zewnętrznych monitorów do komputera.

Ponieważ czytniki Onyx Boox Max, Onyx Boox Max Pro oraz Onyx Boox Max Lumi posiadają porty Micro HDMI, można je połączyć z komputerem. Obecnie firma ogłosiła jednak, że wprowadza do sprzedaży dedykowany monitor E Ink, który nosi nazwę Mira.

Premiera 13.3-calowy monitor E Ink Onyx Boox Mira

Monitor E Ink Onyx Boox Mira

Onyx Boox Mira to 13.3-calowy monitor E Ink, który został wyposażony w wyświetlacz E Ink Mobius o rozdzielczości 2200 x 1650 pikseli. Ponieważ monitor posiada podświetlenie z funkcją regulacji temperatury barwowej światła, zapewnia wysoki komfort pracy i rozrywki nawet w słabych warunkach oświetleniowych.

Jak informuje producent, Onyx Boox Mira zapewnia nowy tryb wyświetlania obrazów (Aragonite), który zdecydowanie zwiększa częstotliwość odświeżania ekranu. W rezultacie monitor E Ink charakteryzuje się taką samą płynnością działania, jak standardowe ekrany LCD.

Grubość urządzenia wynosi zaledwie 5.9 mm, a waga 590 gram. Niewielka waga produktu wynika przede wszystkim stąd, że Onyx Boox Mira nie posiada wbudowanej baterii, procesora ani karty pamięci. Aby poprawnie z niego korzystać, należy podłączyć monitor do komputera.

Premiera 13.3-calowy monitor E Ink Onyx Boox Mira

Ekran E Ink został wyposażony w szereg użytecznych portów, takich jak USB-C oraz mini HDMI. W zestawie z Onyx Boox Mirą znajduje się magnetyczne etui, które może być wykorzystywane również jako podstawka na biurko. Urządzenie może również zostać zawieszone na ścianie za pomocą uchwytu VESA.

Dostępność i cena

Onyx Boox Mira jest obecnie dostępny w Chinach, lecz w najbliższych miesiącach powinien pojawić się również w Europie. Cena produktu nie jest jeszcze znana.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Tweakers

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *