Firmy E Ink i Sony zaprojektowały narzędzia do robienia notatek, które opierają się na nowej technologii e-papieru

Firmy E Ink i Sony ogłosiły stworzenie dwóch nowych narzędzi do robienia elektronicznych notatek. Wykorzystane w urządzeniach wyświetlacze o wielkości 10.3 i 13.3-cala zostały oparte na technologii E Ink Carta 1250. Technologia jest obecnie oferowana innym producentom. Dowiedz się więcej.

Firmy E Ink i Sony zaprojektowały narzędzia do robienia notatek, które opierają się na nowej technologii e-papieru

Nowa technologia e-papieru

Firmy E Ink i Sony ogłosiły, że udało im się stworzyć dwa nowe narzędzia do robienia elektronicznych notatek. Wykorzystane w urządzeniach wyświetlacze o wielkości 10.3 i 13.3-cala zostały oparte na technologii E Ink Carta 1250. Dzięki temu zyskały one wyższy współczynnik kontrastu. W ich przypadku wzrosła również szybkość przerzucania stron oraz szybkość notowania. Narzędzia E Ink do robienia notatek posiadają oprócz tego ulepszony interfejs do obsługi aplikacji.

Sony ściśle współpracuje z przedsiębiorstwem E Ink już od ponad trzech lat. Japońska firma od dawna próbuje w pełni wykorzystać potencjał najnowszych wyświetlaczy E Ink Carta oraz zwiększyć wydajność wizualną wyposażonych w tego typu wyświetlacze urządzeń.

Duże narzędzia E Ink do robienia notatek

Niezwykle cienkie, ergonomicznie zaprojektowane narzędzie do robienia notatek w rozmiarze 10.3-cala waży jedynie 261 g, a jego grubość wynosi 5.88 mm. Większy, 13.3-calowy model waży natomiast 368 g przy grubości 5.7 mm. W zestawie z obydwoma urządzeniami znajdują się cyfrowe rysiki z funkcją szybszego pisania (mniej niż 30 milisekund czasu reakcji).

Firmy E Ink i Sony zaprojektowały narzędzia do robienia notatek, które opierają się na nowej technologii e-papieru

Pisanie po wyświetlaczach urządzeń, które posiadają antypoślizgową powierzchnię i nie mają szklanej warstwy, sprawia przyjemne wrażenie, przypominając pisanie po zwykłej kartce papieru. Technologia Wacom EMR sprawia, że urządzenia współpracują również z innymi rysikami, jak np. Shinonome Pen.

Pojemność baterii narzędzi do elektronicznych notatek jest bardzo duża, pozwalając korzystać z nich nawet do trzech tygodni bez potrzeby ładowania. Urządzenia umożliwiają przeglądanie ebooków i notatek w dwustronicowym trybie widoku. Oprócz tego zostały one wyposażone w 32 GB pamięci wewnętrznej, która bez problemu pomieści ponad 10 000 plików PDF. Narzędzia E Ink posiadają też zaawansowane zabezpieczenia i systemy szyfrowania danych użytkownika.

Sprzedaż nowych rozwiązań technologicznych

Narzędzia do robienia notatek, które stworzono z użyciem najnowszego e-papieru, mają wejść do sprzedaży w lecie w 2021 roku. Firmy E Ink i Sony poszukują obecnie partnerów, którzy byliby gotowi wykorzystać nową technologię cyfrowego e-papieru w swoich produktach. Może ona znaleźć zastosowanie nie tylko na rynku czytników ebooków, lecz również w takich dziedzinach, jak szeroko pojęty przemysł, edukacja czy medycyna. Ponieważ stworzone przez E Ink i Sony urządzenia działają na Androidzie, istnieje możliwość projektowania dla nich nowych rozwiązań programowych.

Firmy E Ink i Sony zaprojektowały narzędzia do robienia notatek, które opierają się na nowej technologii e-papieru

Co ważne, E Ink i Sony nie zamierzają bezpośrednio wprowadzać produktów na rynek. Przedsiębiorstwa chcą nawiązać współpracę z innymi firmami, które wykorzystają nową technologię e-papieru do własnych celów. Premiera wyświetlaczy Carta 1250 jest jednak niezwykle ważna, ponieważ tego typu technologia została udoskonalona po raz pierwszy od 2014. To właśnie wtedy do użytku weszły ekrany E Ink Carta HD.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *