Profesjonalny czytnik nut dla muzyków z e-papieru [Gvido Dual Screen Sheet Music Reader]

Gvido Sheet Music Reader to elektroniczny czytnik nut dla muzyków, który posiada dwa ekrany E Ink i pozwala na obsługę wielu typów dokumentów oraz nanoszeniu na nich notatek za pomocą rysika. Przekonaj się, dlaczego warto go kupić.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Poza elektronicznym czytnikiem nut Gvido z dwoma ekranami E Ink na rynku nie znajdziemy obecnie żadnego podobnego urządzenia. Gadżet po raz pierwszy pojawił się w sprzedaży w 2017 roku i od tamtej pory przypadł do gustu wielu muzykom. Ponieważ design obecnej wersji urządzenia został lekko zmodyfikowany (składa się ono z dwóch połączonych ze sobą ekranów, które można złożyć), czytnik nut stał się jeszcze bardziej poręczny. Poznaj jego możliwości.

Wyświetlacze E Ink

Każdy z wyświetlaczy elektronicznego czytnika nut posiada rozmiar 13.3-cala i jest wykonany w technologii E Ink Mobius. Rozdzielczość ekranów wynosi 1600 x 1200 px przy 150 DPI. Dzięki temu możemy wykorzystać urządzenie do przeglądania osobnych dokumentów PDF na dwóch wyświetlaczach jednocześnie.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Tak duże rozmiary ekranów sprawiają, że po otworzeniu dokumentów nie będziemy musieli przybliżać widoku za pomocą gestu skalowania. Strona w formacie A4 bez problemu się na nich mieści. Ponieważ wyświetlacze posiadają warstwę WACOM, możemy nanosić notatki bezpośrednio na powierzchni nut i dokumentów. Umożliwi nam to dołączony do elektronicznego czytnika nut, profesjonalny rysik.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Parametry techniczne

Urządzenie zostało wyposażone w 8 GB pamięci wewnętrznej, która pozwala na przechowywanie mnóstwa materiałów. Jeżeli jednak chcielibyśmy ją rozszerzyć do 32 GB, możemy skorzystać z karty SD. Ponieważ e-papierowy czytnik nut obsługuje Wi-Fi, mamy możliwość pobierania na niego zapisów nutowych bezpośrednio ze sklepu muzycznego Gvido (Gvido Music Store).

Akcesoria

Urządzenie posiada również łącze Bluetooth, które pozwala na bezprzewodowe podłączenie do niego pedałów. Warto wspomnieć, że firma Gvido stworzyła własne pedały dla muzyków, które umożliwiają przerzucanie stron dokumentów bez konieczności dotykania ekranu.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Jeżeli nie chcemy łączyć z nim pedałów bezprzewodowo, możemy sięgnąć po adapter USB-Micro USB. Jeżeli jesteśmy muzykami grającymi w orkiestrze, takie rozwiązane z pewnością bardzo nam się przyda, ponieważ nie będziemy musieli zwracać uwagi na setki innych połączeń Bluetooth w naszym otoczeniu.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Jeśli jednak nie chcemy podłączać do czytnika nut Gvido żadnych elektronicznych akcesoriów, możemy przerzucać strony dokumentów ręcznie. Ponieważ urządzenie posiada po prawej stronie specjalny czujnik, wystarczy w tym celu najechać na niego ręką.

Obsługiwane pliki

E-papierowy czytnik nut został zaprojektowany do obsługi dokumentów PDF, takich jak zapisy muzyczne. Ponieważ zapewnia ono możliwość wgrywania do swojej pamięci zewnętrznych plików PDF, jesteśmy w stanie przenosić na niego własne ebooki, mangi, magazyny i czasopisma. Wszystkie zgromadzone w pamięci urządzenia dokumenty będą widoczne w bibliotece.

Elektroniczny czytnik nut Gvido Dual Screen Sheet Music Reader

Cena elektronicznego czytnika nut Gvido wynosi 1 799 USD.

Materiał informacyjny producenta

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Gvido

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *