Jak rozwiązać problem z pobieraniem ebooków na Kindle ze strony Amazona?

Jak informują użytkownicy czytników Kindle, ostatnio dokucza im problem z pobieraniem ebooków ze strony Amazona. Problem występuje na przeglądarkach Google Chrome i Firefox. W jaki sposób go naprawić?

Jak rozwiązać problem z pobieraniem ebooków na Kindle ze strony Amazona?

Wielu użytkowników czytników Kindle zaczęło skarżyć się na pewien problem. Zwracają oni uwagę na kłopoty z pobieraniem ebooków z zakładki Manage Your Content na stronie Amazona. Problem występuje wtedy, gdy próbują oni pobrać kupione ebooki za pomocą przeglądarki Google Chrome, aby samodzielnie wrzucić je na czytnik ebooków. Często okazuje się to niemożliwe. Podobne głosy słychać na temat wykorzystywania w tym samym celu przeglądarki Firefox.

Problem z pobieraniem ebooków na Kindle najprawdopodobniej wynika ze zmiany w obsłudze protokołu JavaScript przez Chrome i Firefox. Ostatnia aktualizacja oprogramowania spowodowała, że pobieranie plików w standardzie JavaScript zostaje sklasyfikowane przez przeglądarki jako niebezpieczne. Jest to natomiast standard, który pozwala na pobieranie ebooków na Kindle ze strony Amazona poprzez usługę Manage Your Content.

Na forum Amazon Kindle, MobileRead i Reddicie można obecnie znaleźć wiele wpisów użytkowników czytników Kindle, który skarżą się, że nie byli w stanie ściągnąć kupionych ebooków na dysk.

Amazon prawdopodobnie wkrótce naprawi wspomniany problem. W międzyczasie warto skorzystać z kilku metod, które pozwalają pobierać ebooki na Kindle do transferu USB bez żadnych utrudnień.

Jak pobierać ebooki na Kindle ze strony Amazon?

1. Pierwszy sposób sprowadza się do sięgnięcia po inną przeglądarkę internetową. W przyszłości problem może wystąpić również na nich, obecnie jednak nie trzeba się tym martwić. Użytkownicy czytników Kindle informują, że problem z pobieraniem ebooków nie występuje przy korzystaniu z przeglądarki Microsoft Edge.

2. Druga metoda polega na zmianie ustawień przeglądarki internetowej w taki sposób, aby zaakceptować dostęp do niebezpiecznych danych na stronie Amazona. Aby zrobić to w przeglądarce Google Chrome, w czasie przeglądania strony Amazona naciśnij na ikonę kłódki przy pasku adresu, a następnie wybierz Ustawienia witryn. Odszukaj opcję Treść niezabezpieczona i zmień ją z blokuj na zezwalaj.

Jak rozwiązać problem z pobieraniem ebooków na Kindle ze strony Amazona?

Gdy skorzystamy z powyższych metod, ponownie będziemy w stanie pobierać ebooki na Kindle ze strony Amazona. Warto zwrócić uwagę, że opisana w punkcie 2. zmiana ustawień dotyczy jedynie strony Amazona i żadnej innej.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *