Jak za darmo wyłączyć reklamy na Kindle?

Jeżeli chcemy kupić czytnik Kindle taniej, musimy zdecydować się na wersję z reklamami. Usunięcie reklam, które są widoczne na ekranie uśpienia, wiąże się z dodatkową opłatą. Istnieje jednak skuteczny sposób, aby pozbyć się ich za darmo. Przekonaj się jaki.

Jak wyłączyć reklamy na Kindle?

Jeżeli chcemy kupić czytnik ebooków Kindle taniej, możemy wybrać wersję z reklamami. Po zakupie takiej wersji urządzenia na jego ekranie blokady widoczne będą reklamy, których teoretycznie nie jesteśmy w stanie usunąć. Ponieważ reklamy pojawiają się przy każdym usypianiu oraz wybudzaniu czytnika ebooków, patrzenie na nie po pewnym czasie staje się uciążliwe.

Podczas czytania książek w wersji elektronicznej wszyscy zachowujemy wytężoną uwagę. Konieczność oglądania krzykliwych obrazków łatwo może nas zdekoncentrować. W rezultacie tak niepozorna rzecz, jak reklamy na widoczne ekranie blokady czytnika Kindle, w praktyce czasami przeradza się w poważny problem.

Oficjalny sposób na usunięcie reklam na Kindle

Standardowa opłata Amazona za usunięcie reklam z czytnika ebooków Kindle wynosi 20 dolarów. Aby to zrobić, wystarczy przejść do zarządzania swoimi urządzeniami na koncie Amazon (Manage Your Devices), a następnie zaznaczyć kilka opcji. Jeżeli jednak nie chcemy wydawać na to pieniędzy, możemy pomyśleć o alternatywnym rozwiązaniu, które pozostaje w pełni darmowe.

Alternatywne sposoby usunięcia reklam na Kindle

Niestety nie ma skutecznego sposobu na pozbycie się banera reklamowego ze specjalnymi ofertami Kindle w dolnej części ekranu głównego. Aby go usunąć, należy skorzystać z oficjalnego rozwiązania i zapłacić Amazonowi 20 dolarów. Istnieją jednak różne metody na wyłącznie reklam na ekranie blokady. Dzięki nim zamiast reklam na czytniku ebooków Kindle zobaczymy czarne tło.

Brak reklam na ekranie blokady na Kindle

Aby wyłączyć reklamy na Kindle, musimy przytrzymać przycisk włącz/wyłącz przez ok. 10 sekund, a następnie wybrać opcję wyłączania ekranu (Screen Off).

Jedynym minusem tego rozwiązania wiąże się z dodatkowym czasem, który musimy poświęcić na przytrzymanie przycisku włącz/wyłącz. Największą zaletą tej metody jest z kolei fakt, że z uśpionego ekranu czytnika Kindle znikają wszystkie reklamy. Gdy ponownie rozbudzimy urządzenie, na jego wyświetlaczu zobaczymy aktualnie czytaną książkę w wersji elektronicznej. Dzięki temu unikniemy konieczności oglądania reklam.

Wyłączenie ekranu uśpienia na Kindle

Innym sposobem na pozbycie się reklam na Kindle jest zupełne wyłącznie trybu usypiania. Aby to zrobić, w pasku wyszukiwania naszego czytnika ebooków powinniśmy wpisać ~ds, a następnie nacisnąć enter. Od tej pory ekran urządzenia pozostanie aktywny nawet wtedy, gdy wciśniemy przycisk włącz/wyłącz. Aby resetować Kindle i móc ponownie wprowadzić go w stan uśpienia, należy przytrzymać przycisk włącz/wyłącz przez ok. 10 sekund.

Wadą tego rozwiązania jest większe zużycie baterii czytnika. Jeżeli ekran naszego urządzenia będzie ciągle włączony, a przy tym nie zrezygnujemy z podświetlenia ekranu lub zapomnimy o wyłączeniu Wi-Fi, bateria Kindle niestety będzie rozładowywać się szybko.

Autor: Kuba
Źródło:  The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *