Poznaj InkBOOKa Calypso Plus, odświeżoną wersję InkBOOKa Calypso

Jeszcze przed świętami w sprzedaży pojawiła się odświeżona wersja czytnika ebooków InkBOOK Calypso, czyli InkBOOK Calypso Plus. Co warto o nim wiedzieć?

InkBOOK Calypso Plus

InkBOOK Calypso Plus to udoskonalona wersja czytnika InkBOOK Calypso, który testowaliśmy kilka miesięcy temu. Urządzenia wyglądają identycznie, nie różnią się również pod względem większości parametrów technicznych. Omówienie wprowadzonych w czytniku ebooków zmian znajdziesz poniżej.

InkBOOK Calypso (charakterystyka)

Przypomnijmy, że InkBOOK Calypso to prosty w obsłudze czytnik ebooków dla początkujących, którego największe atuty stanowią estetyczny design i przystępna cena. Chociaż urządzenie imponuje dobrymi parametrami technicznymi, w niewielkim stopniu przekładają się one na komfort jego użytkowania.

Jak pokazaliśmy w naszym teście, działanie InkBOOK Calypso jest pozbawione płynności, a pliki, strony internetowe i poszczególne funkcje wczytują się na nim długo. W rezultacie możliwość pobierania aplikacji z Google Play, którą zapewnia czytnik ebooków, nie jest równie cenna jak w przypadku urządzeń konkurencji. To sprawia, że InkBOOKa Calypso najbardziej docenią klienci o ograniczonych wymaganiach, które chciałby jedynie czytać ebooki (najlepiej w ramach usługi Legimi).

InkBOOK Calypso Plus (wprowadzone zmiany)

Najważniejsza wprowadzona w InkBOOKu Calypso Plus zmiana to zastąpienie przestarzałej wersji Androida 4.4.2 nowocześniejszym Androidem 8.1. Ponieważ jedną z największych zalet czytnika ebooków stanowi możliwość swobodnej konfiguracji jego systemu oraz pobieranie na urządzenie wielu dodatkowych aplikacji, aktualizacja oprogramowania to istotne udogodnienie.

InkBOOK Calypso Plus
InkBOOK Calypso Plus (zrzut ekranu ze strony inkbook.pl)

Oprócz tego InkBOOK Calypso został wyposażony w lepszy procesor (Quad-core ARM Cortex-A35 zamiast ARM Cortex-A7) oraz więcej pamięci RAM (1024 zamiast 512 MB). Ponieważ głównym problemem z podstawową wersją InkBOOKa Calypso była niska płynność działania, poprawienie podzespołów w odświeżonej wersji powinno sprawić, że urządzenie będzie działać nieco szybciej. Trudno jednak się spodziewać, aby zmiana w komforcie użytkowania czytnika ebooków była w tym przypadku rewolucyjna.

InkBOOK Calypso Plus
InkBOOK Calypso Plus (zrzut ekranu ze strony inkbook.pl)

Warto pamiętać, że podwojenie ilości pamięci RAM w dowolnym urządzeniu elektronicznym praktycznie nigdy nie zapewnia dwukrotnie większej szybkości działania. Z procesorem jest podobnie. Wydajność czytnika ebooków nie zależy wyłącznie od jego poszczególnych podzespołów, lecz ich wzajemnych relacji, oprogramowania, wykonania oraz wielu dodatkowych czynników. Przed zakupem czytnika ebooków najlepiej zatem zapoznać się z opiniami innych użytkowników oraz testami wideo.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat przełożenia parametrów technicznych na działanie elektronicznego czytnika książek, zajrzyj do poradnika umieszczonego poniżej:

W przeciwieństwie do InkBOOKa Calypso, InkBOOK Calypso Plus posiada również port USB OTG oraz łącze Bluetooth. Dzięki temu ostatniemu jesteśmy w stanie podłączyć do urządzenia bezprzewodowe słuchawki lub głośniki, a następnie wykorzystać je do słuchania audiobooków, muzyki lub podcastów.

Ekran:6″ E Ink Carta EPD, dotykowy
Rozdzielczość:212 PPI
Podświetlenie:Tak, regulacja barwy podświetlenia
Procesor:Quad-core ARM Cortex-A35
Pamięć RAM:1024 MB
Wewnętrzna pamięć flash:16 GB
Bateria:1900 mAh 3.7V Li-Ion
Oprogramowanie:InkBOOK OS kompatybilny z Android 8.1
Obsługiwane formaty:EPUB, PDF(reflow) z Adobe DRM (ADEPT),MOBI (bezDRM),TXT, FB2, HTML, RTF ,DOC.
Waga:155 g
Wymiary:159×114×9 mm
Cena:549 PLN (w zestawie świątecznym)
Autor: Kuba
Źródło: inkbook.pl

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *