Szybki sposób na usuwanie ebooków z czytnika Kindle

Chociaż w pamięci czytników Kindle znajduje się wiele miejsca, w końcu musi się ona wyczerpać. Jeżeli chcesz usuwać wszystkie ebooki pojedynczo, możesz stracić na to wiele czasu. Istnieje jednak prostszy sposób na zarządzanie pamięcią na Kindle. Dzięki niemu dysk Twojego czytnika ebooków już nigdy się nie przepełni. Dowiedz się więcej.

Szybki sposób na usuwanie ebooków z czytnika Kindle

Funkcja zarządzania pamięcią (Storage Management) stała się dostępna na czytnikach Kindle już jakiś czas temu. Wiele wskazuje jednak na to, że wielu użytkowników urządzeń Amazona nie ma o niej pojęcia. Warto jednak o niej pamiętać, ponieważ dzięki funkcji zarządzania pamięcią na Kindle możemy w wygodny sposób usuwać z dysku wszystkie niepotrzebne treści.

Jeżeli dotarliśmy do momentu, gdy w wewnętrznej pamięci flash naszego czytnika Kindle zaczyna powoli brakować miejsca, mamy kilka sposobów na to, aby je przywrócić.

1. Pojedyncze usuwanie ebooków na Kindle

Możemy dłużej przytrzymać okładkę ebooka w bibliotece, a następnie wybrać opcję usuń (Delete). W ten sposób zyskamy możliwość pozbywania się niepotrzebnych plików pojedynczo.

2. Funkcja zarządzania pamięcią na Kindle

Jeżeli chcemy usunąć tylko kilka ebooków, powyższe rozwiązanie sprawdzi się całkiem dobrze. Jeśli jednak musimy zwolnić więcej pamięci czytnika Kindle, aby móc wrzucić na niego nowe pliki, powinniśmy skorzystać z funkcji zarządzania pamięcią (Storage Management).

Aby ją uruchomić, musimy wejść do menu głównych ustawień (Settings), a następnie wybrać opcje urządzenia (Device Options)Zaawansowane ustawienia (Advanced Options)Zarządzanie pamięcią (Storage Management).

W tym miejscu znajdziemy kilka przydatnych narzędzi do zwalniania pamięci czytnika ebooków Kindle.

a. Dzięki opcji ręcznego usuwania (Manual Removal) będziemy w stanie wybrać różne typy plików (ebooki, audiobooki, dokumenty, etc.), a następnie usunąć wiele tytułów na raz jednym kliknięciem.

b. Funkcja szybkiej archiwizacji (Quick Archive) pozwoli nam natomiast usunąć z pamięci Kindle wszystkie pliki, które nie były uruchamiane przez określony okres czasu (od jednego miesiąca do jednego roku). Gdy wybierzemy interesujący nas przedział czasowy, na ekranie czytnika ebooków Kindle pojawi się informacja, jak wiele wolnej przestrzeni dyskowej w danym przypadku zyskamy.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *