Kindle Kids Edition – zestaw z czytnikiem ebooków dla najmłodszych od Amazona

Wielu dorosłych decyduje się na zakup Kindle przede wszystkim po to, aby uzyskać dostęp do największego cyfrowego ekosystemu na świecie. Chociaż nie są oni główną grupą docelową producentów czytników ebooków, Amazon coraz poważniej traktuje pomysł dostosowywania swoich urządzeń do potrzeb najmłodszych użytkowników. Przekonaj się, na czym polega najnowsza inicjatywa amerykańskiej firmy

Kindle Kids Edition – zestaw z czytnikiem ebooków dla najmłodszych od Amazona

Idea Kindle Kids Edition

Amerykańska firma właśnie ogłosiła wprowadzenie na rynek podstawowego czytnika ebooków Kindle, który będzie przeznaczony dla dzieci. Kindle Kids Edition to nowa forma czytania, która ma przeobrazić doświadczenie kontaktu z książkami z perspektywy młodych czytelników.

Dzięki zestawowi mogą oni zostawić ciężkie tomy w domu, aby nosić przy sobie całą bibliotekę w jednym lekkim urządzeniu. Podobnie jak w dotychczasowych przypadkach, Amazon oferuje przede wszystkim możliwość komfortowego czytania bez żadnych zakłóceń.

Co wchodzi w skład Kindle Kids Edition?

 • Czytnik Kindle (Kindle Basic)
 • Specjalne etui przeznaczone dla dzieci. Etui są dostępne w wielu różnych kolorach, takich jak w całości niebieski lub różowy, a także urozmaiconych wzorach – np. stacji kosmicznej lub tęczowych ptaków.
 • Roczny dostęp do Amazon FreeTime Unlimited
 • Dwuletnia gwarancja (jeżeli cokolwiek stanie się z czytnikiem, wystarczy odesłać go do Amazonu, aby uzyskać w zamian nowy model).

Czytnik ebooków dla dzieci

Znajdujące się w zestawie urządzenie to przemianowany podstawowy model Kindle Basic, który posiada 6-calowy wyświetlacz E Ink o 167 PPI z regulowanym podświetleniem. Dzięki temu elektroniczny czytnik książek pozwala na wygodne czytanie w dowolnych miejscach: zarówno na zewnątrz przy jasnym świetle słonecznym, jak również wieczorem w łóżku.

Kindle Kids Edition (zdjęcie promocyjne)

Warto również pamiętać, że dzięki baterii, która zapewnia możliwość korzystania z urządzenia przez kilka tygodni, dzieci mogą bez problemu pochłaniać lektury tak długo, jak zechcą.

Dostęp do tysięcy materiałów

W ramach rocznego dostępu do FreeTime Unlimited najmłodsi czytelnicy uzyskują dostęp do ponad tysiąca przyjaznych dla dzieci pozycji (pisanych w przystępny sposób i bogatych w ilustracje), w tym wielokrotnie nagradzanych tytułów, takich jak Blue Dolphins, El Deafo czy Bridge to Terabithia.

Już wkrótce będą oni mogli również korzystać z selekcji literatury hiszpańskojęzycznej, a także słuchać ulubionych audiobooków z Audible za pomocą słuchawek lub głośników połączonych z urządzeniem przez Bluetooth.

Zalety Kindle Kids Edition

Wykorzystując odznaki za osiągnięcia, które motywują czytelników do zagłębiania się w kolejne rozdziały, Kindle Kids Edition sprawia, że kontakt z książkami staje się niezwykle przyjemny. Co więcej, takie funkcje, jak Word Wise czy Vocabulary Builder zostały zaprojektowane tak, aby pomóc najmłodszym wielbicielom literatury w rozwoju ich czytelniczych i ogólnych umiejętności – wyjaśnia Kurt Beidler, dyrektor działu dzieci i rodziny w Amazonie.

Dzięki dostępowi do ponad tysiąca nowych i popularnych książek w FreeTime Unlimited, dzieci mogą łatwo znaleźć tytuły odpowiadające ich osobistym zainteresowaniom, aby następnie nosić całą swoją bibliotekę zawsze przy sobie w jednym poręcznym urządzeniu.

Jakie umiejętności mogą rozwijać dzieci dzięki Kindle Kids Edition?

 • Odznaki za osiągnięcia – Gdy uda im się robić postępy w czytaniu, najmłodsi czytelnicy uzyskają specjalne motywacyjne odznaki, takie jak np. 'Mól książkowy’.
 • Łatwe odkrywanie treści – Dzięki ulepszonej funkcji przeglądania i przeszukiwania treści dzieci będą mogły znaleźć dowolne tytuły nawet bez doskonałej pisowni. Inteligencje rekomendacje sprawią, że bez trudu odkryją one również nowe pozycje związane z gatunkami, autorami i postaciami, które najbardziej lubią.
 • Word Wise – Jeżeli zechcą skorzystać z systemu Word Wise, młodzi wielbiciele książek zobaczą na ekranie krótkie i proste definicje najtrudniejszych słów, które pozwolą im na płynne kontynuowanie czytania.
 • Słowniki – Jeżeli dzieci natkną się na niezrozumiałe słowo, będą mogły błyskawicznie sprawdzić jego znaczenie za pomocą zainstalowanego na czytniku ebooków słowniku.
 • Vocabulary Builder – Wszystkie słowa, których znaczenie zostanie sprawdzone w słowniku, zostaną automatycznie dodane do Vocabulary Buildera i przemienione w przejrzyste fiszki pomagające w zapamiętaniu ich na stałe.
 • Przyjazne dla dzieci tapety – Najmłodsi czytelnicy uzyskają również dostęp do unikatowego zbioru tapet blokady ekranu, które zostały przygotowane specjalnie pod kątem ich preferencji.

Cena i dostępność oferty

Cena Kindle Kids Edition, które stanie się dostępne w Stanach Zjednoczonych od 30 października, wynosi w pre-orderze 109.00 USD (200 USD później). W ramach specjalnej promocyjnej oferty rodziny mogą zdecydować się na zakup dwóch zestawów Kindle Kids Edition taniej o 25%.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

One Response

 1. W sumie fajna propozycja dla najmłodszych. Ciekaw jestem czy dostosowane jest to dla Polskiego rynku. Zwłaszcza chodzi o ten pełny dostęp do książek.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *