Nowa wersja Kindle 10 wkrótce w sprzedaży?

Amazon zamierza wprowadzić do sprzedaży odświeżoną wersję podstawowego modelu Kindle 10. Szczegóły na temat czytnika ebooków nie są jeszcze znane, ale prawdopodobnie zyska on lepszy wyświetlacz. Amazon powinien wydać oficjalny komunikat w sprawie urządzenia w ciągu najbliższych dni.

Nowa wersja Kindle 10 wkrótce w sprzedaży?

Amazon zamierza wprowadzić na rynek odświeżoną wersję podstawowego modelu Kindle. Kindle 10 (lub Kindle Basic) to najbardziej przystępny cenowo czytnik ebooków w ofercie firmy, który można w tej chwili kupić za 439 zł. Przedsiębiorstwo wyda oficjalny komunikat w sprawie premiery urządzenia w ciągu kilku najbliższych dni.

Jeszcze nie wiadomo, jakie właściwości zyska odświeżony Kindle 10, ale słychać głosy, że rozdzielczość ekranu czytnika ebooków wzrośnie z 167 na 300 PPI. To oznacza, że urządzenie będzie w stanie zapewnić użytkownikom taką samą jakość obrazu jak droższe Kindle Paperwhite 4 oraz Kindle Oasis 3. Warto wspomnieć, że większość innych czytników ebooków, nawet w wersjach budżetowych, dysponuje wyświetlaczami w rozdzielczości 300 PPI już od jakiegoś czasu.

Oficjalna lista produktów Amazon Kindle uległa w ciągu ostatnich 24 godzin drobnej zmianie. Wcześniej znajdowała się na niej wzmianka o Kindle z wbudowanym podświetleniem. Obecnie na liście widnieje Kindle z wbudowanym podświetleniem 10 generacji, wprowadzony do sprzedaży w 2019 roku. Jakie znaczenie posiada dodana wzmianka na temat generacji czytnika ebooków?

Amazon sięga po nią jedynie wtedy, jeżeli jakieś urządzenie ma zostać zastąpione przez nowszy model. Gdy spojrzymy na listę produktów Amazon Kindle, zobaczymy na niej również Kindle Paperwhite, który został podpisany: Kindle Paperwhite, teraz wodoodporny z dwa razy większą pamięcią i obsługą reklam. Poprzednia wersja tego urządzenia była jednak opisana numerem generacji oraz datą premiery.

Aby poznać szczegóły na temat nowej wersji Kindle 10, będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Przypuszczenie o wyższej rozdzielczości ekranu E Ink wydaje się uzasadnione. Oprócz tego producent może również zabezpieczyć czytnik ebooków przed wodą, dodać do niego port USB-C lub system regulacji barwy podświetlenia ekranu.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *