Kindle nie wyświetla okładek ebooków. Jak to naprawić?

Wiele osób skarży się, że po niedawnej aktualizacji czytniki Kindle nie wyświetlają okładek ebooków. Zamiast oryginalnych okładek w menu urządzeń widoczne są jedynie automatycznie wygenerowane obrazki. Pokazujemy, w jaki sposób naprawić ten problem za pomocą programu Calibre

Okładki ebooków na e-czytniku Kindle

Dlaczego Kindle nie wyświetla okładek ebooków?

Wraz z niedawną aktualizacją oprogramowania Amazon zmienił mechanizm synchronizacji ebooków z okładkami na e-czytnikach Kindle. Od tamtej pory wielu użytkowników skarży się na to, że Kindle nie wyświetla okładek ebooków, które zostały na niego załadowane. Z czego to wynika?

Jeżeli książka w wersji elektronicznej nie posiada ważnego numeru ASIN (jest to unikalny identyfikator przypisany przez Amazona do identyfikacji produktu), który zgadzałby się z numerem na serwerze Amazona, oryginalna okładka zostanie zastąpiona domyślną miniaturą. W rezultacie nawet jeżeli wgramy książki z okładkami na nasz czytnik ebooków, może się okazać, że z poziomu menu urządzenie nie są one dostępne.

Jak naprawić problem z brakującymi okładkami na Kindle?

Niektórzy użytkownicy e-czytników Kindle już wcześniej zabrali się do rozwiązania tego problemu. Pierwszym sposobem na unikniecie problemu z nie wyświetlaniem okładek ebooków na Kindle było wykorzystanie programu Calibre do ręcznego wprowadzania numeru ASIN dla każdej książki w wersji elektronicznej. Obecnie można to już jednak zrobić znacznie łatwiej.

Jeżeli po przerzuceniu ebooków na swój e-czytnik Kindle nie masz dostępu do ich okładek, powinieneś pobrać najnowszą wersję Calibre. Aktualizacja programu w wersji 4.17 uwzględnia uzupełnienie, dzięki któremu problem niewidocznych okładek ebooków zostaje naprawiony. Jeżeli Twój Kindle nie wyświetla okładek ebooków, po prostu podłącz urządzenie do komputera, a Calibre automatycznie to naprawi. W tej sytuacji nie będziesz nawet musiał ponownie wgrywać książek w wersji elektronicznej na swój czytnik ebooków.

Możesz również skorzystać ze starej metody konwertowania ebooków na komputerze na format MOBI, a następnie wysyłania ich na swój e-czytnik Kindle za pomocą e-maila. W tym przypadku problem z brakującymi okładkami ebooków nie powinien się pojawić, lecz jeśli konwertowane książki w wersji elektronicznej występują w starszych formatach, takie rozwiązanie może posiadać pewne ograniczenia.

Autor: Kuba
Źródło: blog.the-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *