Onyx Boox Page – pierwsze wrażenia

Onyx Boox ogłosił premierę czytnika e-booków Page około miesiąc temu. Czytnik jest kontynuacją modeli Leaf i Leaf 2. Page to czytnik e-booków z fizycznymi przyciskami do przewracania stron, podobnymi do tych, które znajdziemy w Amazon Kindle Oasis. Wykorzystuje najnowszą generację ekranu z technologią e-papieru E INK Carta 1200, co zwiększa wydajność i szybkość przewracania stron. Ponadto, działa na systemie Android 11 i ma pełny dostęp do Sklepu Google Play, oferując dostęp do milionów darmowych i płatnych aplikacji.

Onyx Boox Page
Onyx Boox Page

Specyfikacja techniczna

Onyx Boox Page posiada 7-calowy wyświetlacz E INK Carta 1200 o rozdzielczości 1680×1264 i 300 PPI. Ekran jest na równi z ramką i chroniony przez płaską szklaną warstwę. Kolorystyka jest w kolorze czarnego fortepianu, z dwoma manualnymi przyciskami do przewracania stron. Tylna część obudowy jest plastikowa, jednak ma ciekawy design z małymi grawerami. Wyświetlacz jest podświetlany i ma system temperatury kolorów do czytania w dzień i w nocy.

Pod ekranem znajduje się 8-rdzeniowy procesor Qualcomm o taktowaniu 2,0 GHz, 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej. W czytniku znajduje się również głośnik do słuchania audiobooków, muzyki lub podcastów. Łączność z słuchawkami bezprzewodowymi lub głośnikiem zewnętrznym zapewnia Bluetooth 5.0. Połączenie z internetem umożliwia WiFi 2.4G + 5G. USB-C pozwala na przesyłanie treści na czytnik lub na ładowanie. Wbudowany jest mikrofon do komunikacji głosowej, a G-sensor pozwala na obrót orientacji ekrany z pionowej na poziomą. Jest zasilany baterią o pojemności 2300 mAh, a jego wymiary to 156 X 137 X 6,0 mm, waży 195 g.

System operacyjny i aplikacje

Działa na systemie Google Android 11 i ma pełny dostęp do Sklepu Google Play. To nie jest elektroniczny notatnik, ale czytnik e-booków. Aplikacja do czytania książek Neoreader jest doskonała dla osób, które mają obszerną kolekcję książek – obsługuje pliki PDF, djvu, azw, azw3, doc, docm, docx, epub, fb2, fbz, html, mobi, odt, prc, rtf, sxw, trc, txt, chm, i ppt. Jeśli nie posiadamy pokaźnej kolekcji książek, istnieje możliwość pobrania ulubionej aplikacji do czytania e-booków lub mangi z Google Play.

Podsumowanie

Onyx Boox Leaf pierwszej i drugiej generacji były naprawdę świetne. Teraz pora na Page. Przyciski do przewracania stron wyróżniają je na tle innych. Pocketbook zawsze był entuzjastycznie nastawiony do fizycznych przycisków, czasami mają je na boku ekranu, a niektóre modele mają je umieszczone blisko dolnej krawędzi. Kindle Oasis również ma przyciski do przewracania stron. Jedną z przewag Onyx Boox jest to, że działa na Androidzie i ma dostęp do Google Play.

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródła: GoodEReader, Onyx Boox

Zobacz również:

Onyx Boox Tab Mini C – pierwsze wrażenia

Czytniki Kobo już w Polsce: Przegląd modeli i cen

PocketBook InkPad Color 2 – pierwsze wrażenia

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *