25-calowy monitor E Ink Dasung Paperlike 253 do kupienia w sierpniu

Chociaż w ofercie firmy Dasung już wcześniej znajdowały się duże monitory E Ink, jej najnowszy produkt jest prawdziwą innowacją. Dasung Paperlike 253 to 25-calowy, bezpieczny dla wzroku monitor E Ink, który łączy się z komputerem. Przekonaj się, czy warto go kupić.

25-calowy monitor E Ink Dasung Paperlike 253

W grudniu firma Dasung ogłosiła, że zamierza wprowadzić na rynek pierwszy duży wyświetlacz E Ink do komputera. Chociaż w ofercie przedsiębiorstwa już wcześniej można było znaleźć 13.3 calowe ekrany, nowy Dasung 253 znacząco się od nich różni. Firma właśnie podała do publicznej wiadomości, że zorganizowała kampanię crowdfundingową na Indiegogo. Jeżeli środki na produkcję urządzenia zostaną zebrane, sprzedaż Dasunga 253 rozpocznie się w sierpniu 2021.

Monitor E Ink

Dasung Paperlike 253 zostanie wyposażony w 25.3 calowy wyświetlacz E Ink o rozdzielczości 3200 x 1800. Wygląda na to, że ekran będzie posiadać wbudowane podświetlenie. Do ekranu dołączona zostanie specjalna podstawka, która pozwoli na ustawienie go na biurku. Oprócz tego monitor E Ink będzie można przymocować do ściany.
Użytkownicy Dasunga Paperlike 253 będą w stanie podłączyć do niego kartę graficzną lub połączyć urządzenie z komputerem za pomocą przewodu HDMI. Obecnie jednak nie wiadomo, czy ekran zostanie wyposażony w wejście Displayport.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253

Do tej pory Dasung projektował swoje monitory w taki sposób, aby były one w całości obsługiwane za pomocą połączenia HDMI. Urządzenia nie posiadały baterii, procesora, RAMu oraz wewnętrznej pamięci flash. Wiele wskazuje na to, że w przypadku Dasunga Paperlike 253 będzie podobnie. Jest to po prostu monitor, który nie korzysta z technologii OLED, LCD lub LED, lecz E INK.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253

Przyciski fizyczne

Na dolnej krawędzi Dasunga Paperlike 253 znajdują się cztery przyciski fizyczne. Pierwszy z nich służy do włączania i wyłączania urządzenia, drugi do obsługi podświetlenia, trzeci do pełnego odświeżania ekranu, a ostatni do uruchamiania trybu A2. Jest to tryb, który znacząco zwiększa płynność działania monitora. Użytkownicy urządzenia mogą korzystać z niego np. wtedy, gdy uruchamiają programy z dużą ilością animacji lub przeglądają Internet.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253

Design

Design Dasunga Paperlike 253 robi duże wrażenie. Urządzenie posiada smukłą ciemną ramkę oraz szary pasek na samym dole, na którym znajdują się przyciski fizyczne. Tylna obudowa monitora jest srebrna, dzięki czemu Dasung dobrze prezentuje się na biurku. Ponieważ poprzednie modele w ofercie firmy były w całości czarne, design Dasunga Paperlike 253 okazuje się miłym urozmaiceniem.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253

Cena

Cena monitora E Ink ma wynosić ok. 2 000 USD (7 350 PLN). Chociaż koszt zakupu urządzenia jest wysoki, z pewnością wzbudzi ono zainteresowanie wielu osób, które cierpią na różne problemy ze wzrokiem i chciałyby zastąpić monitory LCD/LED dużym ekranem E Ink.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253

Monitor E Ink Dasung Paperlike 253 [materiał wideo producenta]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Dasung

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *