Czy warto kupić 10.3-calowy czytnik Kobo Elipsa?

Rakuten Kobo to jeden z największych producentów czytników ebooków, który do tej pory skupiał się na prostych w obsłudze urządzeniach w przystępnych cenach. Wraz z premierą 10.3-calowej Kobo Elipsy oferta firmy zostaje wzbogacona o wielofunkcyjne narzędzie do robienia notatek dla zaawansowanych użytkowników. Czy warto je kupić?

Czy warto kupić 10.3-calowy czytnik Kobo Elipsa?

Profesjonalny czytnik ebooków

Od początku swojej działalności firma Kobo skupiała się na komercyjnych czytnikach ebooków, które są proste w obsłudze i bezpieczne dla wzroku. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa okazała się gotowość do wkraczania na zagraniczne rynki. Dzięki niej Kobo jest obecnie uznawane za drugiego (zaraz za Amazonem), globalnego producenta czytników ebooków.

Czytnik ebooków Kobo Elipsa

Aby utrzymywać sprzedaż na wysokim poziomie, firma zawsze oferowała klientom podstawową wersję czytnika ebooków w przystępnej cenie. Urządzenie z wysokiej rozdzielczości wyświetlaczem E Ink, które oprócz tego posiada wiele dodatkowych funkcji. Po raz pierwszy w swojej historii Kobo wprowadza na rynek czytnik ebooków, który jest skierowany do studentów i profesjonalistów.

Wyświetlacz i podświetlenie

Kobo Elipsa została wyposażona w nowy, wysokiej jakości 10.3-calowy wyświetlacz E Ink Carta 1200. Według producenta w porównaniu z technologią Carta 1000 czas reakcji ekranu jest o 20% szybszy, natomiast współczynnik kontrastu o 15% wyższy. Rozdzielczość ekranu wynosi 1404 x 1872 i 227 PPI. Oprócz tego czytnik ebooków posiada wbudowane podświetlenie ekranu z regulacją intensywności światła.

Parametry techniczne

We wnętrzu urządzenia znajduje się czterordzeniowy procesor o mocy 1.8 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB wewnętrznej pamięci flash. Kobo Elipsa to pierwszy produkt w ofercie firmy, który został wyposażony w gniazdo USB do ładowania i przesyłania danych.

Ponieważ czytnik ebooków radzi sobie z obsługą Wi-Fi 802.11 ac/b/g/n, pozwala on na przeglądanie Internetu lub synchronizację dokumentów i notatek z innymi urządzeniami za pomocą Dropboxa. Kobo Elipsa jest zasilana baterią o pojemności 2,400, która powinna wystarczyć nawet na kilka tygodni normalnego użytkowania.

Elektroniczne notatki

Kobo Elipsa to urządzenie, które służy do robienia elektronicznych notatek i czytania ebooków. W zestawie z gadżetem znajduje się rysik, który może zostać użyty do tworzenia odręcznych rysunków, robienia notatek, konwertowania odręcznego pisma w drukowany tekst lub zapisywania równań matematycznych.

Czytnik ebooków Kobo Elipsa

Dzięki profesjonalnemu rysikowi użytkownicy czytnika Kobo Elipsa są w stanie wygodnie edytować fragmenty ebooków, podkreślać je lub dodawać do nich elektroniczne notatki. Wszystkie stworzone w ten sposób materiały mogą oni następnie zapisać na komputerze, wysłać e-mailem lub przechować w chmurze online, takiej jak Dropbox.

Kupowanie i wypożyczanie ebooków

Kobo Elipsa świetnie sprawdza się również do kupowania i czytania ebooków, oglądania powieści graficznych lub komiksów z Kobo Store. Aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, warto skorzystać z usługi Overdrive do wypożyczania ebooków ze swojej lokalnej biblioteki. Wszystkie interesujące posty i artykuły z Internetu mogą natomiast zostać zapisane na urządzeniu za pomocą rozszerzenia do przeglądarki Pocket.

Konkurencja

Kobo wkracza na rynek elektronicznych narzędzi do robienia notatek nieco późno. Wielu innych producentów projektowało tego typu urządzenia już od 2016 roku, stopniowo udoskonalając ich wyświetlacze i dodając do nich nowe funkcje.

Czytnik ebooków Kobo Elipsa

Wydaje się, że głównym rywalem Kobo Elipsy będzie Remarkable. Jest to stosunkowo nowa marka, która jednak słynie ze świetnego marketingu i jest powszechnie rozpoznawana. Na rynku działa również kilka chińskich firm, które posiadają szeroką międzynarodową dystrybucję oraz sprzedają czytniki ebooków, które obsługują wiele języków, w tym język angielski. Najbardziej wyróżniają się wśród nich Boyue Likebook, Onyx Boox oraz Supernote.

Dostępność i cena

Kobo Elipsa to wysokiej jakości urządzenie, które będzie dostępne do kupienia od 28 czerwca w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a następnie w Wielkiej Brytanii, Europie i Australii. Cena narzędzia do robienia notatek ma wynosić 399 USD (1 462 PLN).

Kobo Elipsa [materiał wideo producenta]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Rakuten Kobo

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *