Unboxing monitora E Ink Dasung Paperlike 3 HD

Zdaniem wielu użytkowników Dasung Paperlike 3 HD to najlepszy monitor E Ink, jaki jest w tej chwili dostępny na rynku. Bez problemu łączy się on zarówno z komputerami PC i MAC, jak również ze smartfonami. Dzięki temu urządzenie pozwala na wiele godzin pracy, która nie przeciąża naszego wzroku. Poznaj właściwości monitora E Ink oraz pełną zawartość jego opakowania

Monitor E Ink Dasung Paperlike 3 HD

Rozdzielczość i podświetlenie

Dasung Paperlike 3 HD to 13.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius o maksymalnej rozdzielczości 2K. To oznacza, że jeżeli nasza karta wideo sobie z tym poradzi, uzyskamy rozdzielczość 2,200 x 1650. Jest to pierwszy dotykowy monitor E Ink w ofercie Dasunga. W rezultacie do jego obsługi wystarczają proste gesty skalowania oraz przyciskania powierzchni ekranu. Ponieważ Dasung Paperlike 3 HD nie jest komputerem, lecz wyłącznie monitorem, nie został on wyposażony w baterię ani pamięć wewnętrzną.

Monitor E Ink Dasung Paperlike 3 HD
Monitor E Ink Dasung Paperlike 3 HD

System podświetlenia Dasunga Paperlike 3 HD składa się z ponad tuzina diod LED umieszczonych przy dolnej krawędzi ekranu. Święcą one do góry, zapewniając efekt równomiernego oświetlania całości. W rezultacie korzystanie z monitora E Ink jest wyjątkowo komfortowe i nie przeciąża naszego wzroku. W przeciwieństwie do tradycyjnych ekranów LCD lub OLED, które są wykorzystywane w naszych komputerach, tabletach i smartfonach, Dasunga Paperlike 3 HD nie świeci nam prosto w oczy.

Materiał promocyjny producenta

5 najważniejszych właściwości Dasunga Paperlike 3 HD:

 1. Wyjątkowa technologia ultra-szybkiego odświeżania obrazu.
 2. Pierwszy na świecie ekran E-ink 13.3 cala z frontowym podświetleniem.
 3. Pierwszy na świecie ekran E-ink z dotykowym ekranem.
 4. Oryginalna funkcja regulacji jakości trójwymiarowego obrazu na ekranie E-ink.
 5. Monitory E-ink serii Paperlike mogą być podłączone do komputera oraz innych urządzeń umożliwiających korzystanie z sygnału HDMI.

Zastosowania

Zakup monitora E Ink wydaje się najlepszym pomysłem w przypadku tych osób, które mają problemy z długą pracą przed tradycyjnymi ekranami LCD, LED lub OLED. Wykorzystana w Dasunga Paperlike 3 HD technologia e-papieru powoduje, że przyglądanie się powierzchni monitora przypomina obcowanie ze zwykłym papierem w takiej mierze, w jakiej jest to możliwe.

Zawartość opakowania Dasunga Paperlike 3 HD
Zawartość opakowania Dasunga Paperlike 3 HD

Ze względu na swoje duże rozmiary monitor E Ink pozwala na przeglądanie plików PDF w formacie A4 w całości, bez konieczności powiększania lub przesuwania widoku. Jeżeli często sięgamy po różne materiały tekstowe z Internetu, które nie są dostępne w formie odpowiednio sformatowanych ebooków, takie rozwiązanie stanie się w naszym przypadku wyjątkowo wygodne.

Opakowanie i design

Opakowanie monitora E Ink Dasung Paperlike 3 HD jest eleganckie i minimalistyczne. Na pudełku w lekko żółtym kolorze znajduje się jedynie nazwa urządzenia, przy której nie zostały umieszczone żadne zdjęcia ani ilustracje.

Opakowanie Dasunga Paperlike 3 HD
Opakowanie Dasunga Paperlike 3 HD

We wnętrzu opakowania znajduje się sam monitor E Ink, instrukcja szybkiego startu, instrukcja obsługi oraz informacje w sprawie gwarancji. Jest tam również kilka kabli HDMI do Micro HDMI, które służą do łączenia Dasunga Paperlike HD z komputerem lub smartfonem. Ponieważ połączenie monitora E Ink z innymi urządzeniami nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych sterowników, okazuje się ono wyjątkowo łatwe.

Sam Dasunga Paperlike 3 HD jest w całości czarny, a ekran urządzenia jest nieco głębiej osadzony w ramce. W prawym dolnym rogu urządzenia znajduje się logo modelu oraz logo producenta. Po lewej stronie umiejscowione natomiast zostały 4 przyciski: przycisk zasilania, przycisk do obsługi podświetlenia, przycisk do uruchamiania trybu A2 oraz przycisk przewijania. Z tyłu monitora E Ink znajdują się dwa głośniki oraz śruby do montażu uchwytu VESA.

Oficjalna cena Dasunga Paperlike 3 HD wynosi ok. 1 049 USD.

Dasung Paperlike 3 HD Unboxing [materiał wideo Good e-Reader]

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, DasungTech, Sol Computer

Powiązane treści:

4 Responses

 1. „Oficjalna cena Dasunga Paperlike 3 HD wynosi ok 2 500 PLN (1 049 USD).” – z tego co widzę artykuł jest z 20.04.2020 i wtedy 1 049 USD w przeliczeniu na złotówki wynosiło ponad 4 300 PLN. Czy ja czegoś nie rozumiem, czy w artykule jest błąd?

  1. To rzeczywiście błąd, przepraszamy i serdecznie dziękujemy za zwrócenie na to uwagi.

   1. Czy ktoś ma świadomość jak to ściagnąć/kupić ten czytnik do Polski…? Byłbym wdzięczny za pomoc.

    1. Z Amazona (ale amerykańskiego) – jest napisane, że „ships to Poland”. Spróbuję kupić, ale dopiero we wrześniu. Od dawna używam e-ink do czytania, a teraz chciałbym spróbować do kodowania.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *