Smartfon Microsoft Surface Duo: czytaj ebooki na dwóch ekranach jak zwykłą papierową książkę

Microsoft wprowadził do sprzedaży nowego smartfona z Androidem, który posiada dwa 5.6-calowe ekrany umieszczone obok siebie. Ponieważ urządzenie obsługuje aplikacje Kindle, umożliwia ono czytanie ebooków na dwóch ekranach jak na dwóch stronach w książce. Czy takie rozwiązanie przypadnie do gustu miłośnikom literatury?

Smartfon Microsoft Surface Duo

Smartfon Microsoft Surface Duo

Microsoft wprowadził do sprzedaży nowy smartfon z Androidem, który posiada dwa 5.6-calowe ekrany OLED. Wyświetlacze połączone są za pomocą umieszczonego na środku uchwytu, który pozwala składać je do środka lub otwierać tak, aby znajdowały się obok siebie. Smartfon nosi nazwę Surface Duo. Cena urządzenia wynosi 1 399 USD (ok. 5 125 złotych).

Wyświetlacz:8.3-cala, 2200 x 2480 px
Procesor:Snapdragon 855, Octa Core, 2.8 GHz
RAM:8 GB
Pamięć wewnętrzna:512 GB
Bateria:4500 mAh, funkcja szybkiego ładowania
Kamera:48 MP
Internet:3G, 4G, 5G, VoLTE, Wi-Fi, NFC, IR Blaster

Kindle App na Surface Duo

Istotną informacją dla wszystkich miłośników ebooków jest to, że aplikacja Kindle na Androida została specjalnie zoptymalizowana pod kątem działania na urządzeniu. Dzięki niej możliwe staje się wyświetlanie dwóch stron książki w wersji elektronicznej na dwóch ekranach. To sprawia, że użytkownicy Surface Duo w trakcie czytania będą mogli poczuć się tak, jakby trzymali zwykłą papierową książkę.

Aplikacja do czytania ebooków Kindle pojawiła się nawet w oficjalnym filmie promocyjnym smartfona. Można ją zobaczyć w 1:34.

Trudno ocenić, jak wygodne będzie korzystanie z aplikacji na smartfonie z dwoma ekranami, ponieważ osoba czytająca książkę tak czy inaczej skupia wzrok wyłącznie na jednej stronie na raz. Mimo wszystko możliwość sięgnięcia po telefon ze składanym wyświetlaczem, który pozwala na komfortowe czytanie ebooków, jest ciekawą innowacją.

Składane ekrany E Ink

Chociaż firma E Ink w ostatnich latach również pracowała na stworzeniem składanych ekranów, do tej pory nie użyła ich w żadnych konkretnych produktach. W 2017 roku przedsiębiorstwo zaprezentowało prototyp urządzenia z 10.2-calowym, elastycznym ekranem, które można było zginać podobnie jak książkę. Wykorzystane w czytniku ebooków ekrany w technologii E Ink Mobius, zostały wykonane z plastiku i pozwalały na wyświetlanie tekstu i obrazów w rozdzielczości 220 PPI.

Co myślicie na temat korzystania ze składanych ekranów do czytania ebooków? Czy takie rozwiązanie powinno zostać zastosowane w elektronicznych czytnikach? Czy możliwość patrzenia na dwie strony książki w tym samym momencie ma praktycznie znaczenie?

Autor: Kuba
Źródło: the-ebook-reader.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *