Najlepsze aplikacje dla Chrześcijan na czytniki ebooków

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się formy praktykowania wiary religijnej. W sklepie Google Play, z którego mogą korzystać użytkownicy e-czytników Onyx Boox, znajdziemy wiele aplikacji dla Chrześcijan, które pomagają w systematycznej modlitwie, czytaniu Pisma Świętego lub zachowywaniu kontaktu z życiem Kościoła Katolickiego. Przetestowaliśmy kilka z nich.

Najlepsze aplikacje dla Chrześcijan na czytniki ebooków

Pobieranie aplikacji na czytniki Onyx Boox

Jedną z głównych czytników elektronicznych Onyx Boox jest to, że charakteryzują się one otwartością swojego oprogramowania. Ponieważ urządzenia działają na Androidzie, umożliwiają pobieranie wielu dodatkowych aplikacji z Google Play. To powoduje, że użytkownicy e-czytników Onyx Boox są w stanie dokonać ich daleko idącej personalizacji, dostosowując swoje urządzenia do wybranych celów. Jest to coś, czego nie oferują nam czytniki ebooków Kindle, Kobo lub PocketBook. Jeżeli w związku z tym myślimy o wykorzystaniu czytnika ebooków do czytania Pisma Świętego lub modlitwy, powinniśmy przyjrzeć się właśnie ofercie Onyxa.

Aby pobierać dodatkowe aplikacje na urządzenia Onyx Boox, musimy zacząć od zainstalowania na nich sklepu Google Play. Gdy już to zrobimy, powinniśmy zarejestrować się w aplikacji i aktywować ją w ustawieniach naszego czytnika ebooków. Aby dowiedzieć się, w jaki sposób to zrobić, zajrzyj do naszego poradnika wideo.

Szybki, prosty i skuteczny sposób na aktywację Sklepu Play na czytnikach Onyx Boox [poradnik wideo]

Najlepsze czytniki ebooków dla Chrześcijan

Wraz z rozwojem technologii zmieniają się formy praktykowania wiary religijnej. Telefony, komputery i tablety zapewniają nam dostęp do wielu narzędzi, które pomagają w systematycznej modlitwie, czytaniu Pisma Świętego czy zachowywaniu kontaktu z życiem Kościoła Katolickiego. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że z podobnymi zadaniami radzą sobie również najlepsze czytniki ebooków.

Aplikacje dla Chrześcijan na czytniku ebooków Onyx Boox
Aplikacje dla Chrześcijan na czytniku ebooków Onyx Boox

W sklepie Google Play, który możemy aktywować na e-czytnikach Onyx Boox, znajdziemy wiele użytecznych aplikacji dla Chrześcijan: modlitewniki, aplikacje newsowe, narzędzia do studiowania Biblii lub robienia rachunku sumienia. Największą zaletą korzystania z aplikacji dla Chrześcijan na czytniku ebooków jest to, że bezpieczne dla naszego wzroku wyświetlacze E Ink gwarantują nam długie godziny czytania bez przeciążania swojego wzroku.

Oprócz tego warto pamiętać, że czytniki ebooków pozwalają na swobodną regulację ustawień wyświetlania tekstu (wielkości i rodzaj czcionki, wielkość marginesów i interlinii). W związku z tym doskonale nadają się one dla osób starszych, dla których czytanie książek w wersji tradycyjnej mogłoby być często niewygodne.

Najlepsze aplikacje dla Chrześcijan na czytniki ebooków

1. Brewiarz dla mobilnych

Jest to aplikacja pomagająca w utrzymaniu systematyczności modlitwy. Znajdziemy w niej nie tylko podstawowe modlitwy (Jutrznię, Modlitwę popołudniową, Nieszpory), lecz również szereg modlitw na różne specjalne okazje.

Aplikacja brewiarz dla mobilnych na czytniku ebooków
Aplikacja Brewiarz dla mobilnych na czytniku ebooków

Po pobraniu aplikacji na czytnik ebooków powinniśmy wejść w jej ustawienia, a następnie zmienić styl widoku z ciemnego na jasny. Dzięki temu zyskamy pewność, że tekst każdej modlitwy będzie wyświetlać się prawidłowo.

Aplikacja brewiarz dla mobilnych na czytniku ebooków
Aplikacja Brewiarz dla mobilnych na czytniku ebooków

2. Pismo Święte

Pismo Święte to dobrze dopracowana i mocno rozbudowana aplikacja do czytania Biblii w sposób ciągły lub fragmentaryczny. Oprócz tego dostępne są w niej czytania liturgiczne Kościoła Katolickiego na każdy dzień.

Aplikacja Pismo Święte na czytniku ebooków
Aplikacja Pismo Święte na czytniku ebooków

Aplikacja dla Chrześcijan zawiera również poszerzoną listę popularnych modlitw. Co ważne, korzystanie z aplikacji na czytnikach ebooków nie wymaga połączenia z Internetem.

Aplikacja Pismo Święte na czytniku ebooków
Aplikacja Pismo Święte na czytniku ebooków

3. Modlitwa w drodze

Aplikacja Modlitwa w drodze zawiera kilkunastomintuowe rozważania modlitewne w formie dźwiękowej, których możemy słuchać np. w czasie podróży. Dzięki temu korzystanie z niej jest świetnym rozwiązaniem dla każdej zabieganej osoby, która z trudem znajduje czas na spokojną modlitwę w domu.

Aplikacja Modlitwa w drodze na czytniku ebooków
Aplikacja Modlitwa w drodze na czytniku ebooków

Ponieważ rozważania modlitewne są dostępne również w formie tekstowej, mamy możliwość komfortowego czytania ich na czytniku ebooków.

4. Rachunek sumienia

Ta aplikacja została stworzona po to, aby pomóc wszystkim zainteresowanym w przygotowaniu się do sakramentu spowiedzi. Aplikacja dla Chrześcijan zawiera wzór rachunku sumienia, opis obrzędu spowiedzi oraz towarzyszących jej modlitw. Oprócz tego w Rachunku sumienia znajdziemy zbiór innych podstawowych modlitw Kościoła Katolickiego.

Aplikacja Rachunek sumienia na czytniku ebooków
Aplikacja Rachunek sumienia na czytniku ebooków

5. Vatican news

Vatican news to aplikacja na czytniki ebooków, która pozwala pozostać na bieżąco z życiem Kościoła Katolickiego. Znajdziemy w niej wszystkie aktualne informacje na temat wydarzeń związanych z religią chrześcijańską, ogłoszenia liturgiczne i wypowiedzi papieża.

Aplikacja Vatican news na czytniku ebooków
Aplikacja Vatican news na czytniku ebooków

Ponieważ dostępne w aplikacji newsy są podzielone na intuicyjne kategorie, czytanie ich na czytniku ebooków jest wygodne i komfortowe. Co ważne, aplikacja Vatican news jest w całości dostępna w języku polskim.

Najlepsze aplikacje dla chrześcijan na czytniki ebooków [poradnik wideo]

Autor: Judyta, Kuba

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Sama korzystam z brewiarza dla mobilnych na telefonie 🙂 Bardzo ciekawy wpis, nie wpadłam na pomysł że jest to też dostepne na mniej męczącym wzrok ekranie 🙂 Dzięki, przesledze też pozostałe apki, bo moze zrobią na mnie lepsze wrazenie:) Pozdrawiam, Ilona

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *