Nowy Laptop z ekranem E Ink (Lenovo ThinkBook Plus) wkrótce pojawi się na rynku

Podczas tragów CES 2020 Lenovo zaprezentowało notebooka ThinkBook Plus, który został wyposażony w wyświetlacz E Ink umieszczony na górze obudowy. Dodatkowy ekran ma służyć do czytania książek w wersji elektronicznej, rysowania oraz robienia odręcznych notatek. Premiera urządzenia została zapowiedziana na marzec 2020 roku. Dowiedz się więcej

Lenovo ThinkBook Plus

Podczas tragów CES 2020 Lenovo zaprezentowało najnowszego notebooka ThinkBook Plus, który został wyposażony w wyświetlacz E Ink. Jest to drugie tego typu urządzenie przygotowane przez chińskie przedsiębiorstwo technologiczne. Do tej pory w jego ofercie pojawił się komputer Yoga Book C930, który posiada ekran E Ink w miejscu klawiatury. W przypadku ThinkBooka Plus zdecydowano się na inne rozwiązanie: tym razem dodatkowy wyświetlacz E Ink w rozmiarze 10.8 cali został umieszczony na górze obudowy laptopa.

Po rozłożeniu komputera jego użytkownicy uzyskają możliwość korzystania z 13.-3 calowego wyświetlacza FHD o rozdzielczości 1,920 x 1,080 px. Po lewej stronie ekranu znajduje się przycisk zasilania, który może również pełnić funkcję czytnika linii papilarnych. Lenovo ThinkBook Plus został wyposażony w gniazdo USB typu C, dwa porty USB typu A, wejście na kabel HDMI oraz 3.5 mm wejście słuchawkowe jack. Urządzenie działające na systemie Windows 10 Pro posiada procesor Intel Core i7 dziesiątej generacji, a także kartę graficzną Intel UHD. Lenovo Thinkbook Plus będzie dostępny w dwóch różnych wersjach: z 16 GB pamięci RAM i 256 GB dysku SDD lub z 32 GB pamięci RAM i 512 GB dysku SDD.

Materiał wideo serwisu Engadget:

Zewnętrzny wyświetlacz E Ink ma służyć przede wszystkim do czytania ebooków za pomocą jednej z wielu aplikacji z Windows Store. Do laptopa dołączony zostanie rysik, umożliwiający wygodnie rysowanie i robienie odręcznych notatek na powierzchni ekranu. Wszystkie przygotowane w ten sposób treści będzie można zsynchronizować z Microsoft OneNote lub innymi aplikacjami, takimi jak Evernote lub Dropbox.

Ponieważ ekran E Ink został umieszczony na górze laptopa, po złożeniu komputera wyświetlacz może być narażony na uszkodzenia w czasie transportu. W rezultacie zainteresowanie nim osoby powinny już na początku zaopatrzyć się w odpowiednie etui. Dobrze sprawdzi się w tej roli przygotowany przez Lenovo ThinkBook Plus Sleeve, który jest dostępny w kolorze szarego węgla i posiada miękkie, wykonane z mikrofibry wnętrze.

Do tej pory uzyskanie możliwości rysowania i tworzenia odręcznych notatek na ekranie E Ink wymagało zakupu dedykowanego temu urządzenia, takiego jak Onyx Boox Max 3 lub Likebook Ares. Lenovo ThinkBook Plus jest narzędziem, które posiada w pełni funkcjonalny, kolorowy wyświetlacz do codziennej pracy, a także dodatkowy ekran E Ink do czytania książek w wersji elektronicznej, plików PDF, robienia komentarzy i notatek. Wielofunkcyjne urządzenie pojawi się w sprzedaży w marcu 2020 roku, a jego cena ma wynosić 1 199 USD (ok. 4 500 PLN).

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader, Pocket-lint.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *