Nowy model PocketBook Viva zapowiedziany!

Firma PocketBook zapowiedziała nowy model czytnika czyli PocketBook Viva. Czytnik będzie charakteryzuje się 8-calowym, kolorowym ekranem o rozdzielczości 300 ppi. Czy będzie rewolucją? Tego dowiemy się wiosną przyszłego roku!

Czytnik wygląd PocketBook Viva
PocketBook Viva

Ekran

W modelu Viva pojawi się nowa technologia e-papieru czyli kolorowy wyświetlacz E Ink Gallery 3. Jak producent zapowiada: „Każdy piksel jest wypełniony kolorowymi pigmentami, dzięki czemu ​​kombinacje kolorów są bogatsze i bardziej nasycone. E Ink Gallery 3 powstał w oparciu o nowe podejście, które nie wiąże się z wykorzystaniem filtrów kolorów, a to pozwala na wyświetlanie pełnej gamy kolorów…”

Rozdzielczość, którą otrzymamy 1440 x 1920 wraz z 300 PPI. Do tej pory E ink Gallery 3 nie został zastosowany jeszcze w żadnym czytniku. Standard, który występuje w czytnikach Pocketbook również się pojawi, a jest nim podświetlenie SMARTlight (kontrolowanie podświetleniem oraz temperaturą barwową). Dodatkową nową, zapowiedzianą technologią jest E Ink ComfortGaze. Według doniesień producenta ma zmniejszyć Współczynnik Niebieskiego Światła (BLR) nawet o 60%, dzięki czemu zapewni dodatkową ochronę wzroku.

Specyfikacja

W środku czytnika będziemy mogli znaleźć 64 GB pamięci wewnętrznej, czterordzeniowy procesor oraz 1 GB pamięci RAM. Czytnik naładujemy portem USB-C, zaś bateria posiada 3250 mAh. Powinno to się przełożyć na długi okres użytkowania bez potrzeby dodatkowego ładowania. Dostęp do Internetu zapewni nam WiFi o standardzie 2,4/5 GHz, a łączność z słuchawkami Bluetooth 5.2. Czytnik będzie posiadał standard IPX8, który już otrzymaliśmy w modelu Era. Pozwala to na zanurzenie czytnika w słodkiej wodzie do 2 metrów na 60 minut. Audiobooki będą obsługiwane również przez wbudowane głośniki.

PocketBook Viva

System

Według informacji prasowej nowy model od PocketBook będzie posiadał rekordową liczbę formatów bez konwersji (23 w tym 19 formatów książkowych oraz 4 graficzne). W kwestii audiobooków obsługiwane formaty to M4A, M4B, OGG, OGG.ZIP, MP3, MP3.ZIP. Sam system oparty jest na znanym już Linuxie 4.9.56.

Podsumowanie

PocketBook Viva swoim designem bardzo przypomina czytnik PocketBook Era. Zauważalna zmiana to kolorowy ekran, którego jeszcze nie widzieliśmy w żadnym innym czytniku. Jak się sprawdzi? Tego dowiemy się dopiero pod koniec pierwszego kwartału 2023 roku. Jak tylko otrzymamy czytnik, od razu przedstawimy wam nasze pierwsze wrażenia oraz będziecie go mogli zobaczyć na naszym kanale YouTube!

A Wy, co sądzicie na temat nowego czytnika? Dajcie znać w komentarzu! 

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródło: Informacja prasowa PocketBook

Zobacz również:

Kindle Scribe czyli nasze małe rozczarowanie – recenzja

Który notatnik elektroniczny wybrać? – Ranking 2022

Jaki czytnik wybrać na świąteczny prezent? [2022]

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *