10-calowy czytnik ebooków na rosyjski rynek [Onyx Boox Lomonosov]

Kilka dni temu w sieci nieoczekiwanie pojawiły się wieści o premierze Onyx Booxa Lomonosov. Jest to 10-calowy czytnik ebooków z podświetleniem, który został przygotowany na rynek rosyjski. Pomimo niewygórowanej ceny, urządzenie ma zapewniać szereg użytecznych funkcji. Czy warto je kupić?

10-calowy czytnik ebooków na rosyjski rynek [Onyx Boox Lomonosov]

Na Amazonie właśnie pojawiła się nowa wersja czytnika Onyx Boox. Onyx Boox Lomonoscov posiada 10-calowy wyświetlacz i jest dostępny w cenie 399 USD (1 521 PLN). Wiele wskazuje na to, że jest to odpowiedź na premierę Likebooka P10, który został wprowadzony na rynek we wcześniejszym okresie tego roku.

Onyx Boox Lomonoscov to urządzenie, które zostało przygotowane specjalnie na rosyjski rynek. Stąd wynika jego nietypowa nazwa oraz zakres funkcji, który różni się od funkcji 10-calowych czytników z linii Onyx Boox Note.

Wyświetlacz i funkcje

Onyx Boox Lomonoscov to prosty, relatywnie tani czytnik ebooków, który posiada niższą rozdzielczość ekranu niż pozostałe 10-calowe narzędzia w ofercie firmy.

Onyx Boox Lomonosov
Onyx Boox Lomonosov

Urządzenie zostało wyposażone w 10-calowy wyświetlacz E Ink Carta o rozdzielczości 1600 x 1200 px i 200 ppi (inne 10-calowe modele w ofercie firmy Onyx Boox posiadają rozdzielczość 227 ppi). Ponieważ Onyx Boox Lomonoscov nie ma dotykowej warstwy Wacom, nie pozwala na robienie notatek za pomocą rysika.

Parametry techniczne

Jeśli chodzi o parametry techniczne, urządzenie w niewielkim stopniu różni się od innych czytników ebooków Onyxa. We wnętrzu Onyx Booxa Lomonoscov producent umieścił ośmiordzeniowy procesor o mocy 1.8 GHz, 3 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash.

Podświetlenie ekranu w czytniku Onyx Boox Lomonosov
Podświetlenie ekranu

Oprócz tego urządzenie posiada podświetlenie ekranu z regulacją temperatury koloru światła, Bluetooth, Wi-Fi i port USB-C. Elektroniczny czytnik książek waży 420 gram i ma baterię o pojemności 3150 mAh.

Oprogramowanie

Podobnie jak inne urządzenia w ofercie firmy, Onyx Boox Lomonoscov działa na Androidzie 10 i pozwala na pobieranie aplikacji z Google Play.

Onyx Boox Lomonosov
Onyx Boox Lomonosov

Trzeba jednak podkreślić, że rosyjskie modele czytników ebooków nie zapewniają dostępu do wszystkich aktualizacji oprogramowania, które są przygotowywane dla pozostałych urządzeń. W rezultacie niektóre funkcje Onyx Booxa Lomonoscov mogą nieco różnić się od funkcji Onyx Booxa Note Air, Onyx Booxa Nova 3 czy Onyx Booxa Max Lumi.

Podsumowanie

Chociaż spadające ceny 10-calowych czytników ebooków to dobry znak, przed zakupem Onyx Booxa Lomonoscov warto dobrze się zastanowić.

Wydaje się, że urządzenie nie dorównuje na przykład modelowi Onyx Boox Note Air, który jest obecnie dostępny w niższych cenach. Czytnik ebooków posiada lepszej jakości wyświetlacz i ładniejszy design, został wyposażony w rysik oraz dotykowy wyświetlacz.

Autor: Kuba
Źródło: The-ebook-reader.com, OnyxBoox.com

Powiązane treści:

1 Responses

  1. Piękny, poręczny i zgrabny – jak dla mnie warto wydać taką cenę. Ja kupiłam już dawno czytnik, szczerze nie pamiętam modelu dokładnie – to było 8 lat temu – wydałam około 1000 zł – tak cenę pamiętam doskonale, bo dla mnie była to wówczas zawrotna cena, ale teraz mogę napisać – WARTO BYŁO – póki co, służy mi do dziś i jest dla mnie wystarczający (choć już przestarzały) ale to nie ważne. Służy do tego, co ma służyć. Może nie mam nowego gadżetu, ale jest dla mnie wystarczający na chwilę obecną. Dlatego wybierając coś z czego wiem, że będę regularnie korzystać wolę wydać więcej kasy. Bo wiem, że warto.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *