10-calowe tablety E Ink do czytania ebooków i robienia notatek [Onyx Boox Note 3 vs Onyx Boox Note Air]

Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Note Air to wielofunkcyjne tablety E Ink klasy premium, które wykorzystamy nie tylko do czytania ebooków, lecz również obsługi aplikacji, edycji grafiki, przeglądania Internetu i robienia notatek. Przekonaj się, które urządzenie wybrać.

Onyx Boox Note 3 vs Onyx Boox Note Air porównanie

Onyx Boox Note 3 i Onyx Boox Note Air to bardzo zbliżone do siebie czytniki ebooków tego samego producenta. Są to wielofunkcyjne tablety E Ink klasy premium, które wykorzystamy nie tylko do czytania ebooków, lecz również obsługi aplikacji, edycji grafiki, przeglądania Internetu i robienia notatek.

Onyx Boox Note 3
Onyx Boox Note 3

Ponieważ Onyx Boox Note Air i Onyx Boox Note 3 posiadają odmienny design oraz różnią się podzespołami, wielu osobom może być trudno dokonać pomiędzy nimi wyboru. Aby to ułatwić, przygotowaliśmy porównanie wideo, w którym omówiliśmy najważniejsze cechy obydwu urządzeń oraz wskazaliśmy na dzielące ich różnice.

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Design

Już na pierwszy rzut oka widać, że obydwa czytniki ebooków nieco różnią się designem. Onyx Boox Note 3 posiada klasyczny design Onyxów, natomiast Onyx Boox Note Air zyskał nowy, oryginalny wygląd, który opiera się przede wszystkim na asymetrycznej budowie. Warto dodać, że droższy Note 3 jest nieznacznie lżejszy od Note’a Air.

Wyświetlacz

Obydwa urządzenia posiadają ekrany E Ink o wielkości 10.3-cala. Ekran modelu Onyx Boox Note 3 jest bardziej giętki i odporny na uszkodzenia. Onyx Boox Note Air został natomiast wyposażony w szklany wyświetlacz. Rozdzielczość obydwu ekranów jest identyczna (1872 x 1404px, 227 PPI). Czytniki ebooków zostały również wyposażone w identyczną technologię podświetlenia wyświetlacza z regulacją barwy i intensywności światła.

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note 3
Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note 3

W zestawie zarówno z Onyx Boox Note 3, jak i Onyx Boox Note Air, znajdziemy dwa różne rysiki. Pomimo tego w trakcie robienia elektronicznych notatek responsywność ekranów okazuje się podobna.

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note Air
Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note Air

Oprogramowanie

Zarówno Onyx Boox Note 3, jak i Onyx Boox Note Air działa na Androidzie. Obydwa czytniki ebooków obsługują również identyczne typy plików. Ponieważ urządzenia zapewniają dostęp do Google Play, możemy pobierać na nie dodatkowe aplikacje. Dzięki temu jesteśmy w stanie dokładnie dopasować ich funkcje do naszych potrzeb.

Edycja grafiki na Onyx Boox Note 3
Edycja grafiki na Onyx Boox Note 3

Wszystkie ustawienia typograficzne w obydwu czytnikach ebooków są takie same (regulacja wielkości i typu czcionki, szerokości marginesów i interlinii).

Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note Air

Parametry techniczne

Jedną z istotniejszych różnic pomiędzy dwoma czytnikami ebooków jest ilość pamięci. Podczas gdy Onyx Boox Note 3 posiada aż 64 GB wewnętrznej pamięci flash i 4 GB pamięci RAM, Onyx Boox Note Air został wyposażony w 32 GB pamięci flash i 3 GB pamięci RAM. Przekłada się to na minimalnie lepsze wyniki Note’a 3 w testach wzorcowych, jednak w czasie codziennego użytkowania urządzeń różnice nie są w tej dziedzinie wyraźnie widoczne.

Edycja grafiki na czytniku Onyx Boox Note 3
Edycja grafiki na czytniku Onyx Boox Note 3

Dużym atutem Note’a Air jest z kolei wbudowany akcelerometr. Dzięki niemu orientacja ekranu zmienia się automatycznie w zależności od położenia urządzenia. W przypadku modelu Onyx Boox Note 3 orientację ekranu musimy zmieniać ręcznie.

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note Air
Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note Air
Onyx Boox Note 3Onyx Boox Note Air
Ekran:E Ink Mobius Carta (giętki ekran), 10,3″E Ink HD Carta 10,3″
Rozdzielczość:1872 x 1404px, 227 PPI1872 x 1404, 227 PPI
Podświetlenie:Tak, regulowana temperatura barwowa Tak, regulowana temperatura barwowa
Procesor:Qualcomm Octa-core (Cortex-A72 + Cortex-A55) – 8 rdzeniQualcomm Octa-core (Cortex-A72 + Cortex-A55) – 8 rdzeni
RAM:4GB (LPDDR4X)3GB (LPDDR4X)
Wewnętrzna pamięć flash:64 GB (UFS2.1)32 GB
System operacyjny:Android 10Android 10
Bateria:4300 mAh3000 mAh
Waga:378 g420 g
Wymiary:249,5 x 177,8 x 7,1 mm 229.4 x 195.4 x 5.8 mm
Cena:2 431 PLN2 199 PLN

Podsumowanie

Podsumowując, obydwa czytniki ebooków to świetne narzędzia do nauki i pracy. Dobrze sprawdzają się one nie tylko przy czytaniu książek, lecz również przeglądaniu Internetu i robieniu elektronicznych notatek. Jeżeli cena nie ma dla nas większego znaczenia, powinniśmy postawić na sprawdzony Onyx Boox Note 3. Jeśli jednak szukamy tańszego modelu, Onyx Boox Note Air z pewnością sprosta naszym oczekiwaniom.

Onyx Boox Note 3 vs Onyx Boox Note Air [porównanie wideo]

Autor: Judyta/Kuba
Źródło: Boox.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *