Onyx Boox Tab X – pierwsze wrażenia

Onyx Boox Tab X to najnowszy model, który został wypuszczony na rynek z początkiem stycznia. Model jest następcą Max Lumi 2, a świadczą o tym takie same gabaryty. Dostępność Max Lumi 2 jest coraz trudniejsza. Czy Tab X będzie godnym następcą?

Zdjęcie prezentuje najwnoszy model od firmy Onyx Boox Tab X.

Ekran

Tab X charakteryzuje się 13,3-calowym ekranem E Ink Carta 1250. Rozdzielczość wynosi 2200×1650 wraz z 207 PPI. Wyświetlacz Carta 1250 przyśpiesza ogólną wydajność ekranu o 30% oraz zmniejsza opóźnienie między rysikiem a czytnikiem. Najnowszy model od firmy Boox posiada również przednie podświetlenie ekranu. Tab X, podobnie jak Max Lumi 2, charakteryzuje się giętkim ekranem, dzięki czemu trudniej go uszkodzić. Ramki czytnika występują w kolorze zielonym , a na bocznej krawędzi ekranu znajduje się metaliczny grzbiet z napisem Boox.

Specyfikacja Onyx Boox Tab X

Szybkość działania czytnika jest zapewniona przez ośmiordzeniowy procesor oraz dedykowany procesor graficzny z technologią BSR. Ilość pamięci RAM wynosi 6 GB, a pamięci wewnętrznej 128 GB. W przypadku osób lubiących audiobooki producent zapewnia nam dwa głośniki oraz Bluetooth 5.0. Dostęp do Internetu umożliwia moduł WiFi o standardzie 2,4 oraz 5 GHz. Czytnik ładowany jest poprzez port USB-C, zaś sama bateria posiada 6300 mAh. Warto zaznaczyć, że jest to największa bateria jaka kiedykolwiek znajdowała się w elektronicznym notatniku. Wymiary wynoszą 310x228x6,8 mm, a waga 560 g.

Rysik

Wraz z nowym modelem przychodzi rysik Boox Pen 2 Pro. Sam rysik działa standardowo jak dla marki Onyx Boox, a funkcją dodatkową jest wbudowana gumka. Rysik rozpoznaje 4096 poziomów czułości na nacisk. Responsywność jest na bardzo dobrym poziomie i podczas rysowania prawie się nie odczuwa opóźnienia. Szablony w aplikacji notatnik oraz dostępne narzędzia umożliwiają uwolnienie kreatywności.

System

Tab X posiada system Android 11, z oryginalną nakładką od Onyx Boox. Czytnik posiada również dostęp do Sklepu Google Play, który zapewnia możliwość ściągnięcia tysiąca aplikacji. Czytnik odczytuje również standardowe formaty plików takie jak: PDF, EPUB, PDF-DRM, EPUB-DRM, TXT, RTF, HTML, CHM, DOC oraz FB2.

Podsumowanie

W porównaniu do takiej samej rozdzielczości ekranu można powiedzieć potocznie, że Tab X to Max Lumi 2 na sterydach. Nowa jakość ekranu zaskakuje podobnie jak w Tab Ultra. Zastosowanie dodatkowego procesora graficznego, definitywnie wzbogaca jakość korzystania z tego typu czytników. Szybsze tryby odświeżania ułatwiają codzienne korzystanie z czytnika. Za taką przyjemność jak Onyx Boox Tab X przyjdzie prawdopodobnie nam zapłacić ok. 4600 zł.

Dajcie znać w komentarzu, co sądzicie o najnowszym modelu od Onyx Boox!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram@naczytniku

Facebooknaczytniku

Autor: Kacper

Źródło: Onyx Boox

Zobacz również:

Nowy monitor od firmy Dasung zaprezentowany – Paperlike U!

Który notatnik elektroniczny wybrać? – Ranking 2022

5 powodów dla których nie warto kupować Kindle Scribe

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *