Nowy monitor od firmy Dasung zaprezentowany – Paperlike U!

Ostatnio na temat firmy Dasung pisaliśmy w sierpniu tego roku. Omawialiśmy nasze pierwsze wrażenia ich najnowszego monitora. Nie minęło pół roku, a już został zapowiedziany kolejny nowy model od tego producenta. Paperlike U to pierwszy na świecie 25.3-calowy monitor E Ink, który posiada zakrzywione boki. Specyfikacja jest bardzo podobna do Paperlike 253.

Monitor Dasung Paperlike U
Źródło: Youtube – kanał firmy Dasung

Ekran

Nowy model będzie posiadał rozdzielczość 3200 x 1800 UHD, a współczynnik proporcji będzie wynosił 16:9. Paperlike U będzie posiadał nową technologię odświeżania, która według producenta jest podobna do wyświetlaczy LCD. Monitory E Ink zazwyczaj są  przeznaczone dla osób, które pracują na dokumentach lub po prostu przeglądają sieć. Według doniesień firmy Dasung, system odświeżania zoptymalizowano do tego stopnia by odtwarzać mniej wymagające filmy.

Funkcje

Monitor będzie oferował możliwość dostosowania temperatury kolorów oraz jasności podświetlenia. Dodatkowo, monitor będzie posiadał 3 lampki LED, które będą podświetlać monitor w kolorach białym, bursztynowym oraz mieszanym. Kolejną unikalną cechą monitora jest wsparcie dla bezprzewodowego wyświetlania obrazu z niskimi opóźnieniami.

Design

Monitor będzie stworzony ze stopu aluminium, który sprawi,że urządzenie jest lekkie, a zarazem wytrzymałe. Sam monitor będzie ważył zaledwie 3,3 kg.

Podsumowanie

Według zapowiedzi od producenta monitor prezentuje się obiecująco. Jak tylko będzie możliwość przetestowania takiego monitora od razu to zrobimy! Jesteśmy ciekawi jednego, jak zaprezentuje się nowy system odświeżania obrazu. W przypadku czytników od Onyx Boox, zapowiedzi producenta sprawdziły się i widać różnicę w ekranie.

Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o monitorach E Ink!

Przy okazji zapraszamy na nasze media społecznościowe, gdzie często pytamy Was o zdanie, organizujemy quizy oraz dodajemy najnowsze informacje na temat czytników!

Instagram – @naczytniku

Facebook – naczytniku

Autor: Kacper

Źródło: GoodEReader, Dasung

Zobacz również:

5 powodów dla których nie warto kupować Kindle Scribe

Nowy model PocketBook Viva zapowiedziany!

Który notatnik elektroniczny wybrać? – Ranking 2022

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *