Podstawowa wersja Kindle z dwa razy większą pamięcią

Amazon zdecydował się na zwiększenie ilości pamięci flash w podstawowych modelach Kindle z 4 na 8 GB. Obecnie odświeżona wersja czytników ebooków jest dostępna tylko w USA. Dowiedz się więcej.

Podstawowa wersja Kindle z dwa razy większą pamięcią

Amazon zdecydował, że ilość wewnętrznej pamięci flash w nowej wersji podstawowego modelu Kindle zostanie podwojona z 4 GB na 8 GB. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich użytkowników czytników ebooków, którym do tej pory brakowało miejsca na przechowywanie audiobooków lub większych kolekcji ebooków.

Obecnie czytniki Kindle z większą pamięcią są dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych. Wydaje się jednak prawdopodobne, że w przyszłości urządzenia pojawią się również na innych rynkach.

Jakiś czas temu okazało się, że Amazon wysyła części klientów w Stanach Zjednoczonych podstawowe modele czytników Kindle z 8 GB pamięci wewnętrznej flash. Wówczas uznano, że jest to wynik błędu w produkcji, ponieważ reszta klientów otrzymywała czytniki ebooków z dwa razy mniejszym dyskiem. Wygląda jednak na to, że Amazon planował rozszerzenie przestrzeni dyskowej w swoich urządzeniach już wcześniej.

Decyzja amerykańskiego przedsiębiorstwa sprawia wrażenie jak najbardziej uzasadnionej. 4 GB wewnętrznej pamięci flash to obecnie za mało na przechowywanie wystarczającej ilości plików. Ponieważ książki w wersji elektronicznej stają się coraz dłuższe, a ich okładki posiadają wyższą rozdzielczość, rozmiary plików wynoszą coraz więcej.

Za jedną z głównych przyczyn zwiększania pamięci w Kindle z 4 na 8 GB należy jednak uznać kwestię pobierania audiobooków. Klienci Amazona w Stanach Zjednoczonych mogą kupować je bezpośrednio przez Internet i pobierać na dyski czytników ebooków z Audible. Waga jednego audiobooka mieści się z granicach 200-700 MB. To oznacza, że Kindle z 4 GB wewnętrznej pamięci flash pozwala na pobranie jedynie 4-5 audiobooków. Na więcej plików na jego dysku zabraknie po prostu miejsca.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *