Jak słuchać audiobooków w aplikacji Empik Go? [Poradnik]

Słuchanie audiobooków w ramach abonamentu to podstawa czytelnictwa w nowoczesnym wydaniu. Zamiast siadać z książką przy biurku, możemy założyć słuchawki, wyjść na spacer, wejść na bieżnię lub wygodnie położyć się w łóżku, przy okazji pogrążając się w świecie literatury. Jak korzystać z aplikacji do słuchania audiobooków Empik Go? Ile zapłacimy za różne wersje abonamentu?

Jak słuchać audiobooków w aplikacji Empik Go?

Słuchanie audiobooków

Słuchanie audiobooków wymaga wykształcenia w sobie pewnej umiejętności. Początkowo możemy mieć wrażenie, że niedostatecznie skupiamy się na treści książki w wersji elektronicznej, szybko o wszystkim zapominając. Będziemy musieli kilkukrotnie wracać do wysłuchanych fragmentów, aby przypomnieć sobie, czego dotyczyły.

Słuchanie audiobooków w aplikacji Empik Go

Po pewnym czasie nauczymy się jednak koncentrować uwagę na przebiegu opisanych w danej pozycji wydarzeń. Dopiero wówczas w pełni docenimy potencjał audiobooków. Zamiast siadać z książką drukowaną przy biurku lub w fotelu, będziemy mogli wybrać się na spacer, wejść na bieżnię do ćwiczeń lub zabrać się za sprzątanie mieszkania, jednocześnie słuchając interesującej opowieści. Zamiast zabierać zwykłą książkę do łóżka, będziemy również w stanie nałożyć przed snem słuchawki, położyć się w wygodnej pozycji i spędzić godzinę w pasjonującym literackim świecie.

Usługa Empik Go

Empik Go to platforma i aplikacja, która służy do legalnego czytania ebooków i słuchania audiobooków w abonamencie. Baza serwisu jest co tydzień aktualizowana o nowe tytuły. Obecnie znajdziemy w niej ponad 5000 audiobooków, 30 000 ebooków i 6000 podcastów. Poza wypożyczaniem książek w wersji elektronicznej w ramach abonamentu, użytkownicy aplikacji Empik Go mogą kupować je również osobno.

Aplikacja Empik Go

Darmowy okres próbny

Aby zorientować się, czy Empik Go spełnia nasze oczekiwania, warto skorzystać z 7-dniowego okresu próbnego. Gdy zdecydujemy się na wykupienie abonamentu, będziemy musieli podać numer swojej karty kredytowej. Pieniądze będą pobieranie z niej automatycznie w każdym miesiącu. Po wykupieniu abonamentu zyskamy możliwość korzystania z aplikacji Empik Go na dwóch urządzeniach jednocześnie. Jeżeli nie będziemy zadowoleni, będziemy mogli anulować swoją subskrypcję w każdej chwili.

Abonament w Empik Go

W ramach standardowego abonamentu w Empik Go (39, 99 PLN miesięcznie) mamy dostęp do ponad 5000 audiobooków, 6000 podcastów i 5000 audiobooków. Możemy również zdecydować się na zakup abonamentu, który obejmuje same audioobooki i podcasty (29, 99 PLN miesięcznie).

Ciekawą opcją jest abonament z lekturami szkolnymi w formie audiobooków i ebooków. Zapłacimy za niego jedynie 9, 99 PLN miesięcznie. Jest to doskonałe rozwiązanie dla uczniów, którzy czują się zmęczeni czytaniem książek w tradycyjnej postaci i chcieliby urozmaicić swoje kontakty z literaturą.

Wersje abonamentu w aplikacji Empik Go
Wersje abonamentu w aplikacji Empik Go

Po otworzeniu zakładki Audiobooki na Pulpicie aplikacji Empik Go, będziemy mogli wygodne przeglądać wszystkie dostępne w aplikacji materiały. Na samej górze zobaczymy najpopularniejsze tytuły, niżej nowości, a jeszcze niżej poszczególne kategorie.

Audiobooki i ebookiAudiobookiEbookiLektury szkolne
Opłata miesięczna39, 99 PLN29, 99 PLN34, 99 PLN9, 99 PLN
Dostępne audiobooki5 000+5 000+0650+
Dostępne ebooki30 000+030 000+350+
Dostępne podcasty6 000+6 000+6 000+0

Aplikacja do słuchania audiobooków

Aplikację Empik Go pobierzemy za darmo z Google Play. Aplikacja jest przejrzysta i prosta w obsłudze. Aby zacząć z niej korzystać, musimy zarejestrować się na stronie Empiku, a następnie wybrać preferowaną wersję abonamentu.

Pulpit

Na samej górze menu aplikacji znajdują się zakładki Wszystko, Ebooki, Audiobooki i Podcasty, pomiędzy którymi możemy się przełączać. Nieco niżej zobaczymy okładki ebooków, których aktualnie słuchamy. Przy każdej książce widoczna jest informacja, ile czasu pozostało do wysłuchania jej do końca. Tę samą informację zobaczymy również po wejściu do Biblioteki. Na samym dole Pulpitu, pod reklamami, umieszczone zostały ikony Pulpit, Szukaj, Biblioteka i Konto.

Pulpit w aplikacji Empik Go
Pulpit w aplikacji Empik Go

Słuchanie audiobooków offline

Chociaż aplikacja Empik Go teoretycznie wymaga połączenia z Internetem, jesteśmy w stanie słuchać audiobooków w trybie offline. Aby to zrobić, musimy dodać daną pozycję do Biblioteki, a następnie ją tam odnaleźć. Gdy naciśniemy na trzy kropki, które znajdują się obok interesującego nas tytułu, na ekranie smartfona, tableta lub czytnika ebooków pojawi się szereg opcji. Znajdziemy wśród nich możliwość pobrania audiobooka na nasze urządzenie.

Pobieranie audiobooka na urządzenie w aplikacji Empik Go
Pobieranie audiobooka na urządzenie

Aby wyszukać nowe audiobooki w Empik Go, musimy nacisnąć na ikonę Szukaj w dolnej części Pulpitu. Na górze zobaczymy pasek, w którym możemy wpisać nazwisko interesującego nas autora, tytuł książki lub określone słowa kluczowe. Jeżeli natomiast nie mamy konkretnego pomysłu, czego chcielibyśmy posłuchać, powinniśmy przejrzeć dostępne w aplikacji materiały pod kątem Kategorii.

Przeglądanie dostępny audiobooków w aplikacji Empik Go
Przeglądanie dostępny audiobooków

Kategorie ebooków i audiobooków w aplikacji Empik Go

Biografie i wspomnienia, biznes i ekonomia, Dla dzieci, Dla młodzieży, Ebooki obcojęzyczne, Fantastyka i horror, Historia, Informatyka, Język i nauka języków obcych, Komiks, Kryminał, sensacja i thriller, Kuchnia i diety, Lektury i pomocne szkole, Literatura faktu i reportaż, Literatura obyczajowa, Literatura piękna obca, Literatura piękna polska, Nauki matematyczno-przyrodnicze, Nauki społeczne i humanistyczne, Książki obcojęzyczne, Podcasty, Poezja, aforyzm i dramat, Poradniki, Poradniki do gier, Prawo, Religie i wyznania, Rozwój osobisty, Sztuka, Turystyka i podróże, Zdrowie i rodzina, ePrasa.

Po przełączeniu się na ikonę Konto w prawym dolnym rogu ekranu, zobaczymy swój adres e-mail i informacje o naszych abonamentach.

Menu audiobooka

Gdy otworzymy konkretnego audiobooka w aplikacji Empik Go, na samej górze zobaczymy pięć ikonek: Powrót (po lewej stronie), Bluetooth (pierwsza ikona w szeregu po prawej stronie), Tryb auto (druga ikona po prawej), Udostępnij (trzecia ikona po prawej) i Więcej (ostatnia ikona po prawej).

Menu audiobooka w aplikacji Empik Go
Menu audiobooka

Po uruchomieniu Trybu auto tło aplikacji zmieni się na czarne, aby nie rozpraszać naszej uwagi w czasie jazdy. Poniżej okładki audiobooka zobaczymy tylko oś czasu, duży przycisk Play oraz przyciski służące do cofnięcia lub przesunięcia się o 30 sekund do przodu.

Tryb auto w aplikacji Empik Go
Tryb auto

Pod pięcioma ikonami na górze widoczna jest okładka audiobooka, którego właśnie słuchamy oraz oś czasu. Poniżej niej umieszczone zostały natomiast przyciski, które pomagają nam w poruszaniu się po jego zawartości. Po lewej stronie od przycisku Play znajduję się strzałka, która pozwala cofnąć się do poprzedniego rozdziału oraz przycisk do cofania się o 30 sekund. Po prawej stronie od przycisku Play zobaczymy te same strzałki, dzięki którym przesuniemy się o 30 sekund do przodu lub od razu przeskoczymy do kolejnego rozdziału słuchanej książki.

Na samym dole menu audiobooka znajdziemy jeszcze cztery ikony. Pierwsza z nich (Szybkość) pozwala nam na zmianę szybkości głosu lektora. Dzięki drugiej (Wyłącznik) wyznaczymy moment, w którym aplikacja powinna sama się wyłączyć. Taka opcja z pewnością przyda nam się wtedy, jeżeli będziemy chcieli posłuchać książki przed snem. Często może się bowiem zdarzyć, że w czasie jej słuchania zaśniemy.

Ustawianie wyłącznika czasowego w aplikacji Empik Go
Ustawianie wyłącznika czasowego

Obok wyłącznika znajdziemy przycisk, który służy do dodawania w audiobooku zakładek (Zakładka). Gdy naciśniemy na niego przy okazji słuchania określonego fragmentu książki w wersji elektronicznej, zostanie on oznaczony zakładką. Dzięki temu będziemy mogli później do niego wrócić. Aby przejrzeć wszystkie dodane w książce zakładki, wystarczy nacisnąć na trzy kropki widoczne w prawym górnym rogu ekranu (Więcej), a następnie wybrać opcję Zakładki.

Podgląd zakładek w audiobooku w aplikacji Empik Go
Podgląd zakładek w audiobooku

Ostatnia ikona po prawej stronie (Rozdziały) pozwala nam na przeglądanie rozdziałów audiobooka i szybkie poruszanie się pomiędzy nimi.

Podgląd rozdziałów w aplikacji Empik Go
Podgląd rozdziałów

Podsumowanie

Empik Go to z pewnością jedna z najlepszych usług do słuchania audiobooków w ramach abonamentu. W ramach stałej opłaty abonamentowej, która jest naprawdę przystępna, uzyskujemy dostęp do tysięcy książek w wersji elektronicznej, za które nie musimy już dodatkowo płacić. Warto zaznaczyć, że w przypadku konkurencyjnych platform często jest to konieczne, ponieważ opłata abonamentowa jedynie obniża ceny wybranych tytułów.

Oprócz tego Empik Go imponuje funkcjonalnością swojej aplikacji do słuchania audiobooków. Aplikacja zapewnia szereg praktycznych funkcji, takich jak Tryb auto, Zakładki lub Wyłącznik. Nawet jeżeli obecnie możemy sądzić, że tego rodzaju udogodnienia nie są nam potrzebne, przy okazji regularnego słuchania audiobooków szybko dostrzeżemy ich zalety.

Czym jest i jak działa aplikacja EmpikGo? [Materiał wideo]

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *