Unboxing czytnika Onyx Boox Note 3

Onyx Boox Note 3 to najnowszy, 10.3-calowy tablet E Ink. Jeszcze szybszy procesor, podświetlenie z regulacją barwy światła, szeroka funkcjonalność w dziedzinie elektronicznych notatek, alternatywne tryby odświeżania ekranu oraz dostęp do Google Play – to wszystko sprawia, że obok urządzenia trudno przejść obojętnie. Dowiedz się więcej.

Unboxing czytnika Ony Boox Note 3

Onyx Boox Note 3 to jeden z najnowszych modeli w ofercie zyskującej na popularności firmy. Jest to wysokiej jakości tablet E Ink, który doskonale nadaje się do pracy w domu lub w biurze.

Menu czytnika Onyx Boox Note 3
Menu czytnika

Chociaż urządzenie nie należy do najtańszych, jego cena wynika z wielu niekwestionowanych zalet oraz najlepszych parametrów technicznych. Onyx Boox Note 3 wyróżnia się 10.3-calowym wyświetlaczem, o 30% szybszym procesor oraz szeroką funkcjonalnością w dziedzinie elektronicznych notatek. Działający na Androidzie czytnik ebooków pozwala na swobodne przeglądanie Internetu, korzystanie z alternatywnych trybów odświeżania ekranu oraz pobieranie aplikacji z Google Play.

Czytanie ebooków na czytniku Onyx Boox Note 3
Czytanie ebooków

Unboxing czytnika Onyx Boox Note 3

Czytnik ebooków już przy pierwszej ocenie sprawia wrażenie eleganckiego i solidnie wykonanego. Onyx Boox Note 3 jest wyjątkowo cienki. Jego szerokość wynosi zaledwie 7.1 mm. Z przodu czytnika ebooków znajduje się dotykowy wyświetlacz o wielkości 10.3 cala. Wysoka rozdzielczość ekranu powoduje, że urządzenie świetnie sprawdza się przy czytaniu książek, czasopism w wersji elektronicznej czy magazynów. Poniżej wyświetlacza znajduje się jeden przycisk fizyczny Home. Tylna obudowa urządzenia została wykonana z czarnego, matowego tworzywa. W dolnej części tylnej strony obudowy producent umieścił głośniki.

Kalibracja rysika na czytniku Onyx Boox Note 3
Kalibracja rysika

Poza samym czytnikiem ebooków, we wnętrzu opakowania znajdziemy jeszcze kilka innych rzeczy: kabel USB-C, rysik WACOM, który reaguje na 4,096 stopni siły nacisku, kartę gwarancyjną oraz instrukcja obsługi. Po zaakceptowaniu regulaminu oraz wprowadzeniu wstępnych informacji do ustawień czytnika Onyx Boox Note 3, będziemy musieli jeszcze dokonać kalibracji rysika.

Ekran i podświetlenie

Onyx Boox Note 3 posiada 10.3-calowy, dotykowy wyświetlacz E Ink Mobius o rozdzielczości 1872 x 1404 i 227 PPI. Niekwestionowanym atutem czytnika ebooków jest podświetlenie z funkcją regulacji temperatury barwowej. Dzięki temu mamy możliwość uzyskania przyjemnego dla naszego wzroku efektu światła płonącej świecy. Onyx Boox Note 3 posiada w sumie 28 diod LED (14 białych i 14 bursztynowych).

Podświetlenie ekranu na czytniku Onyx Boox Note 3
Podświetlenie ekranu

Warto podkreślić, że większość dużych czytników ebooków nie zapewnia funkcji regulacji barwy podświetlenia.

Parametry techniczne

We wnętrzu tableta E Ink producent umieścił procesor Qualcomm Snapdragon 636, 4 GB pamięci DDR4X RAM oraz 64 GB wewnętrznej pamięci flash. Onyx Boox Note 3 jest o 33% szybszy od poprzedniego modelu Onyx Boox Note 2. Ponieważ urządzenie posiada Bluetooth 5.1, możemy podłączyć do niego bezprzewodowe akcesoria, takie jak słuchawki lub głośniki. Ponieważ wielofunkcyjny czytnik ebooków posiada wbudowany głośnik, jesteśmy w stanie wykorzystać go do słuchania muzyki, audiobooków lub podcastów.

Czytanie ebooków na Czytniku Onyx Boox Note 3
Czytanie ebooków

Onyx Boox Note 3 jest zasilany baterią o wielkiej pojemności 4,300 mAh. Ponieważ urządzenie posiada funkcję Quick Charge 4.0, naładujemy je do pełna w krótkim czasie. Narzędzie do robienia elektronicznych notatek obsługuje Wi-Fi, 2G oraz 5G. Oprócz tego posiada ono gniazdo USB-C z systemem OTG.

Zastosowania czytnika Onyx Boox Note 3

Onyx Boox Note 3 świetnie radzi sobie nie tylko z obsługą książek w wersji elektronicznej. Czytnik posiada również szereg innych aplikacji, takich jak interaktywny słownik lub sprawnie działająca przeglądarka internetowa.

Przeglądanie Internetu na czytniku Onyx Boox Note 3
Przeglądanie Internetu

Po podłączeniu urządzenia do Wi-Fi jesteśmy w stanie swobodnie przeglądać blogi, serwisy i strony internetowe, ale również odtwarzać materiały wideo. Onyx Boox Note 3 jest jednym z niewielu dostępnych w sprzedaży wielofunkcyjnych tabletów E Ink, które na to pozwalają. Taką możliwość zapewniają mu alternatywne tryby odświeżania ekranu.

Korzystanie ze słownika na czytniku Onyx Boox Note 3
Korzystanie ze słownika

Dodatkowo Onyx Boox Note 3 zapewnia możliwość notowania zarówno bezpośrednio po powierzchni plików PDF, jak i w specjalnym notatniku. Warto jeszcze podkreślić, że Onyx Boox Note 3 działa na systemie Android. Dzięki temu urządzenie pozwala nam na uzyskanie dostępu do sklepu Play oraz pobieranie dodatkowych aplikacji.

Robienie notatek na czytniku Onyx Boox Note 3
Robienie notatek
Autor: Judyta/Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *