Unboxing wideo nowego PocketBooka InkPad X

PocketBook InkPad X, który kilka dni zadebiutował na rynku, jest czytnikiem ebooków klasy premium, charakteryzującym się 10.3-calowym wyświetlaczem oraz niezwykłą lekkością. Jest to pierwsze produkt szwajcarskiego producenta wyposażone w tak duży ekran. Poznaj jego właściwości i przekonaj się, jak wygląda bezpośrednio po wyjęciu z pudełka

Unboxing wideo nowego PocketBooka InkPad X

Wyświetlacz i podświetlenie

PocketBook InkPad X posiada 10.3-calowy wyświetlacz E Ink Mobius o rozdzielczości 1404 x 1872 i 227 PPI. Czyni go to idealnym narzędziem do czytania wszelkiego rodzaju cyfrowych materiałów: komiksów, ebooków, czasopism, magazynów, mangi, publikacji naukowych, a nawet zapisów muzycznych.

Elektroniczny czytnik książek został wyposażony w podświetlenie oraz system temperatury kolorów. Dzięki wykorzystaniu technologii SMARTlight PocketBook InkPad X gwarantuje maksymalny komfort czytania w dowolnych warunkach oświetleniowych, automatycznie dostosowując do nich jasność oraz temperaturę koloru ekranu.

Aby samodzielnie wyregulować jasność i odcień wyświetlacza, nie musimy nawet opuszczać otwartej na urządzeniu strony: wystarczy, jeżeli przesuniemy palcem wzdłuż ekranu. Użytkownicy PocketBooka InkPad X mają również możliwość zapisania preferowanych przez siebie ustawień wyświetlacza w formie szablonów.

Parametry techniczne i wymiary

We wnętrzu elektronicznego czytnika książek znajdziemy dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 1GB pamięci RAM oraz 32 GB dysku twardego. PocketBooka InkPad X posiada złącze USB, a więc coś, czego pozbawione są czytniki ebooków Kindle. Oprócz tego najnowszy produkt szwajcarskiego producenta został wyposażony w WiFi, Bluetooth, czujnik usypiania oraz akcelerometr, który automatycznie rozpoznaje jego pozycję i dostosowuje do niej orientację ekranu.

Urządzenie jest zasilane baterią o mocy 2,000 mAh i działa na standardowym systemie operacyjnym PocketBooka, który opiera się na Linuxie. Rozmiary PocketBooka InkPad X wynoszą 249.2 х 173.4 х 7.7-4.5 mm, natomiast jego waga jest równa 300g.

Dodatkowe funkcje i obsługiwane formaty

Ponieważ urządzenie posiada łącze Bluetooth, istnieje możliwość podłączenia do niego bezprzewodowych słuchawek. Alternatywne rozwiązanie stanowi wykorzystanie w tym celu adaptera USB, który został standardowo dołączony do czytnika ebooków. Jeżeli zmęczymy się już czytaniem, możemy również skorzystać z funkcji konwersji tekstu na mowę, która obsługuje 16 różnych języków. Oprócz tego użytkownicy PocketBooka InkPad X są w stanie instalować na nim dodatkowe słowniki ABBYY Lingvo.

Elektroniczny czytnik książek obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty elektroniczne: ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT. Bez problemu radzi sobie on również z kilkoma formatami audio: MP3, OGG, M4B.

Cena PocketBooka InkPad X wynosi 1939 PLN. Chociaż koszt urządzenia nie należy do najniższych, zakup czytnika ebooków klasy premium z pewnością na długi czas ułatwi nam czytanie, przygotowywanie elektronicznych notatek oraz pracę.

Unboxing czytnika PocketBook InkPad X

Źródło: Good e-Reader
Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *