Nadchodzi PocketBook InkPad X z 10-calowym ekranem

W listopadzie na rynku zadebiutuje najnowszy czytnik PocketBooka, który został nazwany PocketBook InkPad X. Będzie to pierwsze urządzenie szwajcarskiego producenta wyposażone w duży, 10.3-calowy wyświetlacz. Pomimo swojego rozmiaru wciąż będzie to jednak elektroniczny czytnik książek, a nie sprzęt służący przede wszystkim do robienia elektronicznych notatek. Poznaj jego podstawowe funkcje i właściwości

PocketBook InkPad X (zdjęcie główne)

Specyfikacja techniczna

PocketBook InkPad X będzie posiadać 10.3 calowy ekran E Ink Mobius o rozdzielczości 1404 × 1872 i 227 PPI. Dzięki temu urządzenie świetnie sprawdzi się przy czytaniu wszelkiego rodzaju cyfrowych materiałów: komiksów, książek EPUB i ebooków w innych formatach, czasopism i magazynów, mangi, publikacji naukowych, a nawet zapisów nut muzycznych.

Nuty na PocketBooku InkPad X
Nuty na PocketBooku InkPad X

We wnętrzu czytnika ebooków znajdzie się dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHZ, 1 GB pamięci RAM i 32 GB dysku twardego. PocketBook InkPad X zostanie wyposażony w gniazdo USB-C, którego nie posiadają nawet czytniki Kindle.

Pozostałe elementy wyposażenia najnowszego produktu szwajcarskiego producenta to m. in. WiFi, Bluetooth, G-Sensor (umożliwiający automatyczną rotację wyświetlanego na ekranie obrazu), a także czujnik służący do usypiania i wybudzania urządzenia za pomocą specjalnego etui.

Prasa na PocketBooku InkPad X
Prasa na PocketBooku InkPad X

PocketBook InkPad X będzie zasilany baterią o mocy 2,000 mAh, a jego sprawne działanie zagwarantuje standardowy system operacyjny PocketBooka, który opiera się na odmianie Linuxa. Wymiary urządzenia wyniosą 249.2 х 173.4 х 7.7-4.5 mm, a jego waga 300g.

Podświetlenie

PocketBook InkPad X zostanie wyposażony w podświetlenie oraz system temperatury barwnej. Technologia SMARTlight, która jest w stanie automatycznie dostosowywać jasność i temperaturę barwną ekranu do poziomu zewnętrznego oświetlenia, zapewni maksymalny komfort czytania w dowolnych warunkach.

Podświetlenie ekranu PocketBooka InkPad X
Podświetlenie ekranu PocketBooka InkPad X

Co ciekawe, użytkownicy urządzenia będą w stanie regulować jasność i odcień podświetlenia bez opuszczania poglądu czytanego ebooka. Aby to zrobić, wystarczy przesunąć palcem wzdłuż ekranu. Zyskają oni także możliwość zapisywania ustawień wyświetlania tekstu w formie trwałych szablonów, które mogą być wygodnie włączane i wyłączane.

Podświetlenie ekranu PocketBooka InkPad X
Podświetlenie ekranu PocketBooka InkPad X

Obsługiwane pliki

Osoby zdecydowane na zakup PocketBooka InkPad X będą również miały możliwość podłączenia do niego pary bezprzewodowych słuchawek za pomocą łącza Bluetooth lub użycia w tym celu z adaptera USB, który zostanie dołączony do wyposażenia produktu. Funkcja odtwarzania dźwięku przyda się m. in. w przypadku chęci skorzystania z opcji konwersji tekstu na mowę (Text to Speech), która obsługuje język angielski oraz 15 innych języków. PocketBook InkPad X zostanie ponadto wyposażony w 26 różnych słowników ABBYY Lingvo.

Komiksy na PocketBooku InkPad X
Komiksy na PocketBooku InkPad X

Urządzenie bez problemu poradzi sobie z obsługą większości formatów elektronicznych, takich jak ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT, a także MP3, OGG, M4B w przypadku plików audio.

Podsumowanie

Wiele wskazuje na to, że PocketBook InkPad X może okazać się wielkim sukcesem. Jest to jeden z niewielu 10.3 calowych czytników ebooków, który służyć będzie przede wszystkim do czytania książek, nie konkurując z Boyue, Onyx, Remarkable, Sony czy SuperNote w zatłoczonej dziedzinie urządzeń do robienia elektronicznych notatek.

Pliki audio na PocketBooku InkPad X
Pliki audio na PocketBooku InkPad X

PocketBook InkPad X to po prostu świetnie wyposażony czytnik ebooków z dużym ekranem, który doskonale poradzi sobie z obsługą wszelkiego rodzaju materiałów elektronicznych, w tym audiobooków. Spodziewana cena czytnika elektronicznego czytnika książek to 1939 zł.

Autor: Kuba
Źródło: Good e-Reader

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *