10 faktów o czytniku PocketBook InkPad X, które powinieneś znać

Od premiery PocketBooka InkPad X minęło już trochę czasu. Obecnie 10.3-calowy czytnik ebooków do obsługi książek, prasy, PDFów, raportów, dokumentów i komiksów jest dostępny w niższych cenach. Poznaj najważniejsze cechy największego urządzenia w ofercie szwajcarskiej firmy.

10 faktów o czytniku PocketBook InkPad X, które powinieneś znać

Podstawowe cechy PocketBooka InkPad X

PocketBook InkPad X to solidnie wykonane, duże urządzenie z 10.3-calowym wyświetlaczem, które najlepiej radzi sobie z odtwarzaniem mangi i komiksów, ebooków, magazynów, czasopism oraz plików PDF. Czytnik ebooków został wyposażony w 10.3-calowy, wyświetlacz E Ink Mobius o rozdzielczości 1404 × 1872 i 227 PPI, dwurdzeniowy procesor o mocy 1 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 32 GB pamięci flash.

PocketBook InkPad X posiada również port USB-C, Bluetooth, G Sensor (odpowiadający za automatyczną rotację ekranu), a także czujnik usypiania. Pojemność baterii czytnika ebooków wynosi 2,000 mAh. Urządzenie działa on na standardowym systemie operacyjnym PocketBooka, który opiera się na Linuxie.

10 faktów o czytniku PocketBook InkPad X, które powinieneś znać

1. Duży wyświetlacz

PocketBook InkPad X to największy czytnik ebooków w ofercie szwajcarskiej firmy. Urządzenie zostało wyposażone w 10.3-calowy wyświetlacz, a jego pełne wymiary wynoszą 249.2 х 173.4 х 7.7-4.5 mm. Pomimo swojej wielkości, PocketBook InkPad X pozostaje jednak bardzo lekki (300 g). Dzięki temu czytnik ebooków doskonale nadaje się do transportu pomiędzy domem a pracą, a nawet do dłuższych podróży.

Duży wyświetlacz powoduje, że doświadczenie czytania na PocketBooku InkPad X odznacza się wysokim komfortem. W czasie przeglądania ebooków, czasopism elektronicznych, plików PDF oraz innych materiałów cyfrowych, nie musimy martwić się powiększaniem widoku, ponieważ na ekranie urządzenia mieści się praktycznie wszystko na raz.

2. Podświetlenie ekranu z technologią SMARTlight

Do największych zalet PocketBooka InkPad X zalicza się podświetlenie ekranu z regulacją temperatury barwnej kolorów. Ponieważ czytnik ebooków został wyposażony w technologię SMARTlight, jasność i barwa podświetlenie ekranu są przez niego automatycznie dostosowywane do warunków zewnętrznych. Przekłada się to na maksymalny komfort czytania ebooków w nocy lub w słabych warunkach oświetleniowych.

3. Obsługiwane formaty

Czytniki PocketBook już od lat wyróżniają się niezwykłymi możliwościami w dziedzinie odtwarzania plików elektronicznych. W przeciwieństwie do produktów konkurencji, urządzenia radzą sobie z obsługą praktycznie wszystkich formatów ebooków. W przypadku PocketBooka InkPad X nie jest inaczej.

Urządzenie pozwala na odtwarzanie takich formatów, jak ACSM, CBR, CBZ, CHM, DJVU, DOC, DOCX, EPUB, EPUB(DRM), FB2, FB2.ZIP, HTM, HTML, MOBI, PDF, PDF (DRM), PRC, RTF, TXT, a także MP3, OGG, M4B (pliki audio). To oznacza, że PocketBook InkPad X świetnie sprawdza się nie tylko przy czytaniu zwykłych ebooków, lecz również magazynów i czasopism w wersji elektronicznej, mangi i komiksów, raportów i dokumentów oraz PDFów.

4. Pliki PDF

Na osobne wyróżnienie zasługuje funkcjonalność PocketBooka InkPad X w dziedzinie obsługi plików PDF. Duży, 10.3-calowy wyświetlacz czytnika ebooków powoduje, że dokumenty PDF wielkości A4 są na nim widoczne w całości, bez potrzeby powiększania ani przesuwania obrazu. Oprócz tego należy podkreślić, że wszystkie pliki PDF ładują się na urządzeniu szybko, a przerzucanie stron następuje bez żadnych opóźnień.

5. Odtwarzanie dźwięku

Użytkownicy PocketBooka InkPad X mają możliwość podłączenia do niego bezprzewodowych słuchawek za pomocą Bluetootha lub wykorzystania zwykłych słuchawek. Ostatnie rozwiązanie wymaga sięgnięcia po dołączoną do czytnika ebooków przejściówkę USB.

Po wykonaniu powyższych czynności, PocketBook InkPad X przeobraża się w sprawnie działające narzędzie do słuchania muzyki, podcastów i audiobooków. Jest to świetne urozmaicenie, dzięki któremu możemy odciążyć nasz wzrok lub przeskakiwać pomiędzy różnymi formatami książek w zależności od naszych potrzeb.

6. Konwersja tekstu na mowę

Co ważne, PocketBook InkPad X został wyposażony w funkcję Text to Speech, która umożliwia odtwarzanie fragmentów dowolnych ebooków w wersji dźwiękowej. Gdy ją uruchomimy, elektroniczny lektor rozpocznie odczytywanie wybranych fragmentów tekstu na głos. Chociaż syntezator mowy brzmi nieco sztucznie, w pewnych sytuacjach okazuje się bardzo przydatny. Podstawowym językiem funkcji konwersji tekstu na mowę jest język angielski. Jesteśmy jednak w stanie skorzystać również z 15 innych języków.

7. Bezprzewodowe przesyłanie ebooków

Ponieważ PocketBook InkPad X obsługuje usługi Dropbox i Send-to-PocketBook, przesyłanie na niego ebooków jest wyjątkowo wygodne i szybkie. Aby to zrobić, nie musimy łączyć czytnika ebooków kablem z komputerem, ponieważ całą operację przeprowadzimy online.

Dzięki Dropboxowi jesteśmy w stanie przechowywać książki w wersji elektronicznej w chmurze internetowej, aby synchronizować je pomiędzy wieloma urządzeniami. Z kolei usługa Send-to-PocketBook pozwala na przesyłanie ebooków na PocketBooka InkPad X za pomocą poczty e-mail. Aby z niej skorzystać, wystarczy utworzyć adres e-mail, który zostanie przypisany do naszego urządzenia. Jeżeli chcemy przesłać na urządzenie nowe pliki, musimy jedynie wybrać je na komputerze i zaadresować na wspomniany adres.

8. Elektroniczne notatki

Użytkownicy PocketBooka InkPad X mają dostęp do aplikacji do robienia elektronicznych notatek, która pozwala na rysowanie i pisanie za pomocą palca lub rysika. W czasie korzystania z aplikacji możemy samodzielnie regulować grubość kreślonych po powierzchni ekranu linii, a także korzystać z pola do wpisywania tekstu drukowanego.

Chociaż funkcjonalność w dziedzinie robienia elektronicznych notatek jest w przypadku PocketBooka InkPad X ograniczona, czytnik ebooków nie stara się konkurować z Onyx Booxem, Remarkable czy Sony. Powinniśmy pamiętać, że w przeciwieństwie do wspomnianych urządzeń, jest to przede wszystkim narzędzie do czytania cyfrowych treści.

9. Przeglądarka internetowa

Wśród wielu dodatkowych funkcji PocketBooka InkPad X na wyróżnienie zasługuje obsługa Internetu. Czytnik ebooków został wyposażony w rozbudowaną przeglądarkę internetową, która pozwala na komfortowe przeglądanie treści blogów, portali i serwisów informacyjnych. Chociaż przeglądarka internetowa nie działa równie szybko, jak na smartfonach lub komputerach, w razie potrzeby możemy wykorzystać ją do odnalezienia dowolnych informacji.

10. Interaktywny słownik

Dzięki interaktywnemu słownikowi, który jest dostępny na PocketBooku InkPad X, w trakcie czytania ebooków nie musimy szukać tłumaczenia każdego nieznanego słowa osobno, lecz możemy sprawdzać je jednym kliknięciem. Dzięki temu walory czytnika ebooków docenią wszyscy, którzy chętnie sięgają po literaturę obcojęzyczną. Aby odszukać tłumaczenie danego słowa, w trakcie czytania książki wystarczy nacisnąć na nie palcem i przez chwilę je przytrzymać. Już po chwili tłumaczenie pojawi się na ekranie.

Co ważne, użytkownicy PocketBooka InkPad X mają możliwość kupowania i instalowania nowych słowników, które są dostępne na stronie Bookland.com. W ofercie sklepu znajdują się nie tylko zwykłe, wielojęzyczne słowniki, lecz również różne słowniki specjalistyczne (medyczne, prawne, techniczne, polityczne, do zarządzenia, ekonomii, finansów, budownictwa, informatyki, biologii i fizyki) oraz zbiory słownictwa i idiomów.

Autor: Kuba

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *