W jaki sposób czytać jak najwięcej książek w roku? Obejrzyj krótki film dokumentalny [eng], w którym ukazane zostały najskuteczniejsze czytelnicze nawyki

Podobnie jak większość innych ludzi, nie masz wystarczająco wiele wolnego czasu, aby czytać wszystkie książki, które mogą Cię zainteresować. Jeżeli jednak zmienisz kilka swoich codziennych nawyków, będziesz w stanie czytać znacznie więcej, niż do tej pory. Przekonaj się, jak to zrobić

W jaki sposób czytać jak najwięcej książek w roku?

Twórca filmowy Max Joseph zagłębia się w temat skutecznego czytania w krótkim filmie dokumentalnym na temat czytania Bookstore: How to Read More. Aby dowiedzieć się, jakie czytelnicze nawyki posiadają największe znaczenie, mężczyzna korzysta z wiedzy zarówno najbardziej doświadczonych czytelników książek na świecie, lecz również poznaje tajemnice najpiękniejszych bibliotek w Europie i Ameryce Południowej.

Najskuteczniejsze czytelnicze nawyki

Bloger Tim Urban opowiada reżyserowi, że gdyby poświęcał na czytanie przynajmniej pół godziny każdego dnia, do końca życia byłby w stanie przeczytać tysiące książek.

Top 12 czytelniczych nawyków

Inny bloger, Eric Barker, sugeruje Maxowi Josephowi, aby przekierował swoje skłonności do ciągłego zagłębiania się w mediach społecznościowych na czytanie dowolnej książki, która w danej chwili najbardziej go interesuje. Jeżeli dodatkowo świadomie określi swoje czytelnicze cele, zaczynając od czytania tylko kilku stron dziennie, znacznie łatwiej je osiągnie.

Howard Berg, do którego należy rekord Guinnessa w szybkim czytaniu, wyjaśnia natomiast reżyserowi, jakie techniki teoretycznie mogą mu pozwolić na czytanie jednej strony książki w kilka sekund.

Jak szybko jesteśmy w rzeczywistości zdolni czytać? Aby odpowiedzieć na to pytanie, Max Joseph odwiedza biuro Ruth J. Simmons z Prairie View A&M University. W czasie rozmowy z reżyserem kobieta podkreśla znacznie nie tylko częstotliwości, lecz również rozpiętości tematycznej czytania.

Top 12 czytelniczych nawyków

Podczas swoich podróży po najpiękniejszych bibliotekach na świecie od Brukseli i Maastricht do Sao Paulo i Buenos Aires Max Joseph spotyka się z pracownikiem placówki w Lizbonie, który zachęca go do ćwiczenia się w sztuce wolnego czytania, która upodabnia czytanie do pewnego rodzaju medytacji.

BOOKSTORES: How to Read More Books in the Golden Age of Content

Autor: Kuba
Źródło: OpenCulture.com

Powiązane treści:

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *